Tikšanās ar Aivaru Aiviekstu

12.oktobrī plkst.10.00 Lauteres kultūras namā tikšanās ar dzejnieku Aivaru Aiviekstu. Lauteres kultūras namā apskatāma Aivara Aivieksta dzeja fotogrāfijās. Pasākuma apmeklētājiem jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam.
Ziņa publicēta 08.10.2021lasīt vairāk...

Izstāde "Madonas slimnīcai 90" Kraukļu bibliotēkā

"No tevis jau neprasa daudz – no tevis prasa visu.” Ar tādu moto Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā veidota izstāde, veltīta Madonas slimnīcas 90 gadu jubilejai, ko atzīmēja 2021. gada 15. martā. Tajā aplūkota ne tikai Madonas slimnīcas vēsture, bet arī apkārtējo nu jau pārsvarā bijušo slimnīcu - Ērgļu, Varakļānu, Lubānas, Ļaudonas, Cesvaines būtiskākās iezīmes un darbība.
Ziņa publicēta 08.10.2021lasīt vairāk...

Izstāde "VIDZEMES VALDZINĀJUMS" "Mārcienas bibliotēkā

Mārcienas pagasta bibliotēkā visu oktobri būs apskatāma izstāde par latviešu rakstnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknēm. Tā ir A.Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja veidota izstāde, kura tapusi pēc darbinieku ekspedīcijas pagājušajā vasarā, apmeklējot Vestienu, Bērzauni un Mārcienu.
Ziņa publicēta 07.10.2021lasīt vairāk...

Es -dzīvās dabas daļa

Mārcienas pagasta bibliotēka rīko konkursu "Es dzīvās dabas daļa". Bibliotēkas logos ir izvietotas gleznas- kolāžas. Atrodi tajās visas dzīvās radības un piedalies konkursā! Vecuma grupā līdz 8 gadiem - nosauc (uzraksti) visus dzīvās dabas pārstāvjus, bet vecuma grupā no 9 - 100 gadiem dzīvās dabas pārstāvjus attēlo zīmējumā, dzejolī vai stāstā. Labākie pirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti katrā vecuma kategorijā. Atbildes iesniedz Mārcienas bibliotēkā vai raksti uz e-pasta adresi marcienasbiblioteka@madona.lv .
Ziņa publicēta 07.10.2021lasīt vairāk...

Veļu laika Mīklu konkurss Liezēres pagasta bibliotēkā

Kad dienas kļūst īsākas un tumšākas, vakari garāki, koki pamazām atvadās no savas krāšņās rudens rotas, pār laukiem briest un veļas miglas vāli, arī vējš šķiet skaļāks un skaudrāks, tad iestājas Veļu laiks. Veļi ir mirušo senču gari, kas pēc nāves turpina dzīvi viņsaulē, bet šajā laikā atnāk apciemot savas dzimtas ļaudis. Veļu laiks ir no Miķeļiem līdz Mārtiņiem.
Ziņa publicēta 30.09.2021lasīt vairāk...

Labdarības akcija Jumurdā

No 27. - 30 septembrim Jumurdas bibliotēka organizē rudens labdarības akciju, kuras laikā iedzīvotāji tiek aicināti padalīties ar savu dārzu ražu, lai Ērgļu sociālās aprūpes centra iemītnieku maltītes tiktu bagātinātas ar garšīgiem, veselīgiem dārzeņiem un augļiem.
Ziņa publicēta 24.09.2021lasīt vairāk...

Dzejniekam Jānim Porukam – 150

Dzejnieka Jāņa Poruka dzimtā puse ir skaistā Druviena. Tomēr uzskatām dzejnieku arī par savu novadnieku, jo Jānis Poruks mācījies Liezēres Draudzes skolā. Šogad, atzīmējot jubileju, Liezēres pagasta bibliotēka aicina pagasta skolēnus piedalīties zīmējumu konkursā, ilustrējot visiem pazīstamo J. Poruka dzejoli „Tracis”.
Ziņa publicēta 22.09.2021lasīt vairāk...

Dzejas dienas skan arī Vestienā!

Pa zeltainu lapu taku “mazā, sirmā kumeliņā” Dzejas dienas ienāca Vestienas muižas parkā, kur to jau mīļi gaidīja spridzīgs dalībnieku pulciņš. Lai gan ikdienā ne visi atrod laiku dzejai, pie dabas klases gan bērni, gan pieaugušie deklamēja sev tuvu liriku – pašu radītu un citu rakstītu. Pasākuma izskaņa izvērtās par aizraujošu piedzīvojumu, kad iepazināmies ar bērnu rakstītajām haikām, to veidošanas pamatu un paši iemēģinājām “spalvu”.
Ziņa publicēta 17.09.2021lasīt vairāk...