Mākslinieces Doras Pilssalas miniatūru izstāde bibliotēkā Sauleskalnā

Ziņa publicēta 16.05.2023
Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā ir apskatāmas mākslinieces Doras Pilssalas ( tas ir miniatūru autores pseidonīms) gleznotās miniatūras. Ar šādu pseidonīmu parakstītus darbus var atrast internetā, un tagad neliela daļa no autores miniatūrām būs redzamas arī mūsu bibliotēkā. Nu jau kādu laiku māksliniece no lielformāta gleznām ir pārgājusi uz "kabatas" izmēra gleznām, kas mākslas pasaulē tiek dēvētas par "Art trading cards" – tās ir 6x9 miniatūras glezniņas. Latvijā šādi darbi nav vēl ļoti izplatīti, bet Amerikas kontinentā un Rietumeiropā ir diezgan populāri.

Šāda mākslas veida pirmsākumi ir meklējami 1997. gadā Šveicē, mākslinieks M. Vänçi Stirnemann sāka veidot nelielus mākslas darbus tirdzniecības karšu lielumā. Nelielie, oriģinālie mākslas darbi var būt veidoti dažādās tehnikās.

Iveta Larionova,
Bērzaunes pagasta bibliotēkas vadītāja