Annas Kuzinas grāmatas "Rūdolfa Blaumaņa valodas vārdnīca" atvēršanas svētki
 Paldies visiem, kas izbrīvēja laiku, lai apmeklētu Madonas novada bibliotēkas pirmo šī gada pasākumu: Annas Kuzinas grāmatas "Rūdolfa Blaumaņa valodas vārdnīca"   atvēršanas svētkus! Agra Veckalniņa foto, publikācija laikrakstā "Stars" 2020.g. 15.janv. 
Ekspedīcija “ES projektu labās prakses izzināšana”
9.oktobrī kultūras darbinieki no Madonas, Cesvaines, Ērgļu un Lubānas novadiem devās Europe Direct informācijas centra Gulbenē Madonas informācijas punkta organizētajā ekspedīcijā “ES projektu labās prakses izzināšana” – izbraukums pa vietām, kuru attīstība veicināta, saņemot ES finansējumu.
Dzejas svētki 2019

Vasarīgi saulainās, bet rudenīgi dzestrās ceturtdienas, 19.septembra pievakarē Madonas novada bibliotēkā kopā sanāca dzejas cienītāji, lai vienotos kopīgā Dzejas stundā un Madonā radītu dzejas svētkus. Dzejas stundu atklāja svētku organizatore Sarmīte Radiņa un autors Andris Akmentiņš, skandējot dziesmas un lasot savu sarakstīto dzeju.

Broņislavas Martuževas Dzejas klētī
25. augusta svētdienā lasījām, klausījāmies, domājām līdzi B. Martuževas Dzejas klētī, pagalmā, zem liepas, pie ozoliem. Saule spēlējās lapotnē, griķu laukā un dzejas lappusēs. Smēlām un dzērām vārdu avotā, vārdu akā. 
Pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārs
12.jūnijā Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu bibliotekāri devās ikgadējā pieredzes apmaiņas braucienā uz citām Latvijas bibliotēkām.  Šajā gadā mūsu mērķis bija apskatīt un iepazīties ar Jūrmalas Centrālās  un Dubultu bērnu bibliotēkas darbu, kas atrodas jaunā, modernā ēkā Dubultu Kultūras kvartālā un savas durvis apmeklētājiem vēra jaunajās telpās  2018. gada septembrī.
Grāmatu svētki 2019
Madonā Bibliotēku nedēļas nozīmīgākais pasākums  Novadu Grāmatu svētki notika 26.aprīlī, aicinot pulcēties vienkopus grāmatu izdevējus, grāmatu lasītājus, bibliotekārus un interesentus no visiem pieciem novadiem. 
3D- RADI LATVIJAI
Ar nodibinājuma “CEMEX Iespēju fonds” finansiālu  atbalstu  prioritātē aktivitātes, kas stiprina Latvijas sabiedrības valstsgribu, piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, veicinot pašorganizējošus procesus un sadarbību, Madonas novada bibliotēkā ir realizēts projekts “3D- RADI LATVIJAI”.
Dzejas dienas 2018
13. septembrī bibliotēkā notika Dzejas dienu pasākums "Vārdi par pasaulīgām lietām” - tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku, žurnālistu, dziesminieku Andri Akmentiņu.
 
Dzimtā puse – tuvu pie sirds

 Pasākuma „Soļi un pakāpieni laikā: paaudžu sarunas bibliotēkā” aktivitātes norit pateicoties VKKF mērķprogrammas “Latvijai 100” projektu konkursā gūtajam atbalstam. Mēs veidojam un pieredzam Latviju, mīlot vietu, no kurienes nākam, ticot tam, ko darām, saglabājot sava laika kultūrvēstures liecības, jo vēsturi veido ikviens ar savu stāstu. Tie ir mūsu puses cilvēki, kuri  dažādos laikos savu dzīvi, zināšanas un talantus ziedo savas dzimtās vietas attīstībai, nesot Latvijas vārdu pasaulē. Godinot ieklausāmies pieredzē, līdzdarbojamies, iegūstam informatīvu materiālu par pārstāvēto nozari, lai to dokumentētu un saglabātu nākotnei.Madonas novada bibliotēkā 16. augusta tikšanās sarunu tēma bija medicīna senāk, tagad un tuvākajā nākotnē. Mūsu sarunas dalībnieki – triju paaudžu mediķi, novadnieki: sporta ārsts Jānis Kvēps, Dr.med. kardiologs Andris Skride unmedicīnas studente Rita Turkina.

Pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārs bibliotekāriem 13.jūnijā
Pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārs bibliotekāriem 13.jūnijā uz Tartu.
Atvērto durvju diena DEMO-KRĀTIJA

11.maijā Madonas novada bibliotēkā notika divi nozīmīgi pasākumi – dienas pirmajā daļā Atvērto durvju diena DEMO-KRĀTIJA, liekot akcentus uz nupat aizvadīto Eiropas dienu, bet vēlā pēcpusdienā – bibliotēkas 95 gadu jubilejas svinības.

“…Tu lasi un nebeidzas pasaules stāsts”

Inese Zandere ir dzejoļu un pasaku autore, kas daudz raksta maziņajiem. Viņa ir  izdevniecības “Liels un mazs” dibinātāja.   Ineses Zanderes dzejoļi ietver sevī gan domu dziļumu, gan aizraujošu formu, gan jūtu noslēpumu. Ikviens bērns pazīst Lupatiņus, ir dzirdējis par mazajām grāmatiņām ar dīvaino vārdu biki- buki, kur tad vēl ceļojums kopā ar māsu un brāli!  Ineses Zanderes sarakstītās grāmatas nestāv bibliotēkas plauktos, bet nemitīgi ceļo no vien lasītāja pie otra.

Grāmatu svētki 2018

6.aprīlī Madonas novada bibliotēkā aizritēja Grāmatu svētki 2018, sapulcinot vienuviet grāmatu autorus, tulkotājus, tirgotājus, grāmatu galvenos varoņus, lasītājus un citus entuziastus.

LU studentu eksursija
17.martā bibliotēkā viesojās Latvijas Universitātes Madonas filiāles studenti un pasniedzējas.
Soļi un pakāpieni laikā
Aizritējis pirmais paaudžu sarunu vakars Madonas novada bibliotēkā ”Soļi un pakāpieni laikā”, šoreiz par tēmu: vide un mežsaimniecība.  
Laimas Lupiķes darbu izstāde “Krāsu brīvība”
Tā mēs 5.martā kopīgi atklājām Laimas Lupiķes tīmekļošanas tehnikā radīto darbu izstādi “Krāsu brīvība”. 
Pētersonu ģimenes mantojuma stāsts
17.februārī Bērnu literatūras nodaļā viesojās Pētersonu ģimene.
Klāju galdu sev un savējiem
Aizvadītas piecas izzinošas tikšanās Madonas novada bibliotēkā: “Kā labāk dzīvot starp savējiem?”, iesaistot dažādu nozaru speciālistus, pulcējot katru reizi citu interesentu auditorijas. 
Ziemeļvalstis
8.novembrī Madonas novada bibliotēkā viesojās LTV1 raidījuma 4. studija un Latvijas radioraidījuma Zināmais nezināmajā vadītāja Sandra Kropa, tika atklāta izstāde “Zināmās un nezināmās Ziemeļvalstis”.
"Esmu skaista sev un savējiem"

  1. novembrī Madonas novada bibliotēkā notika  pasākums "Esmu skaista sev un savējiem". 

