Izstāde "No Sentluisas līdz Aiviekstei. Annas Aizsilnieces grāmatu māksla" un tikšanas ar mākslinieci 09.02.

Ziņa publicēta 07.02.2022
“Savu dzīvi varu ilustrēt simboliskās sakarībās – mana pirmā grāmata bija Lubānas pusē dzimušajam Rūdolfam Pinnim veltīts piemiņas albums, ko sastādīja viņa meita Skilla. Tā nosaukums – “Gleznotājs Rūdolfs Pinnis. No Aiviekstes līdz Sēnai” (apgāds “Puse”, 1993). Nu jau trīs gadus es pati dzīvoju Aiviekstes krastā,” stāsta māksliniece Anna Aizsilniece, kura pametusi Rīgu un pārcēlusies uz Barkavas pagastu. Madonas novada bibliotēka piedāvā unikālu iespēju aplūkot gandrīz 150 grāmatu izstādē “No Sentluisas līdz Aiviekstei. Annas Aizsilnieces grāmatu māksla.” no 9. februāra līdz 12. martam. Lielākā daļa eksponātu apbalvoti Latvijā un ārzemēs. Annas Aizsilnieces grāmatu kolekcija izveidota un izstādīta pirmoreiz.

Grāmatu dizains veido būtisku Annas Aizsilnieces profesionālās dzīves saturu, taču ne vienīgo. Kopš 2008. gada māksliniece rada unikālas tērpu kolekcijas no otrreiz izmantotiem gataviem apģērbiem ar zīmolu “Recycled.lv” un kļūst par konsekventu ekoloģiskās modes dizaineri Latvijā, kad tas vēl nav populāri. Krekli, žaketes, T-krekli un citi apģērbi iegūst jaunu formu un saturu. Tāpat Anna Aizsilniece radoši strādā ar folkloras materiālu, iekļaujot tā dziļākos slāņus mūsdienīgā ekoloģiskā apģērbā. Deviņdesmito gadu nogalē māksliniece ir laikmetīgās mākslas grupas “LN Sieviešu līgas projekts” dalībniece. Personīga piesaiste – ar pieredzi, intuīciju vai koncepciju – ir Annas Aizsilnieces darbu pamatā jebkurā materiālā. Arī vārda un uzvārda maiņa ir sava veida dizaina koncepcija, kas balstās sevis izzināšanā, dzimtas rakstura izpratnē, ārpuses un iekšpuses atbilstībā ar domu harmoniski dzīvot. (Inga Šteimane)
Līdzās grāmatām bibliotēkā skatāmas arī mākslinieces radītās  fotogrāfijas ar folkloras  elementiem no “Etnogrāfija”.