Fotogrāfa Andra Vētras izstāde ''Dzīves kaleidoskops''

Ziņa publicēta 12.04.2023
No 11. aprīļa līdz 15. maijam Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē aicinām apskatīt fotogrāfa Andra Vētras izstādi ''Dzīves kaleidoskops''.

Andris Vētra dzīvo Cēsīs, ir fotogrāfs, Cēsu Kultūras biedrības ”Harmonija’’ biedrs, REIKI dziedniecības sistēmas Skolotājs – dziednieks.

Dzimis 1949. gada 8. februārī Cēsīs skolotājas Vijas Vētras un strādnieka Alberta Vētras ģimenē. Beidzis Cēsu 1. astoņgadīgo skolu, Cēsu 1. vidusskolu, Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu. Bijis Latvijas jauniešu izlases sportists vieglatlētikā, sporta skolotājs (1998.g. saņēmis Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu par radošu pieeju audzināšanas procesam), Tautas frontes grupas vadītājs, piedalījies barikādēs. 2010. gadā ņēmis dalību LNT raidījumā Latvijas Zelta talanti – ar basām kājām staigājis pa stikliem.

1959. gadā, kad krusttēvs uzdāvinājis fotoaparātu un foto laboratoriju, sācis nodarboties ar fotografēšanu un aizrāvies ar to līdz pat mūsdienām.

Autora fotogrāfijas publicētas vairākās interneta vietnēs, guvušas labus panākumus daudzos foto konkursos. Facebook,  draugiem.lv  galerijās var aplūkot vairāk kā 12000 fotogrāfijas, tās bieži tika rādītas  LNT laika ziņās. Fotogrāfijas par Latviju plašai publikai demonstrētas ASV Bostonas universitātē, Minsteres (Vācija) latviešu biedrības pasākumā. Viena fotogrāfija atrodas pastāvīgā ekspozīcijā Eiropas parlamenta ēkā Briselē. No 2006. gada A. Vētras fotogrāfijas regulāri tiek publicētas žurnālā “Zintnieks’’. Tās iekļautas arī vairāku firmu prezentāciju kalendāros, publicētas starptautiskajā žurnālā “NATIONAL GEOGRAPHIC’’, Kanādas latviešu avīzē “Latvija Amerikā’’ un ievietotas grāmatās. Pēc fotogrāfiju motīviem tapušas vairāku mākslinieku gleznas.

21. aprīlī 11.30 Madonas novada bibliotēkā Grāmatu svētku ietvaros būs iespēja tikties ar izstādes autoru, REIKI dziedniecības sistēmas Skolotāju – dziednieku, lai ieklausītos tēmā ''Dziednieka Andra Vētras padomi ikdienai''.

Uz izstādi  un tikšanos Madonas novada bibliotēkā aicināja, kā arī  A. Vētras autobiogrāfijā ielūkojās S. Radiņa