Intas Rubenes kolekcijas izstāde "Zābaciņi" Kraukļu bibliotēkā

Ziņa publicēta 21.07.2022
Bibliotēkā izstāde skatāma līdz septembra beigām. Inta Rubene, pēc profesijas florists, dizainers, strādājot veikalā "Rimi", 2006. gadā saņēma pasūtījumu noformēt sveicienu jubilejā ar ziedu pušķi traukā. Tā radās ideja nopirkt vāzes- zābaciņus, jo tajos labi izskatījās kompozīcija, un pašai ļoti iepatikās šis oriģinālais sveiciens. Kāpēc gan nesākt kolekcionēt?

Kad 2007. gadā bija ekskursijā uz Slovākiju, tur arī nopirka pirmo stikla zābaciņu. Turpmāk, braucot ekskursijās, veda mājās suvenīrus - zābaciņus, kurpītes, kediņas. Arī draugi, braucot ekskursijās, vairs nejautāja, ko atvest – zābaciņus!

Tā gadu gaitā ir sakrājusies kolekcija ar 163 zābaciņiem no dažādām pasaules valstīm. Galvenokārt zābaciņi ir no keramikas, stikla, māla, plastmasas. Pēc tematikas ir par Ziemassvētkiem, no Holandes, šņorzābaciņi, Latvijas pilsētu nosaukumi uz zābaciņiem, stikla kausi, glāzītes.
Viens no ekskluzīvākajiem ir zābaciņš ar nosaukumu- Cesvaine. Katram zābaciņam ir savs stāsts!

Larisa Maligina,
Cesvaines apvienības pārvaldes