IZDOTS OTRS AIVARA KĻAVJA VĒSTURISKAIS ROMĀNS JAUNIEŠIEM

  Rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis (1953), kura trāpīgā, asredzīgā proza lasītāju atsaucību gūst jau vairākus gadu desmitus, pirms nepilna pusgada pārsteidza ar debiju gluži jaunā ampluā – ar romānu “Melnais akmens” aizsākot vēsturisku romānu triloģiju jauniešiem, kurai dots nosaukums “Ceļš uz nezināmo zemi”. Triloģijas pirmā daļa “Melnais akmens” nāca klajā šī gada februārī un guva plašu ievērību – to augstu novērtēja gan tiešā mērķauditorija, jaunieši, gan vecāki, skolotāji un visu vecumu vēstures interesenti. Grāmata kopš iznākšanas turējās pirktāko grāmatu saraksta augšgalā un kļuva par visvairāk pirkto grāmatu jauniešiem.
  Ziņa publicēta 11.06.2018lasīt vairāk...

  Jaunumi no SIA “Latvijas Grāmata”

  Ir pienākusi vasara, skolēni dodas brīvdienās un tuvojas atvaļinājumu laiks. Īstais brīdis, lai jaukā vasaras vakarā paņemtu rokās grāmatu un palasītu. Aicinu Jūs iegriezties mūsu veikalā un papildināt bibliotēku grāmatu klāstu ar jaunām grāmatām. Tikko esam saņēmuši sērijas „Mēs XX gadsimts „ jaunāko grāmatu „Skolotāji”. Mīlestības romānu cienītājus iepriecinās E L Džeimsa romāns „Tumsas dzīlēs” ( Tumsa piecdesmit nokrāsās Kristjena acīm).
  Ziņa publicēta 08.06.2018lasīt vairāk...

  Džeds Rubenfelds. Nāves instinkts

  Bumbas sprādziens, kas 1920. gadā nogranda Volstrītā, viens no lielākajiem 20. gs. terorisma aktiem, kura īstenotāji un patiesie iemesli tā arī palika netklāti, no jauna tiek izspēlēts Džeda Rubenfelda romānā “Nāves instinkts”. Jau Rubenfelda pirmajā romānā “Slepkavības skaidrojums” iepazītie draugi — doktors Stretems Jangers un viņa draugs detektīvs Džeimss Litlmors no Ņujorkas policijas departamenta — satiekas Volstrītā liktenīgajā sprādziena dienā. Kopā ar viņiem ir skaista francūziete Kolete Ruso, ķīmiķe un rādija pētniece, ar kuru Jangers iepazinies Pirmā pasaules kara laikā.
  Ziņa publicēta 20.07.2012lasīt vairāk...

  Andris Kolbergs. DUMPIS UZ LAUPĪTĀJU KUĢA

  “Kolbergs ir mūsu “krimiķu” žanra spilgts pārstāvis, un varbūt tieši šī iedziļināšanās likumpārkāpēju un viņu tvarstītāju darbības niansēs dod viņam spējas redzīgi izvērtēt arī politiķu spēlītes. Sakritības te lielas. Politiķus kontrolējoša policija ir tauta, un Kolbergs mūs aicina būt vērīgiem šajā uzraudzības darbā, lai neiznāk tā, ka savēlam Saeimā pārāk daudz mantaskāru, melīgu un kauslīgu deputātu.” Tā par Kolberga nesaudzīgo publicistista skatījumu uz 1990.—1991. gada notikumiem Latvijā atsaucās Andrejs Dripe laikrakstā “Diena” (1993.1.VI). Šajā izdevumā “Dumpim uz laupītāju kuģa” līdzās lasāmi arī divi citi to laiku nozīmīgi dokumentējoši darbi: “Rīgas Latviešu biedrība” un “Likumus vai dzīvību!”.
  Ziņa publicēta 16.07.2012lasīt vairāk...

  YES IS MORE. Arhikomikss par arhitektūras evolūciju

  “Jāņa Rozes apgāds” laidis klajā izcilā, pasaulē atzītā arhitektūras biroja BIG (Bjarke Ingels Group) arhikomiksu YES IS MORE. Arhikomiksā atraktīvi stāstīts par BIG grupas projektiem, kas, pateicoties radošumam un novatorismam, guvuši ievērību pasaules mērogā. Grāmatas tapšana saistīta ar BIG biroja darbībai veltīto izstādi, kas 2009. gadā notika Dānijas Arhitektu namā. Bjarkem Ingelsam, BIG grupas dibinātājam un līderim, kurš bērnībā bija iemīļojis komiksa žanru, radās ideja izstādi veidot pēc līdzīga principa – apvienot naratīvu un tēlus. Mēneša laikā tapa izstāde-komikss 300 metru garumā, kurā organiski tika savienotas projektu vizualizācijas ar kodolīgiem komentāriem. Izstāde guva necerēti lielus panākumus, un tapa tās katalogs – 400 lappušu bieza grāmata ar nosaukumu YES IS MORE.
  Ziņa publicēta 10.07.2012lasīt vairāk...

  Apgādā “Neputns” iznākusi jauna grāmat

  Mākslas zinātnieks Aivars Leitis ir īstenojis vienu no šķietami neiespējamiem darbiem – radījis monogrāfiju par gleznotāju Jāni Staņislavu Rozi – vienu no noslēpumainākajām personībām latviešu mākslas agrīnajā posmā.
  Ziņa publicēta 04.07.2012lasīt vairāk...
  <<<1234>>>