Spēlē un zini!
 31.oktobrī Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā aizvadījām mobilā vides spēļu komplekta "Spēlē un zini" atklāšanas turnīru.  Pateicamies "CEMEX" iespēju fondam par Madonas novada bibliotēkas iesniegtā projekta  “Mobilo vides spēļu komplekts "Spēlē un zini” ”  atbalstīšanu, lai mēs varētu izgatavot un iegādāties šis aizraujošās un erudītās spēles! Milzīgu paldies sakām Agnesei Silupai par ieguldījumu projektā. 
Mani mīļie draugi!
Paldies visiem, kuri sestdien atnāca uz manu dzimšanas dienas ballīti. Paldies par kopīgi izdekorēto telpu, par sirsnīgajām dāvanām- zīmējumiem, dziesmām, dzejoļiem un dejām.  Tiksimies atkal nākamajā ģimeņu pasākumā 25. novembrī! 
 Jūsu lelle Šarlote. 
Mēs esam tas, ko mēs ēdam
Pirmajā rudens dienā – 22.septembrī – Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļu pārpildīja cilvēku pūlis, vairāk kā 100 Madonas un apkārtnes iedzīvotājus piesaistīja ārsta – gastroenterologa Hosama Abu Meri lekcija. 
Bibliotēku novadpētniecības konference Šodienas notikums – rītdienas vēsture”
No 21. - 22. septembrim Madonā notika bibliotēku novadpētniecības konference "Šodienas notikums - rītdienas vēsture".
DZejas dienas 2017
14.septembrī Madonā notika Dzejas dienu pasākums.
"Paldies, ka uzmodināji!" - tikšanās ar Andu Līci
13.septembrī tikāmies ar dzejnieci, prozaiķi Andu Līci un kopigi pāršķīrām jaunās grāmatas "Paldies, ka uzmodināji!" lappuses.
LBB Vidzemes nodaļas 20. saiets – konference “Esam ieausti raksti savā valodā, zemē un novadā” 18.-19. jūlijā “Ezerniekos”
2017. gada 18. un 19. jūlijā Latvijas Valsts mežu atpūtas un tūrisma centrā “Ezernieki” Lubānas novadā notika Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Vidzemes nodaļas 20. saiets – konference “Esam ieausti raksti savā valodā, zemē un novadā”, pulcējot kopā vairāk kā 100 dalībniekus no Vidzemes novadiem un Rīgas. Tradicionāli saietus – konferences ik gadu organizē kādā no Vidzemes novadiem sadarbībā ar reģiona galveno bibliotēku, šogad – Madonas novada bibliotēku. 
STUDIJAS 4 M pirmās darbu izstādes atklāšana
Ceturtdien, 22.jūnijā noslēgusies STUDIJAS 4 M pirmās darbu izstādes atklāšana. 
Pasākums "Kā labāk dzīvot starp savējiem?"
Paldies otrdienas, 20.jūnija pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem Madonas novada bibliotēkā! 
Pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārā
Trešdien, 14.jūnijā Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu pašvaldību un skolu bibliotēku darbinieki devās pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārā uz Rīgu. 
ES - zaļai Latvijai
Šodien, 2.jūnijā, spītējot vējam un aukstumam, pie Madonas novada bibliotēkas valdīja liela rosība un jautrība, svinot pilsētas svētkus, bibliotēkas kolektīvs, projekta “Europe Direct” ietvaros piedāvāja brīvdabas aktivitātes bērniem “ES – zaļai Latvijai”.
Tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku
26.maijā Madonas novada bibliotēkā pulcējās reģiona iedzīvotāji, lai tiktos ar Eiropas Parlamenta deputātu, bijušo Latvijas ārlietu un aizsardzības ministru Arti Pabriku un aplūkotu izstādi “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”.
Bibliotēka Muzeju naktī 2017
20.maijā Eiropas Muzeju nakts 2017 ietvaros Madonas novada bibliotēkā notika visdazādākās aktivitātes, piesaistot lielus un mazus apmeklētājus.
Eiropas dienai veltīts seminārs #investEU
Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena. Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē teica runu, kurā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu. Pirms 60 gadiem Romā tika ielikti pamati Eiropai, kādu to pazīstam šodien. Sešdesmit gadus ir veidota savienība, kurā tiek sekmēta miermīlīga sadarbība, cilvēku cienīšana, brīvība, demokrātija, līdztiesība un solidaritāte starp Eiropas nācijām un cilvēkiem. 

Kā saprasties ar bērnu
Šogad Madonas novada bibliotēkas organizētā pasākumu cikla „Kā labāk dzīvot starp savējiem?” 2. tikšanās: „Es mēģinu saprast savu bērnu ” notika 21.aprīlī.
Grāmatu svētki 2017!
 7.aprīlī Madonas novada bibliotēkā tika svinēti Grāmatu svētki. Pasākuma ietvaros paredzētas tikšanās ar talantīgiem rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem un mediju nozares speciālistiem. 
Kā labāk dzīvot starp savējiem?
Madonas novada bibliotēkas apmeklētājiem šogad piedāvāsim pasākumu ciklu: ”Kā labāk dzīvot starp savējiem?”, piesaistot Madonas novada nozaru speciālistus.  Pirmo saruna bibliotēkā “Es un mana veselība” tika aizvadīta 17. martā. Ar interesentiem tikās  SIA “Madonas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs un zobārsts Kristaps Vidžis.
Bibliotēkas arhīva un O.Skujas foto.
Valda Grēviņa dzejas pēcpusdiena
2017. gada 9. martā Madonas novada bibliotēkā notika dzejnieka Valda Grēviņa dzejai veltīts sarīkojums. 
2016. gadā izdevniecībā VESTA-LK klajā nāca Valda Grēviņa dzejas kopojums “Veca cilvēka dziesmas”, aktualizējot dzejnieka radītā vietu latviešu literatūras un kultūras vesturē. Grāmatas atvēršanas svētki notika Rīgas Centrālajā bibliotēkā, piedaloties aktierim Jānam Jarānam un saksofonistam Valteram Muceniekam. Pēc grāmatas atvēršanas sarīkojuma māksliniekiem radās ideja turpināt V. Grēviņa dzejas lasījumus, sniedzot priekšnesumus Latvijas bibliotēkās.
Bibliotēkas arhīva un O.Skujas foto.
Pasākuma cikla “Mēs darām tā!” tikšanās ar Paegļu ģimeni
Tikšanās ar Paegļu ģimeni no Liezēres
Somu komiksu “Tempora mutantur” izstādes atklāšana
Saulainā, 30.marta ceturtdienā, Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē notika Somu komiksu “Tempora mutantur” izstādes atklāšana. 
Vaifijs ciemojas Madonas bibliotēkā!
Jau 14.gadu pēc kārtas 2017.gada 7.februārī tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID). Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs 2016. gada oktobrī un novembrī  aicināja 1.-3. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Mana diena internetā”.  3 dienas skolēni pierakstīja, ko viņi dara internetā- kādas mājas lapas apmeklē, kādas spēles spēlē, kuras programmas izmanto. Konkursā piedalījās 500 skolēni no 28 Latvijas skolām un tikai no vienas bibliotēkas- Madonas novada bibliotēkas!  Īpaši aktīvi savas darbības internetā pierakstīja Madonas pilsētas 2.vidusskolas 1.-3. klašu skolēni.   Lai personīgi pateiktu paldies aktīvākajiem un rūpīgākajiem  konkursa dalībniekiem trešdien, 2017. gada 8.februārī, Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā viesojās droša interneta centra draugs Vaifijs.
Ģimeņu vakars “Mēs darām tā!”
    

