Realizēts VKKF atbalstītais projekts „LITERĀRAIS MARATONS: IEPAZĪSIMIES - JAUNIE PROZAS AUTORI JAUNIEŠIEM„

Ziņa publicēta 20.06.2012
Pateicoties VKKF finansiālam atbalstam Madonas novada bibliotēkā laikā no 05.03.2012- 31.01.2012 ar pozitīvām atsauksmēm tika realizēts projekts "Literārais maratons: iepazīsimies - jaunie prozas autori jauniešiem".

Projekta mērķis- sekmēt jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanu, to pieejamību plašai sabiedrībai, paaugstinot lasītāju apziņu par aktīvas lasīšanas nozīmi un nepieciešamību, izstrādājot un noorganizējot literāro tikšanos ciklu “Literatūras maratons: Iepazīsimies - jaunie prozas autori jauniešiem.

Atbilstoši izstrādātajai projekta darbības programmai tika noorganizētas 10 literāras tikšanās ar 6 jaunajiem prozas autoriem:

20.04.2012- tikšanās ar Inesi Ķesteri Madonas Kultūras namā ,

- tikšanās ar Arvīdu Deģi Madonas 1. vsk. un Madonas 2.vsk.

25 04. 2012- tikšanās ar Ilzi Liliānu Muižzemnieci Madonas valsts ģimnāzijā un Kusas pamatskolā

9.05. 2012-  tikšanās ar Ingu Žoludi  Madonas valsts ģimnāzijā un Madonas novada bibliotēkā

16.05. 2012-  tikšanās ar Ellenu Landaru  Madonas 1. vidusskolā un Lazdonas pagasta bibliotēkā

29.05. 2012-  tikšanās ar Ievu Kristu Brici  Lubānas kultūras namā

Kopumā literārās tikšanās apmeklēja 542 interesenti.

Pēc tikšanās ar autoriem, jaunieši dalījās savos iespaidos, rakstot atsauksmes par redzēto un dzirdēto, lūk neliels ieskatsatsauksmēs par tikšanos ar:
Ellenu Landaru (Sandras atsauksmes;  Amandas atsauksmes) un Ilzi Liliānu Muižzemnieci (Ilonas atsauksmes; Anetes atsauksmes).

Pamatojoties uz pozitīvajām atsauksmēm par projektu, Madonas novada bibliotēka izstrādāja un iesniedza VKKF projekta turpinājumu „Literārais maratons: iepazīsimies - jaunie dzejas autori jauniešiem”., kas tika atbalstīts. Šis projekts sola emocionālas tikšanās ar jaunajiem dzejniekiem ne tikai Madonā, bet visā reģionā. jau šoruden.

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja,
Līga Fiļipova