Noritējis Broņislavai Martuževai veltīts pasākums

Ziņa publicēta 10.04.2024
“Tek atkal valoda - kā žirgta bite lido/ Ar agro spurdžu medu./ Es labprāt atsaucos, es atkal gaismas vidū –/ Ne nieka nepārmetu.” – /B.Martuževa/

9.aprīlī laipni aicinājām atvēlēt mirkli sava pusdienlaika un atnākt uz Madonas novada bibliotēku, lai 13.00 ieklausītos Broņislavas Martuževas simtgadei veltītā pasākuma literāri muzikālajās norisēs.

Paldies teicām literāro vēstuļu konkursa “Es rakstu Rakstītājai” 10.-12. klašu dalībniekiem no Lubānas vidusskolas: Nikolai Purpļevičai,  Laurai Švedovai, Ditai Kalniņai, Līvai Pavlovskai no Rīgas 45. vidusskolas un Paulai Bičkai no NMV Rīgas Doma kora skolas – viņa arī saņēma Zelta atzinību par dalību konkursā. Ar vēstuļu fragmentu lasījumiem abas Rīgas skolu meitenes mums sūtīja video sveicienus. Madonas novada bibliotēkas organizēto konkursu atbalstīja gan apgāds “Zvaigzne ABC”, gan B. Martuževas fonds “Rakstītāja”.

Zīmējumu konkursa “Rakstu rakstu saules dzijas” balvas un paldies saņēma skolotāja Ilona Pērkone un Kalsnavas pamatskolas audzēkņi: Jānis Valdmanis, Alise Stūriņa, Evelīna Ermansone, Zanda Siliņa un Paula Zariņa.

Glītrakstīšanas aktivitātes “Rakstu kā rakstītāja” Kalpaka kausa 2024 ietvaros noritēja Barkavā 1. martā, kad bērni šķīra B. Martuževas grāmatas, izvēlējās dzejoli un rakstīja, cik jau nu glīti un kārtīgi prata. Tad 2. kārtā demokrātiski – ar krāsainu uzlīmju palīdzību - darbiņus izvērtēja O. Kalpaka atceres pasākuma dalībnieki. Tad darbi tika izvietoti izstādē Madonas novada bibliotēkā, kur vērtējumu papildināja gan bibliotēku darba speciālisti, gan apmeklētāji. Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda balvas pasniedza Edīte Zaube. Pirmo vietu ieguvēji saņēma Latviešu Virsnieku apvienības medaļas. Īpašu LVA balvu par dzejoļa izvēli saņēma  – Enija Stalidzāne, Barkavas psk. 9.kl.

Glītrakstīšanas konkursa “Rakstu kā rakstītāja”- 5.-6. klašu grupā 1. vietu ieguva - Rēzija Bormane, Degumnieku pamatskola, 6. klase, 2. vietu - Baiba Dzene, Lubānas vsk. 6.kl. un 3. vietu  - Agita Novikova, Lubānas vsk. 6.kl.

7.-9. klašu grupā 1. vietu ieguva  - Alise Rimša, Madonas Valsts ģimnāzija, 7.a kl.,  2. vietu  - Marta Sondore, Barkavas psk. 7.kl., 3. vietu – Simona Garā, Lubānas vsk. 9.kl.,  3. vieta – Sanija Šķestere, Barkavas psk. 9.kl.

10.-12. klašu grupā 1. vietu ieguva  - Kristiāna Čeirāne, Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikums, 1.kurss, 2. vietu – Laura Gunita Lapiņa, Ērgļu vsk. 11.kl., 3. vietu  - Eiprila Erele, Cesvaines vsk. 10.kl. Veicināšanas balva - Jēkabam Liepiņam, Madonas Valsts ģimnāzija, 10.b.kl.

Pasākumā piedalījās folkloras kopa “Krauklēnieši”, kas mūs priecēja gan ar B. Martuževas sacerētām, gan savulaik mīļām un kopā ar māsu izdziedātām dziesmām. Paldies gan dalībniekiem, gan vadītājai Baibai Putniņai.

Anna Egliena uzsvēra, ka visu B. Martuževas 100. jubilejas gadā notiekošo aktivitāšu, kā arī nu jau daudzu gadu garumā Dzejas klētī un ap to radīto sajūtu lielākā vērtība ir sēt sēkliņas un diedzēt asnus dvēselēs. Jā,  dzejnieces rakstītajam neliekam punktus, pat ne komatus, bet dzejā meklējam un saņemam sev, laikmetam, Latvijai svarīgas atbildes. “- Šo zemīti, šo zaļo sulu krūzi/ Mums saudzēt, palolot,/ lai pietiek baudīt savu putna mūžu/ Un pēcnākamiem dot.” - B. Martuževa.

Sarmīte Radiņa