“Lielie lasīšanas svētki” šogad notiks tiešsaistē

30. martā plkst. 15.00 tiešsaistē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Facebook lapā un YouTube kanālā būs skatāma lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” apbalvošanas ceremonija. Tie būs pirmie digitālie “Lielie lasīšanas svētki” – noslēguma pasākums gadu ilgušam lasīšanas maratonam. Pasākumā godinās grāmatu autorus, tulkotājus un izdevējus, kuru radītās grāmatas saņēmušas visaugstāko lasītāju vērtējumu. Vienlaikus tiks sveikti uzņēmīgākie un prasmīgākie bibliotekāri, kuri pandēmijas laikā pratuši piedāvāt un ieinteresēt 13 tūkstošus lielus un mazus lasītājus ne tikai uzsākt grāmatu vērtēšanas darbu, bet arī pabeigt to un uzrakstīt savas domas par lasīto.
Ziņa publicēta 29.03.2021lasīt vairāk...

Izstāde "Mans darbošanās prieks"

Izstādē "Mans darbošanās prieks" apskatāmi izglītības iestāžu vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas, radošo industriju un citu jomu interešu izglītības pulciņu audzēkņu darbi. Izstādes apmeklējuma laikā stingri jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības!
Ziņa publicēta 08.12.2020lasīt vairāk...

Izzinoša aktivitāte "Viltus ziņa vai patiesība"

Madonas novada bibliotēkā skolēni rudens brīvdienās tiek aicināti piedalīties izzinošā aktivitātē "Viltus ziņa vai patiesība". Vai pēc ziņu virsrakstiem mēs spējam atšķirt patiesu informāciju no nepatiesas? Piedalies un pārbaudi savas zināšanas!
Ziņa publicēta 19.10.2020lasīt vairāk...

Tikšanās ar Inesi Valteri

Turpinot realizēt VKKF atbalstīto projektu “ Kāpj no plaukta grāmata…’: tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem Madonas novadā”, ceturtdien, 24.septembrī jaunāko klašu skolēniem piedāvājam interaktīvu nodarbību “Burvju stāsti” ar Inesi Valteri – grāmatu “Pasakas ģimenei” un “Pasakas ģimenei turpinās” autori.
Ziņa publicēta 21.09.2020lasīt vairāk...

Pirmklasnieki bibliotēkā

Uzsākot jauno mācību gadu, 1.a klase iepazīst Agijas Stakas zīmējumu izstādi, bibliotēkas piedāvājumu un radoši darbojas. Paldies par ieinteresētību skolotājai Daigai un pirmklasniekiem!
Ziņa publicēta 07.09.2020lasīt vairāk...

Tikšanās ar Dāvidu Vikmani

Rudens pamazām iekrāso koku lapas, dārzos smaržīgās vasaras puķes nomainījušas daudzveidīgās asteres un karaliskās gladiolas. Bet, kas notiek purvā? Kas tur aug, kas dzīvo akačos?
Ziņa publicēta 02.09.2020lasīt vairāk...

Tikšanās vieta nemainīga- BIBLIOTĒKA!

Šo vasaru esam piepildījuši ar aktivitātēm brīvā dabā, Latvijas iepazīšanu un lasītprieku. Čaklākie “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” eksperti jau izlasījuši visu grāmatu kolekciju, jau aizpildītas pirmās vērtēšanas anketas. Vēl nekas nav nokavēts, vēl var pieteikties šajā aizraujošajā lasīšanas un vērtēšanas programmā.
Ziņa publicēta 13.08.2020lasīt vairāk...

Tikšanās ar ornitologu Viesturu Ķeru

Madonas novada bibliotēka sāk realizēt VKKF atbalstīto projektu "Kāpj no plaukta grāmata…, tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem Madonas reģionā". Pirmā projekta aktivitāte - tikšanās ar ornitologu Viesturu Ķeru, grāmatas "Meža meitene Maija" autoru notiks 14. augustā plkst.13:00 Jaunkalsnavā, Alunāna parkā sadarbībā ar Kalsnavas pagasta bibliotēku.
Ziņa publicēta 04.08.2020lasīt vairāk...