Latvijas dalībai Eiropas Savienībā 20 - Ilgtspējīgas infrastruktūras attīstība

Ziņa publicēta 25.04.2024
Pirms 20 gadiem, 2004. gada 1. maijā, Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Ierakstu sērijā līdz Eiropas dienai iepazīstināsim ar būtiskākajiem ieguvumiem, mums esot Eiropas Savienībā.

• Ar kopīgu Eiropas Savienības atbalstu atjaunotas 156 publiskās ēkas, tai skaitā 70 bērnudārzi, 23 skolas, 7 kultūras centri vai bibliotēkas, 14 sociālās palīdzības un aprūpes nami, kā arī citas sabiedriskās ēkas Latvijas reģionos.
  • Ar kopīgu Eiropas Savienības atbalstu izbūvēti vairāk kā 1800 km ceļu, uzlabojot to drošību, tiek modernizēta dzelzceļa infrastruktūra.[4]
  • Ar kopīgu Eiropas Savienības atbalstu siltinātas un modernizētas ēkas un komunikāciju tīkli, uzlabotas kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmas, ieklāts bruģis, veidoti un uzturēti parki visā Latvijā.
  • Ar kopīgu Eiropas Savienības atbalstu Latvijā uzbūvēti elektrolīniju starpsavienojumi, lai pievienotos Eiropas vienotajam elektrotīklam.
Avots: Latvijas Republikas Ārlietu ministrija