Finišējusi „Bērnu žūrija-2012”

Ziņa publicēta 06.02.2013
Noslēdzies lasīšanas maratons Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā. 2012. gada maijā lasīšanu uzsāka 126 dalībnieki, bet pacietības un izturības pietika tikai 86. Kā arvien, visaktīvākie un apzinīgākie bija jaunāko klašu un pirmskolas vecuma lasītāji. Šajā grupā grāmatas izlasīja un novērtēja 53 bērni. Viskūtrākie-5.-7. klašu skolēni.

Pirmo gadu tika piedāvāta grāmatu kolekcija vecākiem. Kļūt par lasīšanas ekspertiem pieteicās 11 vecāki, izturēja- 9. Apkopojot balsojuma rezultātus, secinām, ka izvēlētās grāmatas vērtētas kā augstvērtīga literatūra, kas risina aktuālas vecāku un bērnu savstarpējās attiecības. Ieteikums no lasošajiem vecākiem- piedāvātajā grāmatu kolekcijā iekļaut latviešu oriģinālliteratūru.

Madonas novada bibliotēkas lasīšanas ekspertu vērtējums:

1-.2.klašu grupā ;

1.Zdeņeka Milers. Kurmītis un bikses.  ( Zvaigzne ABC).
2. Aleksandra štefenmeijera . Lizelotiei nenāk miegs. ( Jumava).
3. Evijas Gulbes. Koko un Riko ( Zvaigzne ABC).

3.-4. klašu grupā

1.Kerenens Mika. Nozagts oranžs divritenis. ( ZvaigzneABC)
2.Ložiņskis Mikolajs. Būtnes bēg.  ( Liels un mazs)
3.anna Strautniece. Labu labais, kreisi kreisais ( Alis)

5.-7. klašu grupā

1.Regers, Robs. Emīlija dīvaine ( Jāņa rozes apgāds)
2.Poznanski, Urzula. Erebos ( Zvaigzne ABC)
3.Rūmnieks, Valdis. Atnācēji ( Zvaigzne ABC)

8.-12. klašu grupā

1.Eņģele, Ilze .75 dienas ( Zvaigzne ABC)
2.Kuipere, Alise. Dzīve uz ledusskapja durvīm ( biznesa augstskola „Turība”)
3.Akmentiņš Andris. Zemeņu blūzs ( Zvaigzne ABC)

Vecāku balsojums.

1.Fabra, Džordi Sjerra i. Kafka un ceļojošā lelle. ( Pētergailis)
2.Hedons, Marks. Savāds atgadījums ar suni. ( jāņa Rozes apgāds)3.Penaks, Daniels. Skolas sāpe. (OMNIA MEA)

Katrs lasīšanas eksperts saņems īpašu aproci, kas simbolizē piederību Latvijas lasītāju saimei un kalpos kā ieejas karte  pasākumā, kas notiks 2013. gada 19. aprīlī Madonas kultūras namā Pie mums ciemosies iluzionisti Enrico Pezzoli (Itālija), Dace Pecolli – Pezzoli.

Līga Fiļipova
Bērnu literatūras nodaļas vadītāja