Meistarklase jauniešiem "Veiksmīgs uzņēmums- ar ko sākt?"

Lai smeltos idejas, bieži nepieciešams neliels impulss no malas, ko vislabāk gūt, aplūkojot kāda cita jau izdarīto, iedvesmotos no spēcīgiem līderiem un viņu veiksmes stāstiem. Jauniešiem tiks piedāvāta radoša meistarklase ar skolēnu mācību uzņēmuma vadītāju par sava uzņēmuma veidošanas principiem, par ceļu uz panākumiem, motivāciju un uzdrīkstēšanos sākt savu biznesu.
Ziņa publicēta 19.04.2021lasīt vairāk...

Diskusiju cikls "Kā izdzīvot internetā?"

Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldi 13.aprīlī plkst. 18.30 Tevi aicinām uz diskusijas cikla “Kā izdzīvot internetā?” otro sēriju “Kā nenozagt bildes un video?”. Diskusiju cikla otrajā sērijā “Kā izdzīvot internetā?” būs dota iespēja apspriest fotoattēlu un video vietu autortiesību vidē, to tiesisko aizsardzību, pareizu izmantošanu, kā arī citus aktuālus ar tēmu saistītus jautājumus. Diskusijas beigās varēsi arī uzdod sev interesējošus jautājumus mūsu kompetentajiem ekspertiem.
Ziņa publicēta 07.04.2021lasīt vairāk...

Jauniešu programmēšanas konkurss "Iegriez pasauli!"

Aicinām skolēnus un jauniešus piedalīties programmēšanas konkursā “Iegriez pasauli”, ko organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar dabas un tehnoloģiju parku “URDA” un nevalstisko organizāciju “Eiropas Kustība Latvijā”. Konkursa mērķis ir konkursa kārtībā izvēlēties komandu, kas iztrādās aprites ekonomikas digitālo spēli “Iegriez pasauli!” līdz 2021. gada 1. augustam.
Ziņa publicēta 07.04.2021lasīt vairāk...

Eiropas zaļais kurss: Komisija nāk klajā ar darbībām bioloģiskās ražošanas atbalstam

Šodien Komisija nāca klajā ar rīcības plānu bioloģiskās ražošanas attīstībai. Plāna vispārējais mērķis ir uzlabot bioloģisko produktu ražošanu un patēriņu, līdz 2030. gadam panākt, ka 25 % lauksaimniecības zemes tiek izmantoti bioloģiskajai lauksaimniecībai, kā arī ievērojami palielināt bioloģiskās akvakultūras produkcijas daudzumu.
Ziņa publicēta 25.03.2021lasīt vairāk...

Koronavīruss: jauna procedūra, lai atvieglotu un paātrinātu pielāgoto vakcīnu apstiprināšanu pret Covid-19 variantiem

Kā tūlītēju rīcību saskaņā ar “HERA inkubatora” jauno Eiropas bioloģiskās aizsardzības sagatavotības plānu pret Covid-19 variantiem šodien Komisija ievieš pasākumu, kas paātrinās atļauju piešķiršanu pielāgotām Covid-19 vakcīnām. Tā paredzēs noteikumus attiecīgajos ES tiesību aktos, lai uzņēmumi varētu koncentrēties uz savlaicīgu vajadzīgo pierādījumu vākšanu un pielāgotas vakcīnas varētu apstiprināt, pamatojoties uz mazāku papildu datu kopumu, kas tiek iesniegts Eiropas Zāļu aģentūrai.
Ziņa publicēta 25.03.2021lasīt vairāk...

Eiropas Komisija pastiprina Covid-19 vakcīnu eksporta pārredzamības un atļauju piešķiršanas mehānismu

Šodien Eiropas Komisija ieviesa jaunus kritērijus, proti, savstarpīguma un proporcionalitātes principu, kuri jāizvērtē, lai atļautu eksportu saskaņā ar Covid-19 vakcīnu eksporta pārredzamības un atļauju piešķiršanas mehānismu. Ar šo sistēmu ievērojami tika uzlabota eksporta pārredzamība. Tomēr tās mērķis nodrošināt ES iedzīvotājiem savlaicīgu piekļuvi Covid-19 vakcīnām joprojām nav sasniegts.
Ziņa publicēta 25.03.2021lasīt vairāk...

Digitālā nedēļa 2021 Madonā

No 22.-26.martam notiks “Digitālā nedēļa 2021 Madonā”, kad EDIC Madonā un Madonas novada bibliotēka piedāvās dažādas aktivitātes. Piedāvāsim vebināru par digitālā satura veidošanu sociālajos tīklos, datu aizsardzību un privātuma politiku. Sociālo tīklu lietotāji ar video rullīšu palīdzību varēs apgūt bibliotēkas elektroniskā kataloga, 3td- EGRĀMATU lietošanu un atsvaidzināt, vai no jauna iegūt zināšanas par datora klaviatūras gudru izmantošanu. Pusaudžiem un jauniešiem piedāvāsim viktorīnas vietnē Quiz Maker. Visas aktivitātes notiks https://www.facebook.com/MadonasBIB.
Ziņa publicēta 16.03.2021lasīt vairāk...