Izstāde "Latvijas brūnajai - 100" Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā

Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā ir apskatāma izstāde "Latvijas brūnajai - 100". Izstāde ir tapusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā. "Brūnajai govij ir ļoti lielas, brūnas, mazliet skumjas, bet gudras acis ar garām, skaistām skropstām" (D. Kairiša) - arī šādi var raksturot LB šķirni. Izstāde ir par Latvijas brūno govju šķirni 100 gados – no šķirnes izkopšanas sākuma līdz mūsdienām.
Ziņa publicēta 08.06.2023lasīt vairāk...

Ērikam Lācim veltīta izstāde Kraukļos

Ēriks Lācis (28.06.1938-26.06.2005) – kino režisors, scenāriju autors. Izstāde veltīta Ērika Lāča 85. dzimšanas dienas atcerei. Ar foto un informatīvajiem materiāliem atspoguļota novadnieka dzīves un radošās darbības gadi.
Ziņa publicēta 07.06.2023lasīt vairāk...

Zilonīšu kolekcija Barkavā

Barkavas pagasta bibliotēkā ir apskatāma cesvainietes Evitas Jūras ziloņu figūriņu kolekcija. Kolekcijā ir vairāk kā simts zilonīšu, kas atceļojuši pie kolekcionāres gan tepat no Latvijas, gan dažādām pasaules valstīm. Zilonīši (gan lieli, gan mazi) nesot laimi. Īstie laimes nesēji esot tie, kuriem snuķi pacelti uz augšu. Izstādē tādi ir!
Ziņa publicēta 06.06.2023lasīt vairāk...

Tikšanās dārzā

25.maijā plkst.16.00 puķu mīļi tiek aicināti mazā ekskursijā uz dārzu Barkavā, Jaunatnes ielā 9, kur dārza saimniece Rita stāstīs par kokveida peoniju audzēšanu, pavairošanu! Uz tikšanos!
Ziņa publicēta 25.05.2023lasīt vairāk...

Barkavas pagasta bibliotēkai 100

Barkavas pagasta bibliotēka 31.maijā svinēs savas pastāvēšanas simtgadi! Svinēsim to kopā ar bijušajiem bibliotēkas darbiniekiem, sadarbības partneriem un lasītājiem!
Ziņa publicēta 16.05.2023lasīt vairāk...

Mākslinieces Doras Pilssalas miniatūru izstāde bibliotēkā Sauleskalnā

Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā ir apskatāmas mākslinieces Doras Pilssalas ( tas ir miniatūru autores pseidonīms) gleznotās miniatūras. Ar šādu pseidonīmu parakstītus darbus var atrast internetā, un tagad neliela daļa no autores miniatūrām būs redzamas arī mūsu bibliotēkā. Nu jau kādu laiku māksliniece no lielformāta gleznām ir pārgājusi uz "kabatas" izmēra gleznām, kas mākslas pasaulē tiek dēvētas par "Art trading cards" – tās ir 6x9 miniatūras glezniņas. Latvijā šādi darbi nav vēl ļoti izplatīti, bet Amerikas kontinentā un Rietumeiropā ir diezgan populāri.
Ziņa publicēta 16.05.2023lasīt vairāk...

Izstāde par elektrifikācijuas vēsturi Ļaudonas pagasta bibliotēkā

Izstāde stāsta par elektrifikācijas vēsturi Madonas novadā. Savulaik pirmais, kas ienāca sadzīvē, bija elektriskā gaisma. Kādreiz pat elektrības tarifs tika dalīts divās pakāpēs - gaismai un spēkam (tātad dažādiem motoriem, iekārtām). Pēdējiem patēriņš bija salīdzinoši lielāks, tāpēc maksa par kilovatstundu lētāka.
Ziņa publicēta 16.05.2023lasīt vairāk...

Ziloņu ceļojuma pieturvieta - Mārcienas bibliotēka

Mārcienas pagasta bibliotēkā no 8. - 23. maijam ir apskatāma cesvainietes Evitas Jūras ziloņu figūriņu kolekcija. Ikdienā Evita darbojas grāmatvedības jomā, bet ziloņu figūriņu kolekcionēšana ir viņas hobijs. Satikšanās ar pirmo ziloni notika 2008. gadā. Šobrīd kolekcijā to ir vairāk kā simts, kas atceļojuši pie kolekcionāres gan tepat no Latvijas, gan dažādām pasaules valstīm.
Ziņa publicēta 11.05.2023lasīt vairāk...

Mārcienas bibliotēkā izstāde "Laimes bērni. Kokariem 100"

Laikā, kad pašdarbnieku kolektīvi - gan dziedātāji, gan dejotāji, gan orķestru dalībnieki - cītīgi gatavojas šīs vasaras lielajam notikumam - XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, esiet laipni aicināti uz Gulbenes novada bibliotēkas veidoto ceļojošo izstādi. Latvijas kora mūzikas tradīcijas un šobrīd jau vēsture nav iedomājama bez tādiem dižgariem kā brāļi un diriģenti Imants un Gido Kokari. Atzīmējot leģendāro kordiriģentu simtgadi (dzimuši 16.08.1921.), Gulbenes novada bibliotēka, iesaistoties novada jauniešiem, apzinājusi nepublicētos materiālus un laikabiedru atmiņu stāstus, kas raksturo diriģentu ieradumus, izturēšanos, katra savdabīgo dzīves uztveri, parādot viņu unikalitāti, kas spēja iedvesmot daudzus.
Ziņa publicēta 11.05.2023lasīt vairāk...