„Vecākiem” - ceturtais numurs

Ziņa publicēta 19.03.2014
Informējam, ka MNB Uzziņu lasītavā saņemts laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums pirmsskolas un skolas vecuma bērnu vecākiem „Vecākiem” ceturtais numurs.

ŠAJĀ NUMURĀ PIEDĀVĀTĀS TĒMAS:

- spaidermani un princeses - kāpēc bērni vēlas identificēties ar dažādiem varoņiem: labie un ļaunie varoņi; bērns iepazīst sevi, izspēlējot varoni; lai saprastu savu bērnu, arī jums jāiepazīst sava bērna varonis; kā izkļūt no lomas; atceraties - galvenie bērnu atdarināmie varoņi tik un tā ir vecāki;

- maskošanās - izklaide vai rituāls:maskošanās – tradicionālo

svētku sastāvdaļa; atgriešanās pie saknēm; kā maskošanos izmanto pirmsskolā un sākumskolā; maskošanās mērķis  - gan latviešu, gan cittautu tradicionālajās kultūrās ir palīdzēt pārvarēt pārejas un krīzes brīžus, atjaunoties, iegūt spēku; pieaugušie  - svētku dalībnieki vai pasīvi vērotāji, galveno atbildību uzveļot bērniem;

- man nav laika! - kā atrast laiku, ko pavadīt kopā ar bērnu: palīdzam sev veidot jaunu ieradumu  - ar bērniem kopā pavadāmo laiku izceļam dienas plānotājos ar savu mīļāko krāsu; izvērtējam savas prioritātes; vai jāskrien ātrāk, lai pagūtu vairāk?; praktisks vingrinājums - atbildam uz septiņiem jautājumiem: vai mums vispār ir svarīgi būt kopā ar bērnu?; atceramies, kā bērnībā dzimst laimes izjūta un - bērni, kurus mīl, kļūst par pieaugušajiem, kuri prot mīlēt.

‍Sarmīte Radiņa – galvenā bibliotekāre Madonas novada bibliotēkā