Šogad Mētrienai svinam 100! No 22.jūlija līdz 31. jūlijam Mētrienas bibliotēkā apskatāma izstāde “Mētrienas mirkļi”, kurā aplūkojamas apmēram 200 fotogrāfijas, kā arī foto albūmi par cilvēkiem, darbiem, sadzīvi un notikumiem Mētrienas pagastā, laika posmā no 1920.-tajiem gadiem līdz mūsdienām.
Alveja ir augs, ko mēdz dēvēt par brīnumpuķi, dakteri vai mājas aptieciņu uz palodzes. Tai ir ļoti daudzveidīgs pielietojums ārstniecībā. Cik bieži nav dzirdēts vecmāmiņas padoms, ka kādā slimošanas reizē var palīdzēt alveja!
Vasaras vidū, kad dabā viss ir krāsains un gaisā virmo netveramas smaržas, arī bibliotēkā darbosimies ar krāsām un smaržām. Darināsim dekoratīvas ziepes un rokassprādzes šambalas tehnikā.
No 14. jūlija Lubānas pilsētas bibliotēkā skatāma Sandras Kokas fotogrāfiju izstāde “Grāmatu ceļa kartes”.
Izstādē apskatāmas liezērietes Ausmas Kalniņas krustdūrienā izšūtās glezniņas, tamborētās galda sedziņas un adījumi.
Bibliotēkā skatāma ceļojoša izstāde no Madonas novadpētniecības un muzeja krājumiem.
Latviešu kalendārs - iespieddarbu veids - vēsturiski ir bijis nozīmīgs sociālās un kultūras vides fenomens ar konkrētiem uzdevumiem un funkcijām. Līdzīgi kā grāmatas, tas atspoguļo noteikta laikmeta kultūras sistēmu ar raksturīgo sociālo struktūru, interesēm, gaumi un tradīcijām.
Rebeka un Daniela ir dvīņu māsas, kuras ar ģimenēm dzīvo Cesvaines pagastā.
Abas māsas jau no bērnības kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir nodarbojušās ar rokdarbiem. Radošums viņu ģimenē ir iedzimts.
Ērika Dogana ir Cesvaines kultūras nama mākslas studijas vadītāja, profesionāla māksliniece, kura kopš 2013. gada organizē mākslas plenērus “Cesvaine”. Viņa rada interesi sabiedrībā par mākslu kā vērtību, par mākslinieku kā personu un sabiedrības sastāvdaļu, par radošu procesu un atšķirīgu redzējumu.
Sociālā Aprūpes Centra “Jaungulbenes Alejas“ iedzīvotāji piedāvā iepazīt dažādās tehnikās veidotus darbiņus. Viņu lielās mājas iedzīvotājiem patīk zīmēt, krāsot, līmēt, veidot - vienkārši darboties.