 26. janvāra vakarā Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa aicināja uz pirmo šī gada ģimeņu vakaru. Paldies Smudžu ģimenei par radošu un atraktīvu pasākumu! Paldies visiem dalībniekiem par atsaucību!

 

Paldies Dainai un Pēterim Grūbēm par tikšanos Madonā!
Interesanti, sirsnīgi, radoši! Daina ir savējā, izstaigājusi lauku ceļus, domu domas izdomājusi, joprojām palikusi mīloša, duci cara rubļu atradusi, no svētdienas līdz svētdienai pārskaitījusi, bet neizmainījusi sīknaudā, neizniekojusi, saglabājusi kā vērtumu pati sev un citiem,šoreiz - lasītājiem."  
Oļģerta Skujas foto. 
Sarmīte Radiņa
“Lieli rūķi, mazi rūķi”
 9. decembrī, daudzkrāsaino gaismiņu mirdzumā pie eglītes  pulcējās lieli un mazi rūķi. Bija interesanti!
Noslēdzies projekts ”Mācīsimies sadarbību jeb kopā varam vairāk”
Madonas novada bibliotēkā ir noslēdzies  „Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2016”  finansētais  neformālās izglītības projekts ”Mācīsimies  sadarbību jeb kopā varam vairāk”.
Tikšanās ar Annu Žīguri un Juku Rislaki
Ceturtdien, 24. novembrī plkst. 13:00 Madonas novada bibliotēkā uz VKKF atbalstītā projekta „Rakstnieka darbistaba: tikšanās ar latviešu literātiem Madonas reģionā” ceturtajā tikšanās reizē viesojās rakstniece, tulkotāja, pirmā neatkarīgās Latvijas vēstniece Somijā un Igaunijā Anna Velēda Žīgure un viņas vīrs, somu žurnālists, rakstnieks Juka Rislaki.
Lāčplēša diena
11.novembra pēcpusdienā bibliotēkas pagalmā aizdedzām svecītes, lai godnātu Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus. 
Tikšanās ar Ingu Ābeli
Ceturtdien, 27. oktobrī plkst. 17:00 Madonas novada bibliotēkā tikāmies ar Ingu Ābeli. Šī bija  jau trešā tikšanās VKKF atbalstītā Madonas novada bibliotēkas projekta „Rakstnieka darbistaba: tikšanās ar latviešu literātiem Madonas reģionā”.
„Rakstot nekur nevar noslēpties. Tā ir absolūti godīga saruna ar otru.” Paldies Ingai Ābelei par sarunu ar klausītājiem Madonā! Paldies par ļaušanos izkāpt atmiņu un domu pieturās! Būt tuvu klāt vārdiem, noskaņām, smaidīt un sāpēt vienlaicīgi, spēcināt un likt domāt līdzi, ieklausīties citos un veidot sava laika stāstu šobrīd un tepat, iekrāsojot to gaismas niansēm. 
„Rudenī āru mēs iekšā nelaižam. Iekšā ir tikai gaismas loks un gaismas lokā – savējo rokas.”
O.Skujas foto
‌Sarmīte Radiņa
Tikšanās ar Māru Zālīti
Ceturtdien, 29. septembrī plkst. 17:00 Madonas novada bibliotēkā tikāmies ar Māru Zālīti – dzejnieci, rakstnieci un dramaturģi. Šī bija  jau otrā tikšanās VKKF atbalstītā Madonas novada bibliotēkas projekta „Rakstnieka darbistaba: tikšanās ar latviešu literātiem Madonas reģionā”. Māra Zālīte viesojā ne tikai MNB, bet tikās arī ar Madonas pilsētas 1. vidusskolas audzēkņiem.
27.oktobrī gaidīsim visus interesentus uz trešo tikšanos ar prozaiķi un dramaturģi Ingu Ābeli.
Dzejas dienas 2016
Šoreiz Dzejas dienā vēlējāmies pavērt vārtus uz vārdu pasauli visās vecuma grupās, tādēļ 15. septembrī no 10:00-15:00 Madonas novada bibliotēkas pagalmā tika svinētas Dzejas dienas 2016. Savus mīļākos Ulda Ausekļa dzejolīšus runāja Madonas pirmsskolas iestāžu audzēkņisākumskolas audzēkņi runāja un rakstīja uz asfalta tautas dziesmas par rudeni. Anda Līces un Ulda Ausekļa dzeju lasīja arī pamatskolas klašu grupas audzēkņi. Savukārt vidusskolas klašu grupas audzēkņi lasīja savu dzeju. Dzejas dienās tika dota iespēja ikvienam interesentam lasīt savu rakstīto vai iemīļoto dzeju brīvajā mikrofonā.  Visas dienas garumā muzicēja Haralds Sīmanis.

