BĒRZAUNES PAGASTA BIBLIOTĒKA AICINA APSKATĪT IZSTĀDI "JĀNIS BARLOTI UN METEOROLOĢIJAS VĒSTURE"

Ziņa publicēta 06.10.2022
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāde "Jānis Barloti un meteoroloģijas vēsture" skatāma bibliotēkas telpās Bērzaunē līdz 2022.gada 31.oktobrim. Praulienietis Jānis Barloti bija cilvēks, kas izveidoja Latvijas meteoroloģisko dienestu.

Laika prognozēšana vienmēr ir bijusi nepieciešama. Jānis Barloti (1895. Praulienas pagasts -1965.Rīga ) vairāk nekā 20 gadus vadīja Latvijā meteoroloģisko biroju. 1920.gadā viņš uzņēmās Latvijas meteodienesta veidošanu Zemkopības ministrijas pakļautībā.
Izstāde iepazīstina arī ar Meteoroloģiskā biroja sinoptiķi, meteoroloģijas pasniedzēju Alfrēdu Zirnīti (1894. Lubānas (Ošupes) pagasta "Kokāji"- 1973), kurš pagājušā gadsimta piecdesmitajos - sešdesmitajos gados sarakstījis vairākas grāmatas par meteoroloģiju. Izstādi papildina materiāli par meteonovērojumu veikšanu "Gureļos" netālu Gaiziņa, Madonā, Jumurdas pagastā, Barkavā.

Iveta Larionova
Bērzaunes pagasta bibliotēkas vadītāja