No bibliotēkas vēstures (2010.-2012.gads)

Ziņa publicēta 03.08.2022
2023.gadā Madonas novada bibliotēka svinēs savu 100. jubileju! Ielūkosimies, ko par un ap bibliotēku periodiskajos izdevumos no 2010. līdz 2012.gadam.

• 29.04.2010. Biblioterapijas aizsākums Madonā – bibliotēkā atklāj daudzveidīgu biblioterapijas grāmatu izstādi
Rasma Krievāne: “Šīs terapijas virziens ir individuāla problēmas risināšana, izmantojot grāmatas lasīšanu. Kaut arī mūsdienās virtuālā vide ir nopietns drukātā burta konkurents, grāmatas joprojām lieti noder dažādu problēmu saprašanā, risināšanā un cilvēku dziedināšanā. Strādājot ar lasītājiem, bieži nācies dzirdēt, ka šodienas smagajā ekonomiskajā situācijā grāmata ir zāles, grāmata ir mierinājums, grāmata ir kā pozitīva narkotika, grāmata ir iziešana ārpus ikdienas rūpēm”.
Avots: Stars Nr.53 (08.05.2010.), 4.lpp.

• 07.09.2010. Dzejas dienas – video tilts – Madona (Latvija), Anikšči (Lietuva) un Rapla (Igaunija)
Tas nu ir noticis – izmantojot moderno informācijas tehnoloģiju piedāvātās iespējas, pirmo reizi Madonā un Latvijā mēģinājām klausīties dzeju, sazinoties ar draugiem kaimiņvalstīs.
Videotiltā piedalījās visu triju sadarbības pilsētu autori. Igauņu dzejniekus pārstāvēja Andress Ehins un Kristiina Ehina, lietuviešus – Zita Butkute un Algirdas Gogelis, Madonas novadu – Anita Skrjabe un Oļģerts Skuja. Tulkojumus, lai dzeja videotiltā izskanētu trijās valodās, lasīja atdzejotājs Guntars Godiņš un Jānis Elsbergs.
Avots: Stars Nr. 105 (09.09.2010.), 1., 4.lpp.

• 24.02.2011. Madonas 85.jubilejas gadā organizē sarunu vakarus par tām pilsētas ielām, kurām doti autoru vārdi
S.Radiņa: “Madonas novada bibliotēka aicina izstaigāt atmiņu ceļus pa tām pilsētas ielām, kurām doti autoru vārdi. Mūsu pilsētā tādas ir septiņas: Alunāna, Ausekļa, Blaumaņa, Poruka, Pumpura, Raiņa un Veidenbauma iela. Iecere ir vairāk uzzināt par vēsturi, vārda došanu, ēkām, cilvēkiem, uzņēmumiem, pārvērtībām gadu garumā”.
Avots: Stars Nr.17 (10.02.2011.), 4.lpp.

• 08.04.2011. Novadu 10. grāmatu svētki
Vakar, 8. aprīlī, Madonā – kultūras namā, bērnudārzos un skolās – savu īpašo elpu ienesa Grāmatu svētku norise.
Par galveno svētku “Štābu” tradicionāli kļuva pilsētas kultūras nams, kur uzplauka izdevniecību grāmatu galda piedāvājums, notika publiskā diskusija “Nodokļu politikas un ēnu ekonomikas izaicinājumi”, tikšanās ar rakstnieci Annu Skaidrīti Gailīti, studiju “Avārijas brigāde”, uzstājās dziedošais policists Nikolajs Puzikovs, bet noslēgumā izlozes kārtā tika noskaidrots un apbalvots “Veiksmīgais pircējs”.
Avots: Stars Nr.42 (09.04.2011.), 1.lpp.

• Jau desmito gadu “Bērnu žūrijas” lasīšanas maratonā aktīvi piedalās arī Madonas novada bibliotēkas bērni un jaunieši
Avots: Stars Nr. 36 (23.03.2012.), 4.lpp.

• 24.04.2012. – “Jušu” kustības jaunais projekts Madonā
Ar vasaras saulgriežu pētniecības tēmu izlozi 24.aprīlī tika uzsākts “Jušu” kustības jaunais projekts. (---)
Pētniecības projektā iesaistījušās desmit pilotbibliotēkas: Madonas, Salaspils, Bauskas, divas Ventspils bibliotēkas, Misas, Dubultu, Limbažu, Preiļu un Kuldīgas bibliotēka. (---)
Jāpiebilst, ka “Juši” ir bērnu kustība par dziļāku, emocionāli un racionāli pilnīgāku pasauli. Šīs kustības mērķis ir caur lietu dziļāku izziņu un izpratni veicināt emocionālo vērtību saglabāšanu un to attīstību.
Avots: Stars Nr.50 (27.04.2012.), 4.lpp.

• 20.04.2012. – skatuves runas konkurss
Grāmatu svētku laikā Madonas novada bibliotēka aicināja 10.-12. klašu skolēnus piedalīties skatuves runas konkursā.
Tas Latvijā norit jau piekto gadu un ir Māra Druvas projekta “Andreja Eglīša Dzejas svētki” sastāvdaļa. Katru gadu viens no autoriem, kura dzeju lasa skolēni, ir mūsu novadnieks Andrejs Eglītis. Skanēja arī Jāņa Raiņa dzejas vārdi un pašu jauniešu, skolasbiedru vai skolas absolventu sarakstīts dzejolis. (---)
Avots: Stars Nr. 54 (11.05.2012.), 4.lpp.