Ilzei Kalnārei veltīts pasākums Vestienas bibliotēkā

Atzīmējot mūsu novadnieces Ilzes Kalnāres 105. dzimšanas dienu un godinot rakstnieces devumu latviešu literatūrā, nedaudz ielūkosimies viņas dzīves gājumā un daiļradē. Visus gaidīs jauka vakarēšana kopā ar rakstnieci Inesi Tālmani un dramatiskā kolektīva vadītāju Agnesi Ģērķi.
Ziņa publicēta 27.01.2023lasīt vairāk...

Izstāde "SLĒPES PALIKSIM ZEM KĀJĀM" Mārcienas bibliotēkā

Ziemā, kad laukus pārklājusi balta sniega sega un daudziem par mīļāko nodarbi (uzreiz pēc grāmatu lasīšanas) kļuvusi slēpošana, atklājam izstādi "Slēpes paliksim zem kājām". Izstādi ir veidojis Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, un Mārcienas pagasta bibliotēkā tā apskatāma no 23. janvāra līdz 10. martam.
Ziņa publicēta 24.01.2023lasīt vairāk...

"Manas zemē iesētās dienas" - izstāde Ļaudonas bibliotēkā

Izstāde veidota tikai no Madonas muzeja krājumā esošajiem skaistākajiem fotoattēliem. Tēmas pamatā ir novadnieka Jāņa Gavara dzejas rinda “Zemē iesētās dienas”. Zemei atdotais laiks un spēks no līduma līšanas un sējas līdz ražai, no zirga līdz jaudīgai tehnikai, no ceļu būvēšanas un grāvju rakšanas līdz tirgum. Bija laiki, kad bija jādodas zemi sargāt.
Ziņa publicēta 10.01.2023lasīt vairāk...

""IEDZĒNIEM" 85: STĀDĪT DĀRZU – TICĒT RĪTDIENAI"- izstāde Bērzaunes bibliotēkā

Atzīmējot "Iedzēnu" 85 gadskārtu Bērzaunes pagasta bibliotēkā ir izvietota izstāde par dārzniecību, kur aizsākusies ilga un mērķtiecīga augļu koku selekcija Latvijā. "Iedzēnos" tika radītas desmitiem tūkstoši jaunu ābeļu, bumbieru, saldo ķiršu un Kaukāza plūmju. Par milzīgo ieguldījumu atzinība pienākas trim izciliem latviešu selekcionāriem - Aleksandram Maizītim, Robertam Āboliņam un Rūdolfam Dumbravam, kas paralēli profesionālajam darbam bija spējuši izveidot īpašu pasauli ap sevi. Laika gaitā, dārzniecībai attīstoties, tā bija ne vien augu selekcijas un izpētes vieta, bet arī izveidojās par apkārtnes kultūras centru.
Ziņa publicēta 06.01.2023lasīt vairāk...

Kalendāri no 1933.gada Cesvaines pagasta bibliotēkā!

Katru gadu Kraukļu bibliotēka aktīvi piedalās “Līgatnes papīrs” konkursā “Nodod makulatūru un saudzē dabu”. Strādājot un pārskatot atvesto makulatūru bija atrastas, manuprāt, vērtīgas grāmatas, un tā tika savākta arī kalendāru kolekcija, kur senākais ir “Latvijas lauksaimnieka kalendars” izdots 1933.gadā.
Ziņa publicēta 06.01.2023lasīt vairāk...

Svētki starp svētkiem - Vestienas bibliotēka jaunās telpās!

Svētki starp svētkiem... Grūti atrast vārdus 28, decembra emociju atspoguļošanai- dienai, kad Vestienas bibliotēka ir pilnībā pārcēlusies uz jaunajām telpām Vestienas muižā- pāri plūstošs prieks, neizsakāma pateicība VISIEM mīļajiem ciemiņiem par līdzdalību, par labiem vēlējumiem, dāvanām...
Ziņa publicēta 06.01.2023lasīt vairāk...

Izstāde "Reiz te bija tā..." Barkavā

Barkavas pagasta bibliotēkā skatāma fotogrāfiju izstāde, kas liecina par Madonas stacijas, tās laukuma un blakus esošo ēku atspoguļojumu. Tagadējā tirdzniecības centra "Konzums" tuvumā 100 metru rādiusā redzama šī vieta senākajā izskatā, arī kad uz ielām nebija vēl asfalta.
Ziņa publicēta 05.01.2023lasīt vairāk...