Aktivitātes 2016. gada janvārī

Ziņa publicēta 30.12.2015
2015. gads veiksmīgi aizvadīts! Pavisam drīz svinēsim Jauno 2016. gadu. Senie latvieši nesvinēja Jauno gadu, bet tas kā tradīcija aizsākās, kad latvieši sāka izmantot baznīcas kalendāru. Janvāri dēvē par Sala mēnesi, kurā svin Zvaigznes dienu, Teņa dienu, kā arī Bašķu dienu. Zvaigznes dienā ir jāvelk krusti uz durvīm pret lietuