Dzejas dienas Degumnieku bibliotēkā no 7.- 27.septembrim

Ziņa publicēta 18.10.2017
Rudenim piestāv Dzejas dienas. Tāpat kā dālijas ar zirnekļu saaustiem tīkliem, zālē sakrituši āboli un lietus.

Degumnieku bibliotēkā septembris bija Dzejas dienu mēnesis. Katrs bibliotēkas apmeklētājs saņēma rudenīgi noformētu apsveikumu ar dzejoli.  Saņemtais apsveikums bija pamudinājums arī pašiem apmeklētājiem izvēlēties kādu dzejas grāmatu. Savukārt skolēniem vajadzēja atšifrēt otrādi lasāmu dzejoli. Par paveikto darbiņu katrs saņēma balviņu.

Bet Dzejas dienu nobeigumā bibliotēkā viesojās Degumnieku pamatskolas pirmklasnieki. Šogad bērni bija iemācījušies Maijas Laukmenes dzejoļus no grāmatas “Divdesmit pieci mākoņi”, kas iekļauta Bērnu žūrijas maratonā. Bērni izvēlējās katrs savu mākonīti, un veltīja tam  dzejoli.  Turpinājumā  skolēni ilustrēja savus dzejoļus, klausījās  Imanta Kalniņa dziesmu “Mākonīts un Mākonīte” un vēroja, kā ar vienkāršiem līdzekļiem veicot eksperimentu,  katrā mājā var tikt pie MĀKOŅIEM. Pamieloties bērni varēja arī ar mākonīšiem(zefīriem), bet pasākuma nobeigumā laukā visi palaida pa vējam krāsainus mākoņus – ziepju burbuļu veidolā.

Degumnieku bibliotēkas vadītāja Ināra Kokare