SIMPOZIJS “VĒRTĪBU ZĪMES”

Ziņa publicēta 10.11.2023
Simpozijs notiks 23., 24., 25. novembrī Madonā un tās apkārtnē. Tas ir starpdiscipilnārs simpozijs, kurš ietvers četras nozares: māksla, mūzika, literatūra un filozofija.

Vērtības literatūrā
(Madonas novada bibliotēka)
23/11 15:30 Daiga Mazvērsīte (CIEŅA/SIRDSAPZIŅA/MĪLESTĪBA)
24/11 15:30 Līga Blaua (CILVĒCĪBA)

VĒRTĪBAS LITERATŪRĀ

Īpašs vērtību nesējs sabiedrībā ir literatūra un cilvēka dzīves stāsts, kurā atklājas izdzīvotās vērtības. Madonas novada bibliotēkā notiks tikšanās ar literātiem, kuri ir rakstījuši grāmatas par Latvijā ievērojamām un spilgtām personībām. Apmeklētājiem būs iespēja tikties ar Daigu  Mazvērsīti (astoņu grāmatu autore, sarakstīto grāmatu vidū ir monogrāfijas par estrādes mūzikas celmlauzi Elgu Igenbergu, komponistu Uldi Stabulnieku, mūziķi Mārtiņu Freimani un opertenoru Jāni Zāberu) un Līgu Blaua, kura ir sarakstījusi grāmatas par Viju Artmani, Džemmu Skulmi, Maiju Tabaku, Jāni Paukštello, akadēmiķi Jāni Stradiņu, Hariju Spanovski, Uldi Dumpi, Indru Briķi, Ainaru Virgu u.c. Tikšanās laikā kopīgi veidosim telpu labai sarunai par radīšanas procesu, cilvēka dzīves gājumu un vērtību lomu tajā. Gatavojoties simpozijam, Daiga Mazvērsīte raksta: Manas galvenās vērtības dzīvē un daiļradē ir un paliek trīs:  CIEŅA. SIRDSAPZIŅA. MĪLESTĪBA. Katru savu grāmatas varoni es iemīlēju, iemīļoju, biju pateicīga par iespēju pavadīt laiku, pētot viņa dzīvi un veikumu. Ja nemīli savu darbu, nekas labs tur nevar iznākt, un ar varoņiem ir tāpat. Tāpēc jau par viņiem rakstīju... Mīlu mūziku, dabu, jauki atrast kādu skaistu, nezināmu melodiju vai dabas stūrīti, kur baudīt mieru un klusumu. Ne velti kāds gudrais teicis, ka klusums ir visskaistākā mūzika.”