Ziemeļvalstu dienas aktivitātes

Ziņa publicēta 28.11.2023
Šodien, atbilstoši laikapstākļiem aiz loga, Europe Direct Gulbenē pasākumu norises vietā Madonā, kas atrodas Madonas novada bibliotēkā, notika Ziemeļvalstu dienas aktivitātes.

Rīta pusē bibliotēkā viesojās bērni, iesaistoties nodarbībā “Ziema un Ziemeļi”. Tas bija ceļojums pa Ziemeļvalstīm blusas mugurā. Ceļu sākot Latvijā, ciemojoties Izgudrotāju ciemā pie Lotes (Igaunijā), Zviedrijā satiekot Lennebergas Emīlu un Muminus, Norvēģijā kopā ar Tonji  priecājoties par ziemu, Somijā sportojot, Dānijā apciemojot Sniega karalienes pili. Bet atgriežoties mājās - iepazīstot latviešu tautas Ziemassvētku ticējumus un parašas.

Pusdienlaikā atklājām izstādi “Unikālās Ziemeļvalstis”, kas ataino gan brīnišķīgo Ziemeļvalstu dabu, gan Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbību, atspoguļo datus par importu un eksportu no katras valsts un citu būtisku informāciju.

Ziemeļvalstu dienu noslēdzām ar iespaidiem par redzēto, dzirdēto un novēroto, dodoties uz Ziemeļiem ar kemperi.

Paldies ikvienam Ziemeļvalstu dienas apmeklētājam!