Patīkams jaunums Vestienā!

Sadarbojoties Vestienas tautas namam un pagasta bibliotēkai, arī Vestienā tapusi āra lasītava. Vietējo meistaru darināts grāmatu namiņš un sēdeklis sola nesteidzīgu atpūtu sakoptā vidē, par kuru parūpējušies ĪUN darbinieki. Pašlaik āra lasītavas krājumu galvenokārt veido izdevumi no personīgajām bibliotēkām, bet plānots, ka nākotnē papildinājums būs arī no pagasta bibliotēkas norakstītajiem eksemplāriem.
Ziņa publicēta 23.07.2021lasīt vairāk...

"Melnbaltais ir krāsains" - izstāde Kraukļu bibliotēkā

Madonas muzeja izstāde „Melnbaltais ir krāsains” ir vēstījums par Lubānas fotogrāfa Alfreda Grāvera (1877-1954) veikumu. Tie pamatā ir viņa XX gadsimta pirmās puses uzņēmumu attēli ar paskaidrojošo tekstu. Izstāde skatāma Kraukļu bibliotēkā līdz 30. septembrim.
Ziņa publicēta 06.07.2021lasīt vairāk...

Izzinoša izstāde "Brīnumainie kukaiņi" Ļaudonas bibliotēkā

5.jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Vides diena. Šajā dienā ar dažādu vides aktivitāšu starpniecību tiek rosināts cilvēkiem visā pasaulē saprast apkārtējo vidi. Ļaudonas pagasta bibliotēka sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi piedāvā apskatīt izzinošu izstādi "Brīnumainie kukaiņi".
Ziņa publicēta 04.06.2021lasīt vairāk...

Latvijas pagastu bibliotekāru 6.kongress "Pagasta bibliotēka - vieta kopienas attīstībai"

2021. gada 27. maijā tiešsaistē notiks Latvijas pagastu bibliotekāru 6. kongress "Pagasta bibliotēka – vieta kopienas attīstībai". Kongresu organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Bibliotekāru biedrība, tā mērķis ir aktualizēt pagastu bibliotēku nozīmi valsts un pašvaldību infrastruktūrā, vietējo kopienu izaugsmē un ilgtspējīgas sabiedrības veicināšanā. Kongresa mērķauditorija ir Latvijas pagastu bibliotēku darbinieki, reģionu galveno bibliotēku darbinieki kā pagastu bibliotēku metodiskā atbalsta centri reģionālā līmenī, pašvaldību vadītāji un darbinieki kā pagastu bibliotēku dibinātāji un finansētāji, bibliotēku lasītāji un atbalstītāji kā bibliotēku saimes pārstāvji.
Ziņa publicēta 21.05.2021lasīt vairāk...

VESTIENAS BIBLIOTĒKAI - 100!

Bez svētkiem nedzīvosim – mums vajadzīgs ir prieks! Sagaidot apaļo jubileju, Vestienas bibliotēkas logā aplūkojams neliels ieskats vēsturē: darbinieki un nopietni un ne pārāk nopietni notikumi. Tālākās bibliotēkas saknes atrodamas 1919. gadā, kad Vestienas pilī no Devēnas un Vējavas tika atvestas mēbeles, lai iekārtotu pirmo bērnu rotaļu istabu. Tajā pat laikā iekārtota arī bibliotēka, tomēr oficiālās ziņās redzams, ka Latvijas jaunatnes savienības Vestienas organizācija dibina bibliotēku 1921. gadā!
Ziņa publicēta 14.05.2021lasīt vairāk...

Gadalaiku tekstilgleznas Liezēres pagasta bibliotēkā

2021.gada sākumā Liezēres kultūras nama vadītāja aicināja visus pagasta rokdarbniekus īstenot nelielu projektu “Gadalaiku tekstilgleznas Liezērei.” Tekstilgleznas veido jebkurā tekstildarbu tehnikā darināti 10x10cm lieli kvadrātiņi. Katrai no 4 gleznām vajag 108 kvadrātiņus. Šobrīd tapuši 2 darbi. Tā kā pandēmija ir aizvērusi apmeklētājiem kultūras nama durvis, tad bibliotēka laipni palīdz – izrādot apmeklētājiem šos interesantos un neparasti skaistos darbus. Aprīlī priecājāmies par ZIEMU, maijā – par PAVASARI.
Ziņa publicēta 10.05.2021lasīt vairāk...

Izstāde “Ceļā uz 1990. gada 4. maiju” Kraukļu bibliotēkā

No 5.- 31. maijam bibliotēka piedāvā ieskatīties Trešās atmodas laika notikumos – Madonas movadpētniecības un mākslas muzeja veidotajā izstādē “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju”.  16 planšetes (70x100cm). Latvija, 1990.gada 4.maijs. Ir pagājis turpat pusgadsimts kopš Latvijas okupācijas, un Augstākā Padome pieņem deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Sākas pāreja uz valstiskās neatkarības atjaunošanu.
Ziņa publicēta 10.05.2021lasīt vairāk...