O.Skujas un L.Lubkinas foto
Starptautiskā konference Anīkščos
No 8.septembra līdz 10.septembim Madonas novada bibliotēkas darbinieki piedalījās starptautiskajā  Igaunijas (Rapla), Latvijas (Madona) un Lietuvas (Anīkšči) publisko bibliotēku konferencē Anīkščos. Konferences mērķis- organizēt  trīs valstu – Lietuvas, Latvijas, Igaunijas pieredzes apmaiņu, diskutēt par publisko bibliotēku pakalpojumiem, darba organizāciju un perspektīvām. Tajā tika apspriestas tēmas “Paaudzes X Y Z- vienotais un atšķirīgais”, “Mitoloģija un es”,  “Bibliotēka: struktūra un pakalpojumi – garlaicība vai vieta piedzīvojumam“ un “Bibliotēka kā trešā vieta. Bibliotēka un sabiedrība” Prezentējot Madonu, Latviju kopumā tika atklātas  Latvijas un Igaunijas plāksnes Valodu alejā pie bibliotēkas- plāksne latviešu valodā “Labdien”.
Tikšanās ar Gundegu Repši
25. augustā Madonas novada bibliotēkā viesojās rakstniece Gundega Repše. Par tikšanos lasiet vairāk laikrakstā "Stars" 2016.gada 30.augusta numurā. 
Mobilais zināšanu ekspresis Jauniešu dienās Madonā
 Jau piekto gadu pēc kārtas, Madonas novada jauniešu dome organizē vasaras lielāko pasākumu – Madonas novada Jauniešu dienu. Šogad tā notika 6. augustā, Madonā, Saieta laukumā.
Šajās Jauniešu dienās piedalījās arī Madonas novada bibliotēka, sadarbojoties ar Eiropas Savienības māju, piedalījās aktivitātēs, kas norisinājās Mobilajā zināšanu ekspresī.
Profesionālās pieredzes pasākumi vasarā
Pieredzes apmaiņas izbraukuma seminārs  un Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas saiets – konference.
Madonas 90 - Madona pasaulē, pasaule Madonā!
 Aizvadītajā piektdienā, pilsētas svētku ietvaros, Madonas novada bibliotēkā notika pasākums “Madona pasaulē, pasaule Madonā”.  
Muzeju nakts bibliotēkā 2016
Arī šogad Madonas novada bibliotēka 21.maijā piedalījās Muzeju nakts aktivitātēs. Bibliotēkas apmeklētājiem durvis tika vērtas vaļā no plkst 19:00 līdz 24:00, lai kopā atklātu noslēpumus, kas slēpjas aiz bibbliotēkas durvīm. Bibliotēkas foajē tika izpēlēta  spēle "Durvju kods 90", Uzziņu lasītavā - "60 durtiņu noslēpums", savukārt Bērnu literatūras nodaļā bija jautras spēles, uzdevumi un citas aktivitātes "Dažādas atslēgas". 
O.Skujas un bibliotēkas arhīva foto.
Tikšanās ar Noru Ikstenu
20.maijā Madonas novada bibliotēkā bija tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu. pasākumu vadīja LNB projekta "Tikšanās novadu bibliotēkās " autore Liega Piešiņa. 
''Zeķu zaķa pidžamu ballīte"
Madona, Tu esi brīnišķīga! Tik daudz ļaužu kā karaļpāra kāzās! Veram vaļā madonietes Līnas Ivanovas grāmatu ''Zeķu zaķa pidžamu ballīte". Ģimenes ar bērniem! Mammas krāso, tēti krāso! Visi vēro, kā Līna rada tatorgrafikas, daži pat esot piepalīdzējuši. Autogrāfi, ziedi, ziedi, ziedi, silti, sirsnīgi un neviltoti smaidi. un, protams, gardumi! Tā vien liekas, ka atvēršana izvērtīsies par pidžamu ballīti ar nakšņošanu!

Guna Pitkevica
Ātrlasīšanas un glītrakstīšanas konkursa “Protu un varu” fināls.
 Par labākā lasītāja titulu sacentās 13 skolēni, patīkami pārsteidzot vērtēšanas komisiju. 
Ideju tirgus 2016
21.aprīlī Madonas novada bibliotēka piedalījās Ideju turgū 2016 ar programmu "Attiecības, sadarbība, kopiena", prezentējot sadarbību ar pansionātu, pirmsskolas izglītības iestādēm un sadarbību, organizējot ģimeņu vakarus. 
Piedalījās arī Praulienas pagasta bibliotēkas Vadītāja Lilita Cimdiņa, preznetējot sadarbību ar kultūras namu izstāžu veidošanā par ievērojamiem novadniekiem. 
Tika prezentēti arī Stalīdzānu bibliotēkas vizuālā noformējuma materiāli. 
15. Grāmatu svētki Madonā
 15. aprīlī Madonas novada bibliotēkā tika nosvinēti 15. Grāmatu svētki ar dažādiem pasākumiem  visām vecuma grupām – bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

 


Ģimeņu vakars "Manu mīļo lācīti"
25. februārī Madonas novada bibliotēkā norisinājās ģimeņu vakars "Manu mīļo lācīti". 
Tikšanās ar Juri Jātnieku
Trešdien, 24. februārī plkst. 12:30, Madonas novada bibliotēkā notika pasākums “Zaļā dzīvesziņa” - tikšanās ar Teiču dabas fonda vadītāju, Vides un sabiedrības pārvaldības ekspertu, Juri Jātnieku. Tās laikā izpratām Cilvēka dzīves vidi un savu vietu Dabā, Pasaulē un laika ritumā, kā arī mācījāmies domāt ilgtspējīgas labklājības virzienā - zaļāk, priecīgāk, drošāk, lai vairotu Latvijas un katrs savu skaistumu. Lai glabātu Dabas bagātību, arī nākamo paaudžu laimei un turībai.
Tikšanās ar Pēteri Strubergu
17. februārī Madonas novada bibliotēkā aizritēja "Jumavas diena". Pasākuma ietvaros bija tikšanās ar autoru Pēteri Strubergu - Pasaules latviešu klaidoņu brālības prezidentu, jūrmalnieku, kurš pazīstams kā aizrautīgs pasaules apceļotājs: pabijis 80 valstīs, iepazinis ne vien dažādu eiropeisku un eksotisku zemju dabas un kultūras vērtības, bet arī nacionālās virtuves īpatnības. 
Tikšanās ar Veltu Līviju Miķelsoni
10. februārī Madonas novada bibliotēkas lasītavā noritēja tikšanās ar  Veltu Līviju Miķelsoni - socionikas maģistri, grāmatas „Atrodi sevi” autori. Tikšanās laikā uzzinājām, kas ir socionika, ko tā pēta, kā arī bija iespēja uzzināt par 16 rakstura tipiem un atrast savējo. 
“Bērnu žūrija-2015” tuvojas finišam.
13. gadu Madonas novada bibliotēka piedalās VKKF atbalstītajā un LNB BLC koordinētajā lasīšanas veicināšanas mērķprogrammā “Bērnu žūrija”. Katru gadu pieaug to bibliotēku skaits, kas aicina savus klientus lasīt un vērtēt piedāvāto grāmatu kolekciju. Šogad  iespēja izteikt savu viedokli par izlasīto bija  16 pagastu un 9 skolu bibliotēku lasītājiem Madonas reģionā.

 


Ko es lellei vārdā likšu?
 Ne brāzmainais vējš, ne   aukstais lietus, pat ne izsludinātā gripas epidēmija nespēja aizkavēt ģimenes apmeklēt šī gada pirmo tikšanos Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā “Ko es lellei vārdā likšu?” Paldies par atsaucību un lielisko spēli  Praulienas pamatskolas skolēnu teātrim “Burvis” ( vadītāja Vija Miška).

Paldies visiem par piedalīšanos un tiksimies atkal 25. februārī!

MNB BLN vadītāja Līga Filipova


Maijas Žubes izstādes atklāšana
7.novembrī 17:00 Madonas novada bibliotēkā tika atklāta Maijas Žubes personālizstāde. Pasākums bija ļoti apmeklēts un tas norisinājās sirsnīgā gaisotnē. Izstādes atklāšanā piedalījās  tēlotājmākslas studijas “Madona” dalībnieki, kā arī Septītās dienas Adventistu Madonas draudze, sniedzot arī muzikālus priekšnesumus un sveicienus. 

Radošā sestdiena bibliotēkā!
28. novembrī MNB bērnu literatūras lasītavā aizvadīja radošo sestdienu - kopīgo ģimeņu darbošanās sestdienu pirms pirmās adventes,  kas nu jau kļuvusi par labu tradīciju.
Ziemeļvalstu nedēļa

 No 9. līdz 13. novembrim Madonas novada bibliotēkā tika organizētas interaktīvas nodarbības bērniem par Ziemeļvalstu kultūru, literatūru, Ziemeļvalstu kultūrvēsturisko mantojumu. Šīs aktivitātes notiek Eiropas komisijas atbalstītā projekta“ Eiropas Komisijas “Europe direct” informācijas centrs Gulbenē” ietvaros. Šīs nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šajā laikā bērnu literatūras nodaļā notika lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un konkursi par  draudzību.

