VISI LABI, VISI MĪĻI

Ziņa publicēta 26.11.2012
Madonas novada bibliotēkā otrdien, 4. decembrī plkst. 17.00 būs lieliska iespēja tikties ar kinoloģi Ingūnu Tihomirovu, kura  strādā, apmāca suņus, to māca darīt arī citiem. Tikšanās reizē runāsim par saskarsmi, sadarbību, attiecībām ar suni. Esat mīļi gaidīti.

Oktobrī visā pasaulē atzīmēja dzīvnieku aizsardzības dienu. Par attieksmi pret dzīvniekiem nav jārunā tikai oktobra mēnesī. Diemžēl tā joprojām ir problēma mūsu sabiedrībā. Ne reti sastopamies ar situācijām, ka dzīvnieks ir pamests, ka viņam nav savu māju, dzirdam par cietsirdīgu izturēšanos. Un te ir jārunā par atbildību. Mēs esam atbildīgi par to, ko esam pieradinājuši, saka rakstnieks Antuāns De Sent - Ekziperī. Lai arī izstrādāti dažādi dzīvnieku aizstāvībai domāti dokumenti, kā Dzīvnieku aizsardzības likums, Eiropas Konvencija par mājas (istabas) dzīvnieku aizsardzību un citi, joprojām sastopamies ar nevērīgu, pat cietsirdīgu attieksmi pret dzīvnieku. Cilvēkam ir morāla atbildība par visām dzīvām būtnēm. Es pazīstu daudz sirsnīgu, atsaucīgu cilvēku, kuri ziedo savu laiku, mīlestību, līdzekļus mūsu mazākajiem brāļiem un māsām, kā dažkārt mēdzam dēvēt dzīvniekus, putnus, kukaiņus.

Caur katra sirdi izlaidīsim vārdus, ko rakstnieks Džeimss Heriots raksta savās grāmatās, ka viņi visi ir dzīvas radībiņas, kurus radījis Dievs, ka viņi visi ir labi un mīļi, visi gudri, visi skaisti, ja vien viņi prastu runāt...

Abonementa vadītāja Rasma Krievāne