No bibliotēkas vēstures (2020.-2021. gads)

Ziņa publicēta 22.12.2022
Šodien Madonas novada bibliotēkai vēsturiski nozīmīgs datums. Tieši pirms 19 gadiem oficiāli tika atklātas pašreizējās bibliotēkas telpas Skolas ielā 12. Nākošajā – 2023. gadā Madonas bibliotēka svinēs pastāvēšanas 100. jubileju.

Ielūkosimies, ko par mums raksta preses izdevumos 2020. un 2021. gadā.

2020.gads

Iespēja uzzināt par savas dzimtas pētniecību

Madonas novada bibliotēkā novērots, ka pēdējos gados sabiedrībā pieaugusi interese par saviem senčiem un arvien vairāk cilvēku pievēršas savas dzimtas pētīšanai un dzimtas koka veidošanai. Lai sniegtu plašāku izpratni un prasmes par dzimtu pētniecību, tiek organizēts trīs nodarbību cikls zinošu speciālistu vadībā. Pirmā tikšanās – jau šosestdien, 10.oktobrī, pulksten 10 Madonas novada bibliotēkā.

Avots: “Stars” Nr. 113 (06.10.2020.), 5.lpp.

2021.gads

Grāmatas novērtē arī pandēmijas laikā

Ārkārtējās situācijas apstākļos Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa aktīvi strādā un priecājas par lasītājiem, kuri bibliotēku nav aizmirsuši un , ievērojot sanitāro protokolu, nāk pēc grāmatām.

Avots: “Stars” Nr. 26 (03.03.2021.), 4.lpp.

Interaktīva izstāde “MadONa: Bibliotēkas adreses”

Bibliotēka cilvēkiem ir bijusi vajadzīga visos laikos, un ikviens, kurš vēlas uzzināt ko jaunu par Madonas grāmatu krātuvi, tiek aicināts apmeklēt virtuālo izstādi “MadONa: Bibliotēkas adreses”. Tā pieejama Madonas bibliotēkas mājaslapā. Interesanti, ka laika ritējumā bibliotēka atradusies sešās dažādās vietās.

Avots: “Stars” Nr. 57 (16.06.2021.), 4.lpp.

Dzejas dienas skan arī Madonā

(---) “Pa ceļiem grambainiem pa ceļiem gludiem” – notika Ulda Ausekļa dzejas lasījumi 3.maršruta autobusā “Madonas novada bibliotēka-Lazdona-Madonas novada bibliotēka” (---)

Avots: “Stars” Nr. 105 (17.09.2021.), 1.lpp.

ED filiāle Madonā turpinās darbu

Europe Direct Gulbenē filiāles Madonā darbību līdz 2025. gadam nodrošinās Madonas novada bibliotēka. ED Gulbenē filiāles mērķis ir veidot labāku izpratni par to, kā darbojas Eiropas Savienība, un informēt iedzīvotājus par tās sasniegtajām iespējām un aktualitātēm (---)”.

Avots “Stars”Nr.109 (28.09.2021.), 4.lpp.