Lāsmas Reiznieces ežu kolekcijas izstāde Kraukļos

Izstāde skatāma no 17.maija līdz 2.jūlijam Kraukļu bibliotēkā. Lāsma Reizniece (dzimusi Miļeiko) beigusi Kraukļu pamatskolu, mācības turpināja Jaungulbenes arodskolā, kur skolotāja Liniņa kolekcionējusi ežus. Kā dāvanu skolotājai Lāsma krustdūrienu tehnikā izšuva eža attēlu.
Ziņa publicēta 17.05.2022lasīt vairāk...

Godinot Ilzi indrāni 95 gadu jubilejā Vestienā

Rakstniece un skolotāja Ilze Indrāne ( Undīne Jātniece) 95 gadu jubileju svinēja jau 23.aprīlī, bet Vestienā novadnieci godināsim 23.maijā. Bērnības gadus Undīne ar vecākiem pavadījusi Vestienas pagasta Brantos un mācījusies Vestienas pirmās un otrās pakāpes pamatskolā, par kuru viņai arī krāšņas atmiņas. «Bagāta skola bija – Kāla ezera krastā, viļņi gandrīz šļakst pa logu iekšā, Vestienas baznīca kalna galā. Tur visi bijām Dieva bērni» .
Ziņa publicēta 16.05.2022lasīt vairāk...

Jāņa Avotiņa foto izstāde Praulienā

Praulienas pagasta bibliotēka aicina uz Jāņa Avotiņa foto izstādi. Fotografēšana Jānim ir vaļasprieks. Viņš dzīvo Praulienā un savā saimniecībā nodarbojas ar biškopību, tāpēc daudz sanāk būt mežos un pļavās. Ja kamera ir līdzi, tad interesantos dabas mirkļus iemūžina fotogrāfijās. Izstāde "Jāņa Avotiņa dabas fotogrāfijas" skatāma Praulienas pagasta pārvaldē 2. stāvā, 13. maija - 14. jūnijam.
Ziņa publicēta 13.05.2022lasīt vairāk...

Izstāde "Ilze Indrāne. Fotomirkļi." Mārcienā

Mārcienas bibliotēka aicina apskatīt izstādi "Ilze Indrāne. Fotomirkļi". Aprīļa mēneša jubilāre - rakstniece, novadniece - apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, dzīvo Praulienas pagastā, un izstāde ir atceļojusi no viņas pagasta bibliotēkas. Rakstniece ir teikusi, ka "Cerības – tas ir labākais, kas mums pieder pasaulē". Daži Ilzes Indrānes dzīves un radošās darbības fotomirkļi lai iedvesmo pavasarīgām cerībām!
Ziņa publicēta 10.05.2022lasīt vairāk...

Sarunas par ceļojuma iespaidiem Japānā

20. maijā plkst. 15.00 Ļaudonas pagasta bibliotēkā tikšanās un sarunas ar Īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāju Gati Gailīti. Gatis dalīsies iespaidos par spilgtākajiem ceļojuma iespaidiem Japānā.
Ziņa publicēta 05.05.2022lasīt vairāk...

Māju videostāsti 4.maija svētkos Praulienā

Praulienas pagasta bibliotēka sadarbībā ar Saikavas tautas namu aicina uz 4. maija svētkiem! Aicinām iepazīt Praulienas pagasta 26 dzimtu dzīvesstāstus un to māju senvēsturi, kuru aizsākumi meklējami ap Latvijas dzimšanas laiku līdz mūsdienām. Māju video stāsti par godu 4. maija svētkiem skatāmi Praulienas pagasta zālē no plkst. 10.00.
Ziņa publicēta 27.04.2022lasīt vairāk...