Tikšanās ar Mudīti Tauriņu

Ziņa publicēta 09.05.2018
Tikšanās ar grāmatas “Tur aiz skolas kalna” autori Mudīti Tauriņu Degumnieku bibliotēkā 26.aprīlī.

Dzimtais pavards pie debesīm kuras.

Lai pārnāktu mājās,

Mēs neveram durvis,

Bet grāmatu vākus…

/M. Zālīte/

“Lubānas klānu pusē, Zvidzienā, vien zinu vairākus māju vārdus: Siliņi, Pīsmaļi, Augstkalniņi – tā mana dzimšanas vieta” –tā raksta  Mudīte. Viņa ir mūsu novadniece, jo  šīs mājas ir Ošupes pagasta teritorijā.  Dzimusi 1940.gadā, un tikai pirmie trīs gadiņi pavadīti mūspusē. Tikšanās dienā Mudīte Tauriņa atklāja, kā un kāpēc tapusi tik apjomīga grāmata. Autore asprātīgi, tēlaini un dzīvi pārstāstīja sava mūža svarīgākos notikumus. Katrs notikums pasniegts tik patiesi, ar dziļu mīlestību pret savu ģimeni, zemi un tautu. Tā ir subjektīvā vēsture, bet tik godīga, ka tai noticam. M. Tauriņu raksturo gudrība, erudīcija, lieliska atmiņa un bagāta valoda, apbrīnojama enerģija un humora dzirksts. Tas viss tika pasniegts šajā tikšanās reizē klausītājiem. Paldies Mudītei par jauko un sirsnīgo ciemošanos savā dzimtajā pusē!

Bibliotēkas vadītāja Ināra Kokare