Evas Eglājas-Kristsones lekcija
11. novembrī Madonas novada bibliotēkas lasītavā, pateicoties sadarbībai ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, tās projekta ietvaros bija iespēja noklausīties Dr.Philol. Evas Eglājas-Kristsones lekciju "Femme nouvelle: Aspazija un Eiropas "jaunā sieviete" literatūrā, kultūrā un sabiedrībā.". 

Tikšanās ar Gunti Eniņu
11. novembrī Madonas novada bibliotēkā vieojās grāmatas "Nezināmā Latvija" autors Guntis Eniņš. 
Izstādes “Gaismas un krāsas sačukstas latviski” atklāšana
6.novembrī Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē tika atklāta Tautas tēlotājmākslas studijas “Madona” izstāde “Gaismas un krāsas sačukstas latviski”. 
Trešais sarunvakars "Tiekamies piektajā piecos"
5. novembrī Madonas novada bibliotēkā aizritēja noslēdzošais sarunvakars "Tiekamie piektajā piecos".  Šajā reizē pie mums viesojās Kārlis Streips un Ivars Puga.
Francijas Institūta Latvijā direktors viesojas Madonas novada bibliotēkā
16. oktobrī Madonas novada bibliotēkā viesojās Francijas Institūta Latvijā direktors un Francijas vēstniecības padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos Žils Bonviāls (Gilles Bonnevialle), institūta kultūras projektu koordinātore, vadības asistente Dita Podskočija un kultūras projektu koordinatore, komunikāciju asistente Florie Baelen.


Ideju tirgus 2015
13. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norsisinājās "Ideju tirgus", kā mērķis ir iepazīstināt un padalīties ar lieliskām idejām, kas tiek realizētas Latvijas bibliotēkās. Tajā piedalījās arī Madonas novada bibliotēka, iepazīstinot visus dalībniekus ar bagātīgajām novadpētniecības mapēm, audiovizuālajiem materiāliem par novadniekiem, kā arī ar autoru novadnieku rokrakstu krājumu. 
Sarunvakars ar Valtu Kleinu un Ingunu Baueri
 „Mēs esam stāstītāju būtnes. Stāsts ir ļoti svarīgs. Bet visi stāsti saistīti tikai ar vienu – lai saprastu pašam sevi.” – tā Valts Kleins teic kādā intervijā.   Arī 5.oktobra otrajā sarunvakarā Madonas novada bibliotēkā mēģinājām saprast sevi mūsu kopīgajā un 55gadnieku laikā. 
Siltumsētas pēcsvētku sajūtas
17.septembrī Madonas novada bibliotēkā tika svinēti svētki dzejai un šī gada jubilāriem - novadniekiem: Dainai Grūbei, Oļģertam Skujam, Dzidrai Bogatirevai un Sarmītei Radiņai.
Madonā viesojas Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka
17. septembrī darba vizītes ietvaros Madonu apmeklēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. 
Tikšanās ar Stefanu Sudjēru - izstādes "Latvijas ceļojums" autoru
14. septembrī Madonas novada bibliotēkā viesojās franču fotogrāfs Stefans Sudjērs - izstādes "Latvijas ceļojums" autors. Izstāde ir īstenotās ekspedīcijas fotoreportāža. Tā notika laika posmā no 2014. gada februāra līdz martam. 
Grāmatas "Pļavas nomniece" atvēšanas svētki

10. septembrī 17:00 Madonas novada bibliotēkas iekšpagalmā tika svinēti Sarmītes Radiņas dzejas grāmatas "Pļavas nomniece" atvēršanas svētki. Sarmīte Radiņa un Zigmunds Bekmanis nelielā dzejas izrādē ielūkojās grāmatas lappusēs,  par muzikālo pavadījumu parūpējās grupa "Bruģis". Sarmīte pati šoreiz bija "pļavas nomniece", jo pasākums norisinājās  Madonas novada bibliotēkas iekšpagalmā, sarīkojot saulainus un sirsnīgus svētkus visiem klātesošajiem, pārsteidzot ar vietas izvēli, "pasūtot" brīnišķu laiku, radot Dzejas dienu noskaņu sajūtu, attaisnojot šī gada Madonas Dzejas dienu moto: jausma, nojausma, vārds.

Tikšanās ar Dainu Grūbi
9. septembrī Madonas novada bibliotēkā un Madonas 2. vidusskolā viesojās dzejniece, tulkotāja un redaktore Daina Grūbe. 26. septembrī visā Eiropas Savienībā svin Eiropas Valodu dienu. Par godu šiem svētkiem dzejniece, tulkotāja un redaktore Daina Grūbe lasīja lekciju Madonas 2. vidusskolā un Madonas novada bibliotēkā.
Moldovas Republikas delegācija viesojas Madonā.
No 7.-11. septembrim Madonas novadu apmeklēja Moldovas Republikas Bričanu rajona pašvaldības speciālisti, VARAM atbalstītās pieredzes apmaiņas un sadarbības vizītes ietvaros.  Vizītes laikā viesi apmeklēja vairāk kā 30 dažādus objektus- pašvaldības kapitālsabiedrības un iestādes, novada uzņēmumus, sporta un atpūtas objektus,  kā arī paviesojās Madonas novada bibliotēkā. 
Swedbank naudas studijas bērniem
26. augustā "Bērnu universitāte” ar izbraukuma nodarbību „Naudas studijas” viesojās Madonā. Pasniedzēji, kas ir arī izglītības programmas „Iespējamā misija” skolotāji, Agnese Slišāne un Kristaps Auzāns bērniem saprotamā valodā skaidroja, kas ir ģimenes budžets, kas ir ienākumi un izdevumi. Dažādu spēļu un rotaļu veidā mazie studenti guva priekšstatu un zināšanas par naudas tērēšanu un tās lietderību.
Sarunvakars ar Ainaru Mielavu un Gundaru Āboliņu
Trešdien (05.08.15.) Madonas novada bibliotēkā norisinājās pirmais, ilgi gaidītais sarunu vakars „Mēs tiekamies piektajā piecos!”. Mēs vēlējāmies piešķirt stāstiem nozīmi – īpaši tiem, kas šogad svin savu 55 dzimšanas dienu. Šajā vakarā mēs uzzinājām par Gundara Āboliņa un Ainara Mielava dzīves stāstiem un likteņa pavērsieniem, kas viņus aizveduši katru savā radošās dzīves ceļojumā.
Muzeju nakts bibliotēkā
 Sestdienas vakars Madonas novada bibliotēkā pulcēja lielus un mazus, jautrus un nopietnus Muzeju nakts aktivitāšu apmeklētājus. No 19:00 līdz 24:00 pie mums paviesojās 439 cilvēki!

    

Grāmatu svētki 2015
8. maijā tika atzīmēti jau 14. Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu novadu Grāmatu svētki, kuri šoreiz notika tepat - Madonas novada bibliotēkā. 
 
