Bibliotēku nedēļa Madonas novada bibliotēkā

Ik gadu 23. aprīlī – tiek atzīmēta Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena. Kopš 1997. gada nedēļa, kurā ir šis datums ir Bibliotēku nedēļa un 2021. gada nedēļas moto: Darīt neticamo! Šajā daudzveidīgām aktivitātēm ierobežotajā laikā Madonas novada bibliotēka meklē risinājumus, lai uzrunātu lasītājus un, iespējams, piesaistītu tos, kuri bibliotēku pakalpojumus līdz šim nav izmantojuši. Arī Bibliotēku nedēļā, lai izvēlētos kādu lasāmvielu, bibliotēka aicina ielūkoties izstādēs, piedalīties sociālajos tīklos organizētajās aktivitātēs.
Ziņa publicēta 15.04.2021lasīt vairāk...

Literārā tikšanās ar Andu Līci un Zigmundu Bekmani

Madonas novada bibliotēka Bibliotēku nedēļā ikvienu interesentu aicina uz Literāro tikšanos ar novadniekiem - jubilāriem Andu Līci un Zigmundu Bekmani tiešsaistes platformā Zoom 21.aprīlī plkst.14.00. Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams reģistrēties šeit: https://forms.gle/t5K2r9RZ9WFmYm6x6. Dienu pirms pasākuma e-pastā saņemsiet pieslēgšanās saiti! Uz tikšanos!
Ziņa publicēta 14.04.2021lasīt vairāk...

Pavasara aktivitāte "Iemūžini dzejoli fotogrāfijā"

Lai arī ziema brīžiem vēl sūta savus atvadu sveicienus, daba ir gatava lielajam plaukšanas brīnumam! Šo brīnumu, pateicoties fotogrāfijai, mēs varam iemūžināt! Tāpēc aicinām piedalīties pavasara aktivitātē "Iemūžini dzejoli fotogrāfijā!"
Ziņa publicēta 07.04.2021lasīt vairāk...

Izstāde "Mani pirmie zābaciņi"

No 2021.gada 1.marta eTwinning projekts "Mani pirmie zābaciņi" ir uzsācis ceļojošo izstādi Madonas novadā, lai parādītu citiem, ko spēj paveikt čaklie rokdarbnieki, cik dažādi var būt roku darbi: adīti/ tamborēti zābaciņi, sedziņas, adīti mauči, austas prievītes, izšūtas lellītes, izgatavoti sapņu ķērāji un telpu dekori. Madonas novada bibliotēkā izstāde skatāma līdz 30.aprīlim.
Ziņa publicēta 06.04.2021lasīt vairāk...

Izzini un izmanto Britannica Library resursus!

Britannica Online Library Edition ir universāla daudznozaru enciklopēdisko publikāciju datu bāze bibliotēkām, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām –  jauniešiem,  studentiem,  pieaugušajiem, līdz ar to tā noderēs gan mācību, gan studiju, gan arī darba procesā, ļaujot gūt informāciju dažādās zinātņu nozarēs, un ne tikai.
Ziņa publicēta 17.03.2021lasīt vairāk...

Digitālā nedēļa 2021 Madonā

No 22.-26.martam notiks “Digitālā nedēļa 2021 Madonā”, kad Madonas novada bibliotēka un EDIC Madonā piedāvās dažādas aktivitātes. Piedāvāsim vebināru par digitālā satura veidošanu sociālajos tīklos, datu aizsardzību un privātuma politiku. Sociālo tīklu lietotāji ar video rullīšu palīdzību varēs apgūt bibliotēkas elektroniskā kataloga, 3td- EGRĀMATU lietošanu un atsvaidzināt, vai no jauna iegūt zināšanas par datora klaviatūras gudru izmantošanu. Pusaudžiem un jauniešiem piedāvāsim viktorīnas vietnē Quiz Maker. Visas aktivitātes notiks https://www.facebook.com/MadonasBIB.
Ziņa publicēta 16.03.2021lasīt vairāk...