Vasaras nodarbības bērniem „Esi zinošs, esi drošs” turpinās

Ziņa publicēta 08.06.2012
No 4.-12.jūnijam Madonas novada bibliotēka piedāvā vasaras nodarbības bērniem "Esi zinošs, esi drošs", kuru mērķis – informēt bērnus un jauniešus par drošību vasaras brīvlaikā. 11.06. plkst. 11.30 būs iespēja piedalīties nodarbībā  „Mums katram ir tiesības un pienākumi”, savukārt, 12.06. plkst.10.30 - „Spēles brīviem brīžiem” – iepazīšanās ar jaunieguvumiem.

4. jūnijā bērni tikās ar Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta Madonas nodaļas pārstāvjiem Gvido Miķelsonu un Voldemāru Krieviņu, lai kopīgi izrunātu, kā rīkoties ekstremālās situācijās. VUGD darbinieki bērniem rādīja mācību filmas, komentēja notiekošo, kā arī uzdeva jautājumus, kā viņi paši rīkotos, ja nonāktu attiecīgajā situācijā. Ļoti interesanti bija uzzināt, cik strauji, izceļoties kaut nelielai liesmai, tā pārvēršas postošā ugunsgrēkā. Piecu minūšu laikā, degšanas temperatūra sasniedz jau 800˚ C.

Nodarbības laikā varēja vērot arī paraugdemonstrējumus. Tika izrādīts viss ugunsdzēsēja ekipējums, bērniem bija iespēja uzvilkt speciālas elpošanas maskas un tās iemēģināt, taču mazos, zinātkāros jauniešus vairāk piesaistīja lielā ugunsdzēsēju mašīna, kas bija piebraukta pie bibliotēkas. VUGD darbinieki izrādīja visu, kas atrodams mašīnā un priekš kam attiecīgi domāts. Bērniem tika dota iespēja izstaigāt cauri mašīnas salonam, aplūkot, kādus priekšmetus tur iespējams atrast. Drosmīgākajiem puišiem tika uzticēti arī īpaši bīstami instrumenti, kā, piemēram, ļoti asas šķēres, ar kurām ceļu satiksmes nelaimju gadījumos tiek grieztas un atlauztas mašīnas. Tomēr pati aizraujošākā aktivitāte bija tēmēšana norādītajā mērķī ar ūdens strūklu. Šļūtene bija visai smaga un ūdens spiediens – spēcīgs, tāpēc bērniem nemaz tik viegli nevedās to savaldīt, taču tāpat visiem šī aktivitāte ļoti gāja pie sirds.

Šajā nodarbībā piedalījās arī BJC vasaras nometnes dalībnieki , kuriem iegūtās zināšanas vajadzēs pierādīt  pārbaudes „eksāmenā”.

Visas šīs aktivitātes atbalsta Hipotēku bankas klientu klubs „Mēs paši”, kas Madonas novada bibliotēkai uzdāvināja arī izglītojoša satura spēles, lai bērni apgūtu visu nepieciešamo informāciju savas, draugu un tuvinieku drošai ikdienai.

Vita Grūbe,
LKK studente