ES misija “Augsnes kurss Eiropai”: 90 miljoni eiro 17 jauniem veselīgas augsnes atbalsta projektiem

Eiropas Komisija investēs 90 miljonus eiro 17 jaunos pētniecības projektos, kuri palīdzēs īstenot ES misiju “Augsnes kurss Eiropai”. Minēto projektu mērķis būs atjaunot un aizsargāt augsnes veselību, lai ilgtspējīgi ražotu veselīgu pārtiku, aizsargātu biodaudzveidību, stiprinātu klimatnoturību un palīdzētu sasniegt Eiropas zaļā kursa mērķus.
Ziņa publicēta 26.09.2023lasīt vairāk...

Eiropas Valodu diena 2023

26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena – diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta valodu daudzveidībai, to apguvei, valodniecībai, valodniekiem, tulka un tulkotāja profesijai.
Ziņa publicēta 19.09.2023lasīt vairāk...

Virzība uz digitālāku sociālās nodrošināšanas koordināciju. Komisija ierosina pasākumus, kas eiropiešiem atvieglo dzīvi, darbu un ceļošanu uz ārvalstīm

Šodien Komisija speciālā paziņojumā ierosinājusi konkrētus pasākumus, lai Eiropā vēl vairāk digitalizētu sociālās nodrošināšanas sistēmu koordināciju. Tajā ir izklāstītas darbības, kuru mērķis ir ātrāku un vienkāršāku padarīt piekļuvi sociālā nodrošinājuma pakalpojumiem pāri robežām, pilnībā izmantojot digitālos rīkus, kas samazina pilsoņu un uzņēmumu administratīvo apgrūtinājumu.
Ziņa publicēta 06.09.2023lasīt vairāk...

Runa par stāvokli Savienībā

Europe Direct Gulbenē Un BELC tīkla dalībnieki Varakļānos 13.septembrī plkst. 10:00 aicina jūs kopīgi vērot ikgadējo Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas runu par stāvokli Eiropas Savienībā (SOTEU).
Ziņa publicēta 06.09.2023lasīt vairāk...

Notiks vērienīga izglītības darbinieku konference “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina izglītības nozares darbiniekus uz konferenci “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”, kas 28. augustā notiks LU Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīgā. Konference notiek Eiropas Prasmju gada ietvaros un aizsāk gatavošanos Latvijas divdesmitgadei Eiropas Savienībā (ES), ko sagaidīsim jau 2024. gadā. Konference tapusi sadarbībā ar Eiropas Savienības mājas Izglītības resursu centru un kultūras menedžmenta centru “Lauska”.
Ziņa publicēta 22.08.2023lasīt vairāk...

Programma “Erasmus+”. Augstākās izglītības modernizēšanai visā pasaulē atlasīti 159 projekti

Vakar Komisija nosauca 159 projektus, kuri saņems finansējumu no programmas “Erasmus+” darbības “Spēju veidošana augstākajā izglītībā”, kas atbalsta augstākās izglītības modernizāciju un kvalitātes uzlabošanu trešās valstīs visā pasaulē. Visi atlasītie projekti atbilst vispārējam mērķim veicināt starptautisko sadarbību augstākās izglītības jomā, pilnveidot izglītības sistēmas un stiprināt izaugsmi un labklājību pasaules mērogā.
Ziņa publicēta 04.08.2023lasīt vairāk...

VASARAS BINGO

Jūlijā un augusta sākumā ES māja aicina jauniešus spēlēt VASARAS BINGO, daloties ar saviem vasaras notikumiem. Izlozes kārtībā divas komandas saņems balvas - pilnā apmērā segtus transporta izdevumus (abos virzienos) uz jauniešu festivālu "Kopums", kas norisināsies 12.augustā Bauskā, vai arī viesošanos ES mājā (par datumu vienosimies individuāli). ES mājā jauniešus gaidīsim, lai kopā spēlētu piedzīvojumu spēli un runātu par Eiropas Savienību un pilsonisko līdzdalību.
Ziņa publicēta 01.08.2023lasīt vairāk...