“Reiz bija”… Degumnieku bibliotēkā

Ziņa publicēta 29.04.2016
22.aprīlī uz kārtējo nodarbību par latviešu tautas folkloru “Pie skala uguns” pulcējās 1.un 3.klases skolēni. Turpinājām iepazīties ar folkloras bagātībām, šoreiz tās bija latviešu teikas.

Bibliotekāre pastāstīja par teiku daudzveidību, parādīja daudzos latviešu tautas teiku izdevumus. Kopā noklausījāmies teikas par putniem –  “Kā putni mācījušies dziedāt “ un “Ķikuta dziesma”, jo ķikuts ir attēlots  Ošupes pagasta ģerbonī.

Pēc teiku noklausīšanās bibliotekāre visiem izdalīja improvizētas putnu ligzdas. Ligzdas pavasarī pildās ar mazajiem putnēniem, kuru vienmēr izsalkušie knābji gaida kādu gardumu. Bērniem no krāsainā papīra bija jāizloka tāds liels un krāsains knābis. Kad knābji tapa gatavi, tie ieņēma vietas savās ligzdās.

Informāciju iesūtīja
‌Degumnieku bibliotēkas vadītāja