Tikšanās ar Kristīni Želvi
Pateicoties VKKF atbalstītajam projektam: „Turu roku uz pulsa: tiekamies ar žurnālistiem grāmatu autoriem”, 21.aprīlī Madonas pilsētas 2. vidusskolā jauniešus aicinājām uz tikšanos ar Kristīni Želvi – režisori, žurnālisti, žurnālu „Kino Raksti” un portālu satori.lv , lsm.lv publikāciju autori, LTV1 raidījuma „100 g kultūras” veidotāju un vadītāju, grāmatas „Meitene, kas nogrieza man matus” autori. 
Tikšanās ar Eviju Gulbi
Bibliotēku nedēļas ietvaros 23.aprīlī visi interesenti tika aizināti uz tikšanos ar  bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi. Tikšanās tapusi VKKFatbalstītā projekta “Iztēlei vajadzīgi trīs - autors, mākslinieks un lasītājs” ietvaros.
Lielā talka 2015
Mēs savu Lielo talku 2015 atklājām jau 24.aprīlī, sakopjot savas darba vietas apkārtējo vidi.
Tikšanās ar Ati Klimoviču
8. aprīlī Madonas novada bibliotēkas apmeklētājus aicinājām uz tikšanos ar Ati Klimoviču: pasaules karsto punktu reportieri (Gruzija, Čečenija, Kosova, Maķedonija, Irāka, Afganistāna, Ukraina); Dienas speciālkorespondentu; žurnāla „Rīgas Laiks” interviju autoru; laikrakstu „Nacionālā Neatkarība”, „Neatkarīgā Cīņa”, žurnālu „Tēvijas Sargs” un „Vīri”, portālu delfi.lv un lsm.lv publikāciju autoru.  
Tikšanās ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Franku Arnautsu
21. janvārī Madonas novada bibliotēkas Konferenču zālē notika tikšanās ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Franku Arnautsu un viņa kundzi Lindu Arnautsu – Hubenu, lai aktualizētu pastkaršu izstādi [POSTWAR] - simtgadīgu vēstījumu par kara pieredzi Beļģijā.  
Viesojoties Preiļu galvenajā bibliotēkā
9.oktobrī Madonas novada bibliotēkas darbinieces viesojās Preiļu galvenajā bibliotēkā, Europe Direct informācijas centrā Austrumlatgalē un Preiļu Eiropas Savienības informācijas punktā.
Tikšanās ar dzejnieku Leonu Briedi
15. septembrī plkst.17:00 laipni aicinājām apmeklētājus uz Dzejas dienu pasākumu Madonas novada bibliotēkā: „Pasaules ceļos sasildīs Tevi viens vārds!" /L. Briedis/. Tā bija tikšanās ar mūsu novadnieku – dzejnieku Leonu Briedi. 
Tikšanās ar Andu un Elīnu Līcēm
10. septembris  – tikšanās ar Andu un Elīnu Līcēm Madonas novada bibliotēkā.
Ieskandinot pilsētas svētkus - novadam
6.jūnijā teritorijā ap Madonas novada bibliotēku valdīja kņada, jautrība, patīkams satraukums, jo mēs visi svinējām Madonas pilsētas svētkus - novadam.
Eiropas dienas Madonā 2014
Par godu Latvijas desmitgadei Eiropas Savienībā 16. un 17. maijā Madonā tika atzīmētas Eiropas dienas „Kultūras identitāte: vienoti daudzveidībā”, kurās iesaistījās un ar savu pieredzi dalījās arī viesi no Raplas (Igaunijā) un Anikščiem (Lietuvā).
Vēlēšanu ABC tūre iegriežas Madonā
13.februārī Madonā viesojās Eiropas Parlamenta informācijas biroja pārstāvji, lai Madonas iedzīvotājiem atgādinātu, ka jau 24.maijā visā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas un rosinātu neizniekot savu balsi, bet izlemt, kas pieņem Eiropas likumus.
23.04.2014. novadpētniecības konference, veltīta Broņislavas Martuževas daiļradei
«Sirdsprieks, sirdsmiers, sirdsgudrība,  godsajūta,  centība, žēlsirdība, (Diev)bijība» - septiņi vārdi, kuru nozīmi cilvēkos vēl saglabāt B. Martuževa.
Skatuves runas konkursa Vidzemes un Zemgales zonas atlases kārtas norise fotomirkļos
8. un 9.aprīlī notika skatuves runas konkursa „Vijoles stīga, zemeņu stīga, / zem saules pasaule simtskanīga” /B.Martuževa/, kas veltīts Broņislavas Martuževas dzejai, Vidzemes un Zemgales zonas atlases kārtas.
13. Grāmatu svētki
Piektdien, 4.aprīlī Madonā valdīja īpaša rosība, jo vienuviet pulcējās Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu novadu 13. Grāmatu svētku apmeklētāji un viesi.
Madonā viesojas Daina Grūbe un Vija Kilbloka
Paldies Dainai Grūbei un Vijai Kilblokai par viesošanos Madonas novada bibliotēkā!
Tiekoties ar Jāni Joņevu
21.oktobrī Madonas un Ļaudonas pusē viesojās rakstnieks Jānis Joņevs.
Tiekoties ar Uldi Ausekli
17.oktobrī Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā viesojās bērnu grāmatu autors Uldis Auseklis.
Dzejas dienas 2013
18. septembrī Madonā viesojās autori un mākslinieki no Daugavpils un Cēsu puses, lai kopīgi iesaistītos Dzejas dienu aktivitātēs Madonas novada bibliotēkā un Madonas pilsētas 2. vidusskolā.
Madonas novada bibliotēka iesaistās Lasīšanas dienā
29. maijā Madonas novada bibliotēka iesaistījās vēl nebijušā akcijā - Vislatvijas Lasīšanas dienā, kuras laikā cilvēki tika rosināti laika posmā no 12:00-12:15 lasīt savas iecienītākās grāmatas.
Zaļš prieks mums iekšā sēž
18.maijā visā valstī notika Muzeju nakts aktivitātes, jau trešo gadu tajās iesaistījās arī Madonas novada bibliotēkas kolektīvs, saviem apmeklētājiem piedāvājot visdažādākās atrakcijas.
Tikšanās ar DENĪ VESTOFU
15.maijā Madonas novada bibliotēkā bija iespēja tikties ar rakstnieku un fotogrāfu DENĪ VESTOFU, pazīstamās franču rakstnieces Fransuāzas Sagānas dēlu un grāmatu „Sagāna un dēls” un „Mana māte Fransuāza Sagāna” autoru.
Atvērto durvju diena „Mēs – Eiropā”
2013. gads ir bibliotēkas 90. jubilejas gads, turklāt aprit 10 gadi, kopš esam jaunajā, siltajā un gaišajā bibliotēkas ēkā – Skolas ielā 12. Par godu šiem notikumiem, kā arī, iesaistoties Eiropas dienas svinībās, 8.maijā madoniešiem, kā arī visa bijušā rajona iedzīvotājiem piedāvājām notikumiem un interesantām aktivitātēm piesātinātu dienu – Atvērto durvju dienu „Mēs – Eiropā”.
Aizvadīti novadu 12. Grāmatu svētki
Piektdien, 19.aprīlī Madonā notika novadu 12. Grāmatu svētki, kas vienuviet pulcināja gan grāmatu autorus, gan izdevējus, gan arī grāmatu lasītājus.
Talka 2013
Neskatoties uz to, ka Lielā talka plānota 27.aprīlī, Madonas novada bibliotēkas kolektīvs Madonas sapošanu aizsāka jau vakar.
„Pavasari gaidot”
16. martā  daudzas ģimenes ar bērniem devās uz Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļu, lai piedalītos  radošajā  darbnīcā „Pavasari gaidot”. Paldies visiem dalībniekiem  par atsaucību un ieinteresētību!
Jauno dramaturgu projekts
Aizritējis MNB VKKF iesniegtā projekta 3. cikls „Literārais maratons: iepazīsimies - jaunie dramaturģijas autori jauniešiem”. Tā bija iespēja iepazīt jauniešus, kas savu radošo talantu velta dramaturģijai un teātrim.
Brīvprātīgās no Francijas darbojas bibliotēkā
Piektdien, 15.februārī bibliotēkā notika prezentācija par Franciju un Centrālo Pireneju reģionu, vienlaicīgi tas bija arī franču jauniešu, latviešu jauniešu, viesģimeņu un iestāžu, kurās darbosies 12 franču meitenes iepazīšanās pasākums.
Tikšanās ar somu dzejnieci Heli Lāksonenu un Guntaru Godiņu
23. janvārī Madonas novada bibliotēkā viesojās somu dzejniece Heli Lāksonena un Guntars Godiņš.
Lasīšanas maratons „Bērnu žūrija” tuvojas finišam!
Šī gada 31. janvārī noslēgsies VKKF atbalstītā lasīšanas veicināšanas mērķprogramma „Bērnu žūrija-2012”. 
Pabijām „Kopā ar Blaumani”
3.janvārī Madonas novada bibliotēkas Uzziņu lasītavā notika pirmais šī gada pasākums, godinot mūsu novadnieku, izcilo latviešu prozaiķi, dramaturgu un žurnālistu Rūdolfu Blaumani 150. jubilejā.
Radošās darbnīcas noslēgušās
Ziemassvētku laiks katram no mums ir īpašs. Tas ir laiks, kad apkopojam gada būtiskākos notikumus, skaistākās atmiņas un vienkārši noglabājam tās sevī, lai pamazām gatavotos jaunam gadam un tikpat satraucošam tā sākumam.
Visi mīļi, visi labi!
Suns ir draugs, sabiedrotais, dažiem "darbarīks", bet tomēr ģimenes loceklis. Madonas novada bibliotēkā, 4. decembra pēcpusdienā ciemos bija atnākuši vairāki esošie un topošie hendleri, kuri visiem suņu mīļotājiem pastāstīja, kā pareizi audzināt un izskolot savus mīluļus. Hendleris ir cilvēks, kurš demonstrē ekspertam suni, lai tas varētu dot savu vērtējumu par suņa atbilstību šķirnei. Hendlera darbs ir ļoti svarīgs, ringā izstādot suni, lai tas izskatītos stalts, gaita būtu izcila un lai suns klausītu. 
CimduDukša un ZeķuZaķa tikšanās ar Madonas bērniem
16.novembra rītā uz bibliotēku tikties ar Cimduduksi un Zeķuzaķi steidzās daudzi jo daudzi Madonas  bērni. Nodarbību vadītāju  Rūtas, Ievas un Kristīnes iedrošināti, piepalīdzot audzinātājām un skolotājām,  bērni no zeķēm un cimdiem gatavoja rokas lellītes- suņus, zaķus, mākoņus, zirnekļus, mašīnas u.c., kas piedalījās  improvizētā teātra uzvedumā.
16. novembrī Madonas skolās viesojās Ingmāra Balode

VKKF atbalstītā projekta: „Literārais maratons – iepazīsimies jaunie dzejas autori jaunajiem” noslēdzošās divas dzejas stundas – tikšanās Madonas pilsētas 2. vidusskolā un Madonas Valsts ģimnāzijā.

Literārais maratons turpinās

9. novembrī Madonā un Cesvainē viesojās dzejniece Inga Gaile.

7. novembrī – jauno autoru paaudzi mūsu pusē pārstāvēja Krišjānis Zeļģis un Toms Treibergs.

Šoreiz par divu sarunu – dzejas stundu vietām bija izvēlēta Madonas pilsētas 1. vidusskolas bibliotēka un Ērgļu vidusskola.

Tikšanās ar dzejniekiem Annu Auziņu un Arvi Vigulu
26. oktobrī aizritēja divas tikšanās ar dzejniekiem Annu Auziņu un Arvi Vigulu. Autori viesojās Madonas pilsētas 1. vidusskolas bibliotēkā un Lubānas vidusskolā.
Tikšanās ar dzejniekiem Kārli Vērdiņu un Martu Pujātu
Uz dzejas stundu – sarunu ar M. Pujātu pulcējās Madonas Valsts ģimnāzijas 12a klases skolēni. Marts Pujāts (1982) -  Dzimis Ogrē. Beidzis Rīgas Doma kora skolu (2000), kur mācījies kompozīciju pie Paula Dambja un Pētera Vaska. Studējis Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras akadēmijā.  Kopš 1998. gada publicē dzejoļus un stāstus. Rakstījis slejas laikrakstam “Kultūras Forums”. Strādā reklāmā.
Jaunie dzejas autori viesojas Madonā

Madonas novada bibliotēkas projektu: „Literārais maratons: iepazīsimies - jaunie  dzejas autori jauniešiem” atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Rudenāji

2012. gada 21. septembrī aicinājām visus interesentus un dzejas cienītājus uz rudenājiem  Madonas novada bibliotēkā, lai vakarētu kopā ar novada  autoriem,  klausītos dzeju un mūziku. Kas tad ir rudenāji? Tas ir laiks, kad raža novākta, izcepta jaunā maize, laiks, kad var doties uz tirgu, kad atrasts kāds jumis – savai, ģimenes un mājas svētībai. Arī dzejas raža ievākta, izdota kāda jauna grāmata, pārskatāms novada autoru jubileju kalendārs.

Eiropas Valodu diena 2012
25.septembrī visās Madonas vispārizglītojošajās skolās viesojās Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Tulkošanas ģenerāldirektorāta koordinatore valodu jautājumos Sandra Kaupuža.
Dzejas dienas 2012

Dzejas dienas Madonas pusē aizritēja dzejnieka Andreja Eglīša simtgades zīmē. Kāds bija un mums paliek A. Eglītis, trāpīgi raksta literatūrzinātniece, kas tagad dzīvo Berlīnē – Gundega Zēhauza vēstulē, kas atceļojusi uz Madonu: “Ikreiz, viņu redzot, sirdī iedūrusi sāpe – Lielais Vientuļnieks!”

Bibliotēkā viesojas vācu delegācija
Trešdienas, 27.jūnija pievakarē Madonas novada bibliotēkā viesojās delegācija no Vācijas pilsētas Metmanas.
Vasaras nodarbības bērniem „Esi zinošs, esi drošs”
No 4.-12.jūnijam Madonas novada bibliotēka piedāvā vasaras nodarbības bērniem "Esi zinošs, esi drošs", kuru mērķis – informēt bērnus un jauniešus par drošību vasaras brīvlaikā. 11.06. plkst. 11.30 būs iespēja piedalīties nodarbībā  „Mums katram ir tiesības un pienākumi”, savukārt, 12.06. plkst.10.30 - „Spēles brīviem brīžiem” – iepazīšanās ar jaunieguvumiem.
Brīvdabas pasākums bērniem „ES - pasaulē” radošās darbnīcas
1. jūnijā, pilsētas svētku ietvaros, pie bibliotēkas pulcējās kupls skaits mazu un lielu interesentu, lai kopīgi atklātu Madonas pilsētas 86 gadu jubilejas svinības. Laika apstākļi mūs īpaši nelutināja, taču bērnu un vecāku prieka pilnās sejas saulīti tomēr atvilināja un padarīja šo dienu patiešām skaistu un neaizmirstamu.
Seminārs "Ekonomiskā krīze, iespējamā izaugsme"
ī gada 9.maijā Madonas novada bibliotēkā notika Eiropas dienai veltīts seminārs „Ekonomiskā krīze, iespējamā izaugsme”, lai Madonas reģiona iedzīvotājiem dotu iespēju iepazīties ar ES aktualitātēm un labāk izprast ES piedāvātās iespējas.
Bibliotēka muzeju naktī - 19.05.2012.
Arī šogad Muzeju nakts pulcēja daudz interesentu. Bibliotēka savās viesmīlīgajās telpās uzņēma 494 apmeklētājus, kas ir uz pusi vairāk nekā pērn, ietverot visdažādākā vecuma pārstāvjus, kuri nebijās gan „pamakšķerēt”, gan pārbaudīt savu erudīciju citās aktivitātēs.
Grāmatu svētki Madonā 2012

Šī gada 20.aprīlī Madonā notika jau 11. Grāmatu svētki, kuros tika piedāvāts plašs aktivitāšu klāsts.

Pasaku lasīšanas vakars
14. februārī Madonas novada bibliotēkā notika Pasaku lasīšanas vakars, uz kuru tika aicināti 4-10 gadus veci bērni, vecāki, vecvecāki un visi citi interesenti.
Vieta, kur Jušiem pulcēties!
15.februāra rītā Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā notika liela kņada, čalošana un rosība, jo visi bija ieradušies uz tikšanos ar Jušu karali.
Fotokonkursa "Ieskaties kāzu albumā" noslēgums
13.02.2012. Madonas novada bibliotēkas lasītavā notika forogrāfiju konkursa "Ieskaties kāzu albumā" noslēguma pasākums, uz kuru īpaši tika aicināti fotogrāfiju autori un fotogrāfijās redzamie cilvēki.
ES krājums novadu bibliotēkās
Ārlietu ministrijas finansētā "Sabiedrības informēšanas projekta par ES jautājumiem "Seko EKO"" ietvaros bibliotēku darbiniekiem bija jāiesūta fotogrāfijas, kurās redzams ES informācijas krājums bibliotēkās un atainotas informatīvās izstādes.
Izbraukumseminārs Jumurdā - 14.12.2011.
14.decembrī 5 novadu bibliotēku darbinieki devās uz Jumurdu, lai piedalītos gada noslēguma seminārā, šoreiz - nedaudz brīvākā atmosfērā, svētku noskaņu vadīti.
Seminārs 09.11.2011.
9.novembrī Madonas novada bibliotēkā notika seminārs Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu bibliotēku darbiniekiem.
Dzejas dienas 2011
14.septembrī liels daudzums dzejas mīļotāju pulcējās Madonas novada bibliotēkā, Lazdonas pagasta bibliotēkā un Saikavas tautas namā, jo šajā dienā Madonas novadā tika atzīmētas Dzejas dienas „Kultūra ir šīs pasaules durvju viras” /A. Līce/.
Bibliotekāri Tukuma novadā
4.jūnijā Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu bibliotēku darbinieki devās izbraukumseminārā uz Tukuma novadu, lai, apmeklējot Tukuma novada bibliotēkas, gūtu jaunus iespaidus un pozitīvu pieredzi  turpmākajam darbam. 
Zaļo ideju laboratorija
3.jūnijā ar pasākumu bērniem „Zaļo ideju laboratorija” pie Madonas novada bibliotēkas tika atklātas Madonas pilsētas 85 gadu jubilejas svinības. 
Lasīt ir stilīgi!

No 28.marta līdz 26.aprīlim Madonas novada bibliotēka organizēja fotokonkursu ”Lasīt ir stilīgi!”. Zinot to, ka tagad fotografē gandrīz visi, gaidījām lielāku atsaucību, vairāk iesūtītu mirkļu, jo latvieši taču vēl joprojām ir lasoša nācija. 

Bibliotēkā viesojas Žans Luī Lepretrs
12.maijā Madonas novada bibliotēkā viesojās Francijas vēstniecības Latvijā padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas institūta Latvijā direktors Žans Luī Lepretrs.
Bibliotēka Muzeju naktī
14.maijā Madonas novada bibliotēka solidarizējās ar savu kaimiņu - Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju - un vakara stundās bija atvērta, tādējādi iekļaujoties Muzeju nakts aktivitātēs.
Novadu 10.Grāmatu svētki
8.aprīlis Madonas novada iedzīvotājiem bija ļoti neparasts, jo šajā dienā Madonā - ar plašu aktivitāšu programmu - tika atzīmēti Novadu 10. Grāmatu svētki. 
"Viss ir tepat”- Madonai 85 : Alunāna un Poruka ielas

24. 02. 2011. Madonas novada bibliotēka aicināja Alunāna, Poruka ielu „saimniekus” un interesentus uz pirmo sarunu vakaru no cikla „viss ir tepat”- Madonai 85. Tika izveidota prezentācija – ieskats gan šo abu ielu vēsturē, gan šodienā. Tika izgodāti autori, kuru vārdā nosauktas ielas. Tika lasīti gan abu autoru, gan mūsu novadnieka Ulda Ausekļa dzejoļi veltījumi Madonai un abiem šiem autoriem. Foto: O.Skuja

Es dzīvoju Madonā
Līdz 28. februārim pirmskolas vecuma bērni varēja iesniegt savus radošos darbus konkursam „Es dzīvoju Madonā”.
Leģendas par čehu pilīm un muižām

Lekcija par energoefektivitāti

Krīze: faktiskais un samelstais?

14.10.2009. seminārs

Dzejas diena - videotilts

Dzīvība@ūdens.lv

ES prioritāro jautājumu risinājumi Latvijā

Slovākijas vēstniecības izstāde

"It kā pelnīti, it kā par velti..." S.Radiņas grāmatas atvēršanas svētki

Bibliotēku nedēļa 2010

Grāmatu svētki 05.03.2010.

E-latvenergo apmācības

Radošais vakars 09.03.2009.

Kultūras kanons

O.Skujas grāmatas atvēršanas svētki 10.09.2009.

Inga Ābele 21.04.2009.

Dzejas dienas 17.09.2009.

Tikšanās ar A.Aizpurieti 28.04.2009.

A.Līces grāmatas atvēršanas svētki 11.03.2009.

40 minūtēs apkārt Eiropai

Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »