Sadarbība ar novada skolām

Ziņa publicēta 23.05.2014
Madonas novada bibliotēka ikdienā ļoti labprāt sadarbojas ar visām novada skolām, piedāvājot savas telpas, savus resursus un zināšanas, lai ārpus skolas telpām noorganizētu saistošas aktivitātes mācību stundu ietvaros.

Piedāvājumā dažas jau sagatavotas bibliotekārās stundas, kuras var novadīt bibliotēku darbinieki:

• „„Savējie” - novada autori un viņu daiļrade” + prezentācija + izstāde;
  • „Uzziņu izdevumi – vārdnīcas” + prezentācija + izstāde + praktiski uzdevumi- sagatavo skolotājs, skolēni strādā lasītavā, nodod darbus un saņem skolotāja vērtējumu;
  • „Informācijas meklēšanas iespējas Madonas novada bibliotēkas datu bāzēs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu bāzēs, Lursoft.lv, nozare.lv”;
  • Iepazīšanās ar Eiropas Savienības informācijas lasītavas piedāvājumu, informācijas par ES meklēšanas iespējas internetā, praktiskā darba par ES dalībvalstīm izpilde, ko skolotājs vēlāk var novērtēt arī ar atzīmi";
  • Angļu valodas nodarbības 1.-6.  klasei, kuru laikā bērniem tiek uzdoti vairāki grupu darbi, kuru izpildē iespējams izmantot visus bibliotēkā pieejamos resursus – vārdnīcas, enciklopēdijas, datu bāzes, interneta resursus. Grupu darbiem varam nodrošināt arī portatīvo datorklasi (12 datori);
  • Tāpat stundas laikā aicinām izspēlēt spēli „40 minūtēs apkārt Eiropai”, kuru laikā pedagogs var novērtēt skolēnu zināšanas par dažādiem ar Eiropas Savienību saistītiem jautājumiem. Spēles gaitā dalībnieki sadalās komandās (2-5 spēlētāji komandā). Katra komanda secīgi met kauliņu un, sākot ar Latvijas lauciņu, apceļo visas Eiropas Savienības dalībvalstis, atbildot uz dažādiem jautājumiem par ES vēsturi, politiku, ģeogrāfiju, vidi, kultūru, sportu un slaveniem cilvēkiem. Uzvar komanda, kas pirmā ir veikusi visu ceļu un atgriezusies Latvijas lauciņā. Spēle paredzēta dažādiem sagatavotības līmeņiem: sākumskolai, pamatskolai un vidusskolai.

Tāpat aicinām piedalīties spēlē „Atrodi bibliotēkā!” - katram interesentam ir iespēja atraktīvā veidā, ar uzdevumu spēles karti rokā, apmeklēt visas bibliotēkas nodaļas, arī tās, kurās apmeklētāji parasti nenokļūst (piemēram, komplektēšanas un kataloģizācijas nodaļa, krātuves), gūt jaunu informāciju un pozitīvas emocijas, ja nepieciešams, saņemt bibliotekāra konsultāciju, lai veiktu norādīto uzdevumu, iegūt zīmodziņu kartē par paveikto un nodot uzdevumu karti lasītavā, kur spēle sākās.

Aicinām skolotājus noorganizēt stundas bibliotēkā, iepriekš piesakot tēmu. Iekārtosim grāmatu un tematisko materiālu izstādi, ar ko audzēkņiem iepazīties nodarbību laikā un veikt konkrētus uzdevumus.

Lūdzam iepriekš zvanīt un pieteikties pa tālruņiem: 64821050 (Uzziņu lasītava) vai 64821926 (Bērnu literatūras nodaļa).