Strādājot ārkārtējās situācijas apstākļos

Ziņa publicēta 27.03.2020
Saskaņā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un Madonas novada pašvaldības izdotajiem rīkojumiem, Madonas novada bibliotēka no 14.marta klātienes apmeklētājiem ir slēgta, taču mūsu darbi un saziņa ar jums, lasītāji, neapsīkst.

Neliels atskats uz 2 nedēļās padarīto:

·        Nemainīgi no pasta saņemam periodiskos izdevumus, kuri ik rītu tiek piereģistrēti;

·        Noticis aktīvs darbs pie novadpētniecības materiālu krājuma;

·        Aktīva ierakstu rediģēšana bibliotēku informācijas sistēmā Alise;

·        Darba dokumentu un plauktu kārtošana;

·        Nolietoto izdevumu norakstīšana vai nomaiņa pret labākas kvalitātes eksemplāru;

·        Grāmatu šifrēšana (UDK indekss + autorzīme) un kārtošana plauktos;

·        Attālināta dalība Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes sēdē;

·        Lasītāju klubiņa attālinātās aktivitātes, klubiņa WhatsApp grupā;

·        Video par bibliotēkā pieejamajām iespējām: lasīt e-grāmatas un iepazīt resursu Lasāmkoks;

·        Reģionālā laikraksta “Stars” rakstu, CD materiālu aprakstīšana;

·        Attālinātās bibliotēkas lietotāju reģistrācijas anketas izstrāde un iedzīvināšana;

·        Mājas lapas papildināšana;

·        Komunikācija sociālajos tīklos, piemēram, aktivitāte “Es lasu, tu, lasi, mēs lasām”, rosinot dalīties ar pēdējā laikā izlasītajām grāmatām.

3td e-GRĀMATU bibliotēka šo nedēļu laikā no Madonas novada bibliotēka lasītāju puses kļuvusi par 38 aktīviem lietotājiem bagātāka. Studenti steidz izmantot iespēju – attālināti piekļūt bibliotēkas abonētajiem resursiem – Letonika.lv, Encyclopædia Britannica Library Edition.

Ik dienas sazināmies ar jums attālināti vai elektroniski – atbildot uz jūsu zvaniem (~60) un e-pastiem (~14), pagarinām grāmatu nodošanas termiņus (~222).

Informāciju apkopoja:

Daiga Poča-Lapiņa