Āra lasītava Barkavā

6.augustā, kad tuvi un tāli satiksies Barkavā, Barkavas centrā darbosies ĀRA LASĪTAVA. No plkst.9.00-15.00 interesentiem tiks piedāvātas izstādes- Lienes Kābeles orimoto tehnikā veidotā "Grāmatu otrā dzīve". Savukārt izstāde "Par mums rakstīja..."aicinās apmeklētājus ielūkoties ziņās par Barkavu, kuras tika publicētas dažādos laikos un dažādos preses izdevumos. Bērniem notiks radošā darbnīca "Lai top!", kurā gatavos vēdeklīšus un citas interesantas lietiņas. Pārlūkojot jaunākos preses izdevumus, būs iespēja veldzēties ar svaigu piparmētru dzērienu!
Ziņa publicēta 29.07.2022lasīt vairāk...

Izstāde "Meža gariņi" Barkavas bibliotēkā

Barkavas bibliotēku ir "apciemojuši" mazi Meža gariņi! Tās ir mākslinieces Evijas Ķivules fantāzijas skulptūras ar mīlīgām sejiņām, skaistām ačtelēm un dažādiem ietērpiem. "Pēc izglītības Evija Ķivule ir vides dizainere, šajā profesijā viņa gan nav strādājusi, jo, pabeidzot augstskolu, saprata, ka nespēj ilgstoši nosēdēt pie datora, tas atņēma enerģiju un piepildīja ar tukšumu. Apmēram, pirms trim gadiem māksliniece ieraudzīja polimērmāla skulptūras un nolēma iemēģināt roku. Pasūtīja materiālus un tapa pirmie eksperimenti – formas meklējumi, materiāla pielietojums un apģērba apspēlēšana. Lielākā daļa mājas gariņu skulptūras ir tapuši pēc klientu aprakstiem vai bērnu fotogrāfijām. Evija Ķivule par sevi saka šādi: "Esmu sapņotāja un fantāzijas stāstu mīļotāja jau no mazotnes. Vēl joprojām varu stundām ilgi lasīt un pazust citā realitātē. Varbūt tāpēc savos 30+ gados man ir radusies vēlme radīt un atdzīvināt kaut daļu no šiem tēliem." Laipni aicināti aplūkot "Meža gariņu" izstādi!
Ziņa publicēta 29.07.2022lasīt vairāk...

Izstāde "Grāmatu otrā dzīve" Barkavas bibliotēkā

Barkavas bibliotēkā apskatāma izstāde "Grāmatu otrā dzīve". Izstādes autore ir māksliniece, Ogres Centrālās bibliotēkas grāmatu labotāja, Liene Kābele, kas ir atradusi veidu, kā nevajadzīgām grāmatām piešķirt otru mūžu, pārveidojot tās, izmantojot origami un orimoto tehniku. Termins «orimoto» cēlies no japāņu valodas un nozīmē «grāmatu locīšana». Dažādu formu locīšanai jāizvēlas pareizās grāmatas — ar noteiktu lappušu skaitu, noteikta biezuma lapām — jo plānāka lapa, jo zīmējums veidosies lēnāk, bet var izstrādāt sīkākas nianses. Galvenie darba rīki ir grāmata, šķēres, zīmulis, lineāls, neass skalpelis un veiklie un pacietīgie pirksti. Kad noteiktā forma ir izveidota, apstrādā grāmatas vāku, lai nebūtu redzams, kāda autora un satura ir šī grāmata. Izdekorē ar lentu, kas fiksē grāmatu noteiktā atvērumā. Ja origami un orimoto tehnikas pamatiemaņas jau apgūtas, tad mākslas darbu varot radīt vienā vai divās dienās. Izstādi papildina Alises Kopštāles veidotie ziedi!
Ziņa publicēta 29.07.2022lasīt vairāk...

Jauna aktivitāte – makulatūras vākšana Kraukļu bibliotēkā

Atsaucoties SIA „Līgatnes papīrs” 2022.gada aicinājumam bibliotēkām, muzejiem un arhīviem no visas Latvijas bez maksas nodot uzkrāto makulatūru - no aprites izņemtās grāmatas, periodikas izdevumus, izlietoto biroja papīru, avīzes, bukletus un cita veida makulatūru, Kraukļu bibliotēka aicina iedzīvotājus piedalīties šajā akcijā!
Ziņa publicēta 27.07.2022lasīt vairāk...

Intas Rubenes kolekcijas izstāde "Zābaciņi" Kraukļu bibliotēkā

Bibliotēkā izstāde skatāma līdz septembra beigām. Inta Rubene, pēc profesijas florists, dizainers, strādājot veikalā "Rimi", 2006. gadā saņēma pasūtījumu noformēt sveicienu jubilejā ar ziedu pušķi traukā. Tā radās ideja nopirkt vāzes- zābaciņus, jo tajos labi izskatījās kompozīcija, un pašai ļoti iepatikās šis oriģinālais sveiciens. Kāpēc gan nesākt kolekcionēt?
Ziņa publicēta 21.07.2022lasīt vairāk...

Mākslas darbu izstāde ,,Sentimentāls pieskāriens” Jumurdas Saieta ēkā

9.jūlijā, reibinošo liepu ziedēšanas laikā, Jumurdas Saieta ēkā atklājām krāšņu mākslas darbu izstādi ,,Sentimentāls pieskāriens”. Izstādi Jumurdas ļaudīm, viesiem un draugiem par prieku izveidoja akvareļu meistars Zigmunds Šnore. Zigmunds izstādīja gleznas, kurās dominē skaisti, romantiski ziedu gleznojumi. Izstādē savus tēlniecības darbus arī izvietoja Zigmunda Šnores klases biedrs un draugs Mārtiņš Veide no Rīgas.
Ziņa publicēta 18.07.2022lasīt vairāk...

Izstāde "Madonas slimnīcai 90" Ļaudonas bibliotēkā

Jūlijā Ļaudonas bibliotēkā skatāma ceļojošā izstāde, veltīta Madonas slimnīcas 90 gadu jubilejai, ko atzīmēja 2021. gada 15. martā. Tajā aplūkota ne tikai Madonas slimnīcas vēsture, bet arī apkārtējo nu jau pārsvarā bijušo slimnīcu - Ērgļu, Varakļānu, Lubānas, Ļaudonas, Cesvaines būtiskākās iezīmes un darbība. Fotogrāfijās redzams slimnīcu personāls ne tikai darbā, bet arī atpūtas un svētku brīžos.
Ziņa publicēta 07.07.2022lasīt vairāk...

Foto konkurss "Vasaras mirkļi" Barkavas bibliotēkā

Barkavas bibliotēka aicina piedalīties foto konkursā "Vasaras mirkļi". Līdz 31.augustam uz Whatsapp 26369471 var sūtīt bildes ar skaistākajiem iemūžinātajiem vasaras mirkļiem. No iesūtītajām fotogrāfijām tiks veidota foto izstāde. Konkursa dalībniekiem pārsteiguma balvas!
Ziņa publicēta 07.07.2022lasīt vairāk...