Aktualitātes aprīlī

Ziņa publicēta 01.04.2011
Aprīlis bibliotēkām ir īpašs mēnesis - šajā laikā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa, Starptautiskā Grāmatu diena un Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Madonas novada bibliotēka aprīlī saviem apmeklētājiem un arī tiem, kuri bibliotēkā vēl nav bijuši, piedāvā plašu aktivitāšu klāstu, kur ikviens varēs atrast sev ko saistošu.

-> 8.aprīlī visi interesanti laipni aicināti uz Novadu 10. Grāmatu svētkiem. Grāmatu svētku programmu iespējams apskatīt ŠEIT.

-> 13.aprīlī seminārs Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu bibliotēku darbiniekiem.

-> No 18.-23.aprīlim Madonas novada bibliotēkā tiks atzīmēta Bibliotēku nedēļa.
Tās laikā ikvienam bibliotēkas apmeklētājam tiks piedāvāta iespēja izspēlēt spēles „Atrodi bibliotēkā”, „40 minūtēs apkārt Eiropai” un „Ceļojums patērētāju tiesībās”.

Konferenču zālē:

* Aprīlī Konferenču zālē apskatāma izstāde „Šopēns Parīzē. Komponista darbnīcā”, kas Madonas novada bibliotēkā eksponēta pateicoties Francijas kultūras centram.

Abonementā:

Izstādes:

"Saule jau pateikusi,
Un sudrabojas ik mats.
Par mūžību nerunāsim –
Tā ir tagad, tepat."
Dzejniecei, publicistei Andai Līcei 70

"Tālos atspulgos"
Rakstniekam  Oļģertam Liepiņam 105

"Un, kad pār laukiem tālsnigušiem
Guļ mēness aizvērtiem plakstiņiem,-
Tik divas zvaigznes lai deg un mirdz:
Tā mīlas zvaigzne un mana sirds."
Rakstniekam Jānim Ezeriņam 120

"Receptes dzīvespriekam."

Pielikumā recepte firmas ēdienam „Gabaliņi iz dzīves ironijas mērcē:
              1) ņem gabaliņus iz dzīves – iespējami sulīgus un barojošus;
              2) labi pamatīgi apviļā iztēles grauzdiņos;
              3) ar slaidu vēzienu uzmet uz kvēloši sakarsētas antipieticības pannas un
              4) lai rikte ietu labāk pie dūšas, pāri visam pārlej krietni savircotu mērci.

Nepieciešamās garšvielas: ironija, satīra, humors un vēl citas ( ja ir pie rokas). Labu ēstgribu! Aicinām iesūtīt savas receptes dzīvespriekam!!!

Uzziņu lasītavā:

Izstāde: „Žurnālisti pamana agrāk un tagad – no uzziņu lasītavas krātuvēm”;

Vēl līdz 26.aprīlim ikvienam ir iespēja iesaistīties fotokonkursā „Lasīt ir stilīgi!”’, konkursa nolikums pieejams ŠEIT.

Bērnu literatūras nodaļā:

* Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai veltīta izstāde ”Brāļu Grimmu pasakas” (Vilhelmam Grimmam - 225);

* Grāmatu izstāde” Ernestam Birzniekam - Upītim - 140”

Eiropas Savienības informācijas lasītavā (ESIP, EDIC filiālē):

* Izstāde „Lisabonas līgums iedzīvotāju labā”.