EK apstiprina Latvijas programmu 5 miljonu eiro apmērā

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi 5 miljonu eiro vērtu Latvijas programmu, kas atbalstīs kultūras pasākumu organizatorus, kuriem nācās atcelt izziņotus publiskus kultūras pasākumus valdības noteikto koronavīrusa ierobežojumu dēļ. Programma tika apstiprināta saskaņā ar pagaidu regulējumu valsts atbalsta pasākumiem. Atbalsts tiks piešķirts tiešu dotāciju veidā. Saņēmējiem tiks izmaksāts līdz 80 % no kopējās biļešu naudas summas, kura atlīdzināta skatītājiem, un biļešu atgriešanas izmaksām, piemēram, bankas vai biļešu pārdošanas tīkla komisijas maksām. Šīs programmas mērķis ir mazināt pēkšņo apgrozāmo līdzekļu trūkumu, ko skartie uzņēmumi izjūt koronavīrusa uzliesmojuma dēļ.
Ziņa publicēta 21.01.2021lasīt vairāk...

Domājam zaļi

Motivācijas stunda- interaktīva nodarbība jauniešiem "Domājam zaļi". Tiešsaistes platformā "ZOMM". Pieteikšanās līdz 22.janvārim- epastā: esip@madona.lv
Ziņa publicēta 21.01.2021lasīt vairāk...

CFLA: ES fondu atbalsts ārstniecības personāla piesaistei Rīgā

Sniedzot atbalstu medicīnas personālam, kas nodrošina pacientu ārstēšanu sabiedrības veselības krīzes situācijās, un stiprinot tā pieejamību Rīgā, Veselības ministrija īstenos Eiropas Savienības (ES) fondu projektu. Darbam stacionāros, kuri ar Nacionālo veselības dienestu ir noslēguši līgumu par veselības aprūpi, tiks piesaistītas medicīnas māsas un māsu palīgi, bet Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu atbalsta centros - ārstu palīgi. Atbalsts paredzēts arī ģimenes ārstu paaudžu nomaiņai. Pieejamais ES fondu finansējums – 2,55 miljoni eiro.
Ziņa publicēta 19.01.2021lasīt vairāk...

Jaunais Eiropas “Bauhaus”: Komisija sāk izstrādes posmu

Šodien Komisija sāka Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas 2020. gada runā par stāvokli Savienībā izziņotās jaunās Eiropas “Bauhaus” iniciatīvas izstrādes posmu. Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir palīdzēt īstenot Eiropas zaļo kursu, apvienojot dizainu, ilgtspēju, piekļūstamību, pieejamību cenas ziņā un ieguldījumus. Tādējādi Jaunā Eiropas “Bauhaus” pamatvērtības ir ilgtspēja, estētika un iekļautība.
Ziņa publicēta 19.01.2021lasīt vairāk...