NO BIBLIOTĒKAS VĒSTURES

Ziņa publicēta 17.11.2022
2023.gadā Madonas novada bibliotēka svinēs savu 100. jubileju. Ielūkosimies, ko par mums raksta preses izdevumos 2018. un 2019. gadā.

2018.gads

No 6. līdz 24. martam Madonas novada bibliotēkā skatāms ārvalstīs dzīvojošo latviešu veltījums valstij tās simtgadē – “Stāstu Sega Latvijai”.

Avots: “Stars” Nr. 28 (07.03.2018.), 4.lpp.

Madonas bibliotēkai 95!

Bibliotēkā – tā ir brīvība. Brīvība lasīt, brīvība komunicēt, tā ir izglītība, kas nebeidzas dienā, kad absolvējam skolu vai universitāti. Bibliotēka ir brīvā laika pavadīšana, patvērums un pieeja informācijai. Laiku pa laikam ir ļoti svarīgi kļūt mazam, lai kļūtu liels, un šodien jāatceras, ka mēs atzīmējam ne tikai iestādes 95 gadu jubileju. Gada beigās būs 15 gadu, kopš esam pašreizējā ēkā, šogad aprit 20 gadu, kopš saņēmām pirmos moduļus informācijas sistēmai “Alise”, kopš bibliotēkā saņēmām pirmo datoru. (---)

Avots: “Stars” Nr. 55 (16.05.2018.), 4.lpp.

Ar nodibinājuma “CEMEX Iespēju fonds” finansiālu atbalstu Madonas novada bibliotēkā tiek īstenots projekts “3D – RADI LATVIJAI”.

27. septembrī notika pirmā šī projekta tematiskā nodarbība, testējot 3D pildspalvu pielietošanu.

Avots “Stars” Nr. 115 (03.10.2018.), 4.lpp.

Noslēdzoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai 100” projektu konkursā atbalstītajam projektam “Soļi un pakāpieni laikā: paaudžu sarunas bibliotēkā”, Madonas novada bibliotēka kā noslēguma aktivitāti sabiedrībai piedāvāja koncertprogrammu “Latviešu mūzikas dārgumi”.

Koncertprogrammu vadīja Karina Bērziņa, pamazām uz skatuves aicinot lieliskus, starptautiskus panākumus guvušus māksliniekus: pianisti Lieni Circeni-Ziemeli, čellistu Ivaru Bezprozvanovu un solistu, Madonas novadnieku Jāni Apeini.

Avots: “Stars” Nr. 140 (30.11.2018.), 4.lpp.

2019.gads

2019.gads bērnu literatūras nodaļā sācies ar “Spēļotavas” atklāšanu. Apmeklētājiem piedāvājam daudzveidīgas galda spēles dažādiem vecumiem. Izzināt dzimto novadu, Madonas pilsētas un Latvijas vēsturi var spēlējot tematiskās spēles, liekot lielformāta puzles ar Madonas skatiem.

Avots “Madonas Novada Vēstnesis” Nr.1 (2019.gada janvāris), 7.lpp.

26.aprīlī Madonas novada bibliotēkā interesenti varēs noskatīties teātra izrādi “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”.

Avots: “Stars” Nr. 42 (09.04.2019.), 4.lpp.

Domājot par jauniem pakalpojumiem, Madonas novada bibliotēka noslēgusi vienošanos par sadarbību ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB).

Šī vienošanās paredz reģiona iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citām lasīšanas grūtībām nodrošināt piekļuvi LNerB Skaņu ierakstu studijā ieskaņotajām audiogrāmatām kompaktdiskos vai zibatmiņā un LNerB Braila raksta nodaļā reproducētajām grāmatām neredzīgo rakstā vai palielinātā drukā.

Avots: “Madonas Novada Vēstnesis” Nr.5 (2019.gada jūnijs), 8.lpp.