izstāde "Laimes bērni. Kokariem 100" Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā

Ziņa publicēta 04.04.2023
Bērzaunes pagasta bibliotēkā Sauleskalnā aprīlī ir apskatāma izstāde "Laimes bērni. Kokariem 100". Šogad, kad vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki notiks 150 gadu jubilejas zīmē, Bērzaunes pagasta bibliotēkā ir izstādīta Gulbenes novada bibliotēkā tapusī izstāde par Latvijas koru mūzikas leģendām brāļiem Kokariem.

Latvijas koru mūzikas tradīcijas un vēsture nav iedomājama bez kordiriģentiem Imanta un Gido Kokariem. Abu brāļu šūpulī bija ielikta izcila muzikalitāte un zemniecisks sīkstums, taču abi mūziķi saprata, ka ar talantu un mūzikas mīlestību vien ir par maz, lai sasniegtu pilnību. Ir vajadzīgs liels ikdienas darbs.
Kokaru daiļrade, kas atspoguļo viņu milzīgā darba pieredzi, ir ievirzījusi kordziedāšanu jaunos ceļos. Pasaules kontekstā kormūzikas nozarē brāļi Kokari ir kā kvalitātes zīme Latvijas tautas dziedāšanas spēkam.

Iveta Larionova,
Bērzaunes pagasta bibliotēkas vadītāja