Izsludināts skatuves runas konkurss 10.-12. klašu vidusskolēniem

Ziņa publicēta 13.02.2014
Madonas novada bibliotēka izsludina skatuves runas konkursu 10.-12. klašu vidusskolēniem Latvijā:  „Vijoles stīga, zemeņu stīga, / zem saules pasaule simtskanīga” /B.Martuževa/, kas veltīts Broņislavas Martuževas dzejai.

Konkurss norit mūsu novadnieces, dzejnieces, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieres B.Martuževas jubilejas gadā. Autore vienmēr atbalstījusi Madonas novada bibliotēkas Dzejas dienu un novada autoru – savējo radošās aktivitātes. Vēlamies izgodāt B. Martuževu un veicināt viņas dzejas vārdu atpazīstamību, sirdsgudrības un pamatvērtību nezūdamību.

Aicinām Latviešu valodas un literatūras skolotājus un teātra pedagogus, teātra studiju vadītājus, bibliotekārus sadarboties, sniegt palīdzību vidusskolēniem, lai konkursa dalībnieki varētu kvalitatīvāk sagatavoties konkursam.

‍Esam guvuši pieredzi, rīkojot A. Eglītim veltītu skatuves runas konkursu 2012. gadā, kad Madonā Dzejas dienu laikā Dzejas pieturās A. Eglīša dzeju runāja konkursa uzvarētāji no Vaiņodes, Liepājas, Aizputes, Bauskas, Dobeles, Madonas.

Varbūt šie divi mūsu novadnieku vārdi arī  varētu pretendēt uz godpilno vietu Kultūras Kanona literatūras sadaļā.

Esam saņēmuši ziņu, ka tikko izsludinātā  konkursa Kurzemes kārta noritēs 4. aprīlī  - Vaiņodes vidusskolā.

Vidzemes kārta 8. aprīlī – dzejnieces dzimšanas dienā  - noritēs Madonas novada bibliotēkā. Laipni gaidīti konkursa dalībnieki!

Konkursa nolikumu skatīt ŠEIT.