Eseju konkurss „NLO vēstījums”

Zaļajā zonā starp Mīlestības graviņu un Madonas novada bibliotēku ir nolaidies neatpazīts lidojošs objekts. Ārpuszemes civilizācijas pārstāvji pirms ierašanās ir nodevuši sava starpplanētu kuģa rasējumus māksliniekam NORBERTAM KUDIŅAM. Aicinām iesaistīties eseju konkursā un veidot kopīgu stāstu par jauno vides objektu NLO bibliotēkas pieguļošajā teritorijā.
Ziņa publicēta 29.06.2022lasīt vairāk...

Noskaidrots Madonas reģiona “Skaļās lasīšanas-2022 ”sacensību čempions!

3. jūnijā Madonas pilsētas svētki sākās ar reģiona “Skaļās lasīšanas-2022” sacensību finālu. Piekto reizi Madonas novada bibliotēkā pulcējās labākie lasītāji no 9 reģiona skolām: Cesvaines, Ērgļu, Madonas pilsētas un Varakļānu vidusskolām, Kusas un Degumnieku pamatskolām, lai cīnītos par “Skaļās lasīšanas-2022 ”sacensību čempiona titulu. Muzikālu sveicienu sacensību dalībniekiem bija sagatavojuši PII “Kastanītis” bērni un audzinātājas, lasīšanas un grāmatas nozīmīgumu katra cilvēka dzīvē savā uzrunā uzsvēra Madonas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora, veiksmīgu startu ikvienam dalībniekam novēlēja Madonas novada bibliotēkas direktore Imelda Saulīte.
Ziņa publicēta 10.06.2022lasīt vairāk...

Sākam lasīt “Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju”!

3. maijā Madonas novada bibliotēkas bērnu un jauniešu literatūras nodaļā tiek dots starts lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija-2022”. Šī gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veido 33 grāmatas no 10 izdevniecībām. Tās ir 15 oriģinālliteratūras grāmatas – no tām vairākas debijas bērnu literatūrā - Rebeka Lukošus, Ilze Skrastiņa, Žanete Lazdovska, kā arī iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums.
Ziņa publicēta 02.05.2022lasīt vairāk...

Ejam Pasaulē!

2. aprīlī – izcilā dāņu pasaku meistara H. K. Andersena dzimšanas dienā, atzīmējam Starptautisko bērnu grāmatu dienu. Latviešu bērnu literatūrai ir ar ko lepoties- mūsu autoru grāmatas tulkotas igauņu, lietuviešu, horvātu, somu, itāļu, armēņu, angļu, krievu, poļu, vācu,japāņu, korejiešu un citās valodās, tikušas izvirzītas un saņēmušas starptautiskas balvas. Šogad izdevniecība “liels un mazs" Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū saņēmusi balvu kā gada labākā bērnu grāmatu izdevniecība Eiropā.
Ziņa publicēta 01.04.2022lasīt vairāk...

"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021" noslēguma pasākums - "Lielie lasīšanas svētki"

Piektdien, 18. martā, no plkst. 14.00 līdz 16.00 tiešsaistē norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021" noslēguma pasākums - "Lielie lasīšanas svētki". Nāc uz Madonas novada bibliotēku vai pieslēdzies pašākumam mājās un uzzini, kuras grāmatas šogad ir pašas populārākās! Grāmatu lasīšanas maratona noslēguma pasākums šogad tiks veltīts Ukrainas bērniem.
Ziņa publicēta 17.03.2022lasīt vairāk...

Misija -KRUPIS. Izglāb princi.

Cilvēku ietekmes rezultātā visā pasaulē strauji samazinās krupju skaits. Arī Latvijā, pieaugot satiksmes intensitātei, ik pavasari migrācijas laikā aiziet bojā neskaitāmi daudz krupju. Lai saglabātu krupju populāciju un palīdzētu tiem veiksmīgi šķērsot autoceļus, Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) ir uzsākusi kampaņu “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!” un, gatavojoties pavasara migrācijai, aicina sabiedrību ziņot par zināmajiem autoceļu posmiem, ko gadu no gada pavasarī šķērso migrējošie krupji. Vairāk https://www.daba.gov.lv/lv/jaunums/dabas-aizsardzibas-parvalde-aicina-zinot-par-krupju-migracijas-vietam.
Ziņa publicēta 17.02.2022lasīt vairāk...

Jauns gads- jauns piedāvājums!

2021.gada nogalē Madonas novada bibliotēka saņēma mūzikas skolotājas Ivetas Brikmanes sadarbības piedāvājumu- iespēju iepazīstināt bērnus un pieaugušos ar notīm vienkārši un saprotami. Pateicoties VKKF mērķprogrammas “KultūrELPA” atbalstam ir tapis projekts “Animācijas un audio pasakas Ivetas Brikmanes stāstu grāmatām “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”. Projekta ietvaros ir radītas septiņas izglītojošas animācijas filmas par septiņām notīm un sešpadsmit audio pasakas par mūzikas teoriju. Šī materiāla pamatmērķis ir padarīt mūzikas teoriju daudz vienkāršāku, saprotamāku un uztveramāku, pasniedzot to bērniem saprotamā valodā.
Ziņa publicēta 03.01.2022lasīt vairāk...

Izstāde "Svētku laiks"

Bērnu literatūras nodaļā aplūkojama Madonas Bērnu un jauniešu centra sarūpētā izstāde "Svētku laiks". Izstādē izlikti vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas, radošās industrijas un citu programmu pulciņu audzēkņu darbi.
Ziņa publicēta 21.12.2021lasīt vairāk...