Projektu labās prakses piemēri ES pierobežā

Ziņa publicēta 23.08.2024
Europe Direct Gulbenē pasākumu norises vieta Madonā aicina pievienoties ekspedīcijai “Projektu labās prakses piemēri ES pierobežā”, kas notiks 2024.gada 19.septembrī maršrutā: Madona – Balvi - Šķilbēnu pagasts – Viļaka – Balvi - Madona.

Lai akcentētu prioritātes: Lauksaimniecības nākotne, Eiropas zaļais kurss, Ekonomika cilvēku labā un Next Generation EU, Europe Direct pasākumu norises vieta Madonā, kas atrodas Madonas novada bibliotēkā, Skolas ielā 12, Madonā, organizē izzinošu braucienu – ekspedīciju.

Aktivitātes mērķis: Izzināt projektu labās prakses piemērus, lai dalītos ar jauniegūto pieredzi un zināšanām, iedvesmojot līdzcilvēkus attīstīt savu vietu vai uzņēmumu, veicinot lokālās vietas attīstību, nodrošinot darba vietas, vecinot ekonomisko izaugsmi.

Iedvesmas brauciens pie lauksaimniekiem, uzņēmējiem, biedrībām - uz vietām, kur piesaistot ES finansējumu, ir izdevies uzsākt un/vai attīstīt uzņēmējdarbību, sakārtot vidi, uzlabot infrastruktūru. Motivējoši stāsti, lai ar konkrētu cilvēku stāstiem iedvesmotu līdzcilvēkus, iedrošinātu tos rakstīt projektus, piesaistīt finansējumu un attīstīt savu vietu vai uzņēmumu, veicinot lokālās vietas attīstību, nodrošinot darba vietas, vecinot ekonomisko izaugsmi

Darba kārtība:

Izbraukšana 7. 30

9.00-11.30

1. Balvu muižas komplekss:

-Balvu novada muzejs- Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums. Muzeja projekts realizēts Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta „Saglabāt, lai nepazaudētu!” ietvaros.

- Jaunās telpas bibliotēkai. Balvu Centrālās bibliotēkas darbs iedzīvotāju informēšanā par ES jautājumiem, ES informācijas punkta darbība.

Pieredze pārrobežu sadarbības projekta “Ne tikai grāmatas: bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!” realizācijā, ieguvumi un izaicinājumi;

12.00-13.00

1. Rekovas dzirnavas. Atdzimšanas stāsts: pieredze ES finansējuma piesaistē. Latgales kulinārais mantojums kā tūrisma virziens;

13.30-14.30

1. Balvu novada Šķilbēnu pagasta zemnieku saimniecības “Kotiņi” apmeklējums: saimniecības izaugsme un attīstība, pieredze ES finansējuma piesaistē. Bezatlikumu saimniekošanas tehnoloģija;

14.50- 16.00

1. Balvu novada nemateriālā kultūras mantojuma centra “Upīte” darbība, vietējās kopienas iesaiste sabiedriskās aktivitātēs un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā;

17.00-18.00

1. Viļakas kultūras un tūrisma objektu apmeklējums. ES finansējums kultūras un dabas objektu sakārtošanā un vides aizsardzībā.

Viļakas ezera salas taka ar pontonu tiltu ...  viens no garākajiem pontonu tiltiem Latvijā.

Atgriešanās Madonā ap 20.30.

Pieteikšanās līdz 01.09.2024.: https://bit.ly/3XqfgJa

Informāciju sagatavoja: