Iepazīstam: Rakstnieka piezīmes. Dzeja

Ziņa publicēta 10.11.2023
Lai sekmētu dzejā pausto kultūras vērtību izplatīšanu, to pieejamību plašai sabiedrībai, tādējādi popularizējot literatūras nozari un veicinātu interesi par latviešu oriģinālliteratūru, popularizējot to reģionos, Madonas novada bibliotēka guvusi Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu projektam "Iepazīstam: Rakstnieka piezīmes. Dzeja".

Projekta pamatideja - tiekoties ar dažādiem dzejniekiem, radīt interesi par latviešu dzejas darbiem, autoriem kā personībām, literatūras saturisko bagātību, tās tapšanas procesiem un, grāmatu lasīšanu kā kultūrvēstures izzināšanas procesu un interesantu nodarbi.

Projekta ietvaros Madonas novadā jau no septembra ir iespēja satikt Latvijā labi pazīstamus dzejniekus, kā arī iepazīt jaunos dzejas talantus.

14. septembrī Madonas Valsts ģimnāzijā un Lubānas pilsētas bibliotēkā notika muzikāla tikšanās ar dzejnieku Čaku Veidenu.

15. septembrī  Dzejas dienu pasākumā "Palikt pašai" tikāmies ar  dzejnieci, rakstnieci, dramaturģi, režisori, Sieviešu stendapa komēdijas grupas dibinātāju un dalībnieci, Latvijas PEN vadītāju Ingu Gaili.

5. oktobrī Madonas novada bibliotēkā viesojās dzejniece, rakstniece, dziesminiece, pedagogs un meistardarbnīcu vadītāja Jana Egle.

10. oktobra pēcpusdienā Ošupes pagasta bibliotēkā notika Dzejas dienu pasākums "Kas gan man pieder? Viena vienīga pilna sirds", kurā bija iespēja tikties ar dzejnieci un publicisti Andu Līci.

13. oktobrī Madonas novada bibliotēkā ar interesentiem tikās dzejniece Anna Rancāne.

27. oktobrī pirmsskolas izglītības iestādē “Priedīte” ar bērniem tikās dzejniece Maija Laukmane, pieaugušie Maijas Laukmanes dzejas un prozas lasītāji tika aicināti uz tikšanos “Pūst siltu elpu ceļā uz pasauli”, kas notika Madonas novada bibliotēkā.

9. novembrī uz tikšanos ar latviešu dzejnieku, prozaiķi un atdzejotāju Andri Akmentiņu ieradās lasītāji Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā un Madonas novada bibliotēkā.

14. novembrī 13.30 Madonas novada bibliotēkā aicinām apmeklēt tikšanos ar dzejnieci, prozaiķi, dziesmu tekstu autori Ingu Pizāni. Dzejniece šajā dienā viesosies arī Cesvaines vidusskolā.

21. novembrī ar skolēniem Madonas novada bibliotēkā un Praulienas pamatskolā tiksies latviešu dzejniece, publiciste un redaktore, bērnu grāmatu autore Inese Zandere.

Projekta noslēgumā 29. novembrī Madonas pilsētas vidusskolā un Ērgļos plānota tikšanās ar dzejnieci, aktrisi, scenāristi un mākslinieci Mariju Luīzi Meļķi.

Paldies Valsts kultūrkapitāla fondam par atbalstu, autoriem par atsaucību un ikvienam pasākuma apmeklētājam par klātbūtni un aktīvu iesaisti!

Informāciju apkopoja:

Daiga Poča-Lapiņa

Madonas novada bibliotēkas direktores vietniece

Dzejnieks, prozaiķis un atdzejotājs Andris Akmentiņš Madonas novada bibliotēkā
Madonas novada bibliotēkā viesojas dzejniece, rakstniece, dziesminiece, pedagogs un meistardarbnīcu vadītāja Jana Egle
Madonas novada bibliotēkā tikāmies ar  dzejnieci, rakstnieci, dramaturģi, režisori, Sieviešu stendapa komēdijas grupas dibinātāju un dalībnieci, Latvijas PEN vadītāju Ingu Gaili.
Ar lasītājiem Madonas novada bibliotēkā tiekas Maija Laukmane
Ošupes pagasta bibliotēkā notika Dzejas dienu pasākums
Madonas novada bibliotēkā ar interesentiem tikās dzejniece Anna Rancāne
Madonas Valsts ģimnāzijā notika muzikāla tikšanās ar dzejnieku Čaku Veidenu.
Lubānas pilsētas bibliotēkā notika muzikāla tikšanās ar dzejnieku Čaku Veidenu.