Nāc un lasīt sāc!

Ziņa publicēta 26.04.2021
23. aprīlī, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova preses konferencē informēja par 2021. gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" šogad notiek jau 21. gadu. Šī gada "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" kolekciju veido 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas – gan spožas debijas bērnu literatūrā (Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Elizabete Lukšo-Ražinska); dzejā – Lote Vilma Vītiņa; zinātniskās fantastikas žanrā – Džeina Šteinberga, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Agnese Vanaga, Māris Rungulis, Ieva Melgalve, Dzintars Tilaks un Kristīne Ulberga.

Tulkoto literatūru pārstāv 17 izdevumi no 10 valodām – igauņu, lietuviešu, somu, zviedru, ukraiņu, franču, angļu, vācu un nīderlandiešu.

Jau 20. reizi šajā projektā piedalās Madonas novada bibliotēka. Nāc un piedalies!

Grāmatu kolekcija: https://www.lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2805-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-2021-gada-gramatu-kolekcija

Līga Fiļipova, MNB BLN vadītāja, 64821926