Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība!

Ziņa publicēta 01.12.2017
2017. gada rudenī Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu literatūras centrs uzsāka jaunu, Latvijā vēl nebijušu iniciatīvu- skaļās lasīšanas sacensību, aicinot iesaistīties 5. un 6. klašu skolēnus. Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa uzņēmās šī projekta koordināciju Madonas reģionā.

Dalību “Skaļās lasīšanas” sacensībā pieteikušas 7 skolas-Madonas pilsētas vidusskola, Barkavas  pamatskola, Dzelzavas pamatskola, K. Dāvida kristīgā pamatskola, Liezēres pamatskola Praulienas pamatskola, Degumnieku pamatskola, Kusas pamatskola, un Lazdonas pagasta bibliotēka  no Madonas novada.  Savu lasītprasmi pārbaudīs arī Cesvaines, Varakļānu, Lubānas un Ērgļu novada pusaudži.

1.decembrī Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā  notika Kusas pamatskolas  “ Skaļās lasīšanas“ sacensības 5. klases skolēniem.  Tika lasīti fragmenti gan no “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatām, gan sen aizmirstām, labām grāmatām, gan tikko iznākušiem darbiem. Patiess prieks, ka  dzirdējām fragmentu no novadnieces Ilzes Indrānes grāmatas “Tipsis, Topsis un Tedis”

Diplomus par veiksmīgu uzstāšanos saņēma Ralfs Vilciņš un Sabīne Bērtiņa. Savu skolu Madonas  novada finālā, kas notiks 2018. gada janvāra vidū (datums un laiks tiks precizēts), pārstāvēs Ivita Kļaviņa, Aigars Černiševs un Kristers Gudeļonoks. Paldies skolotājai Ilonai Sārei par sadarbību

Līga Fiļipova, MNB BLN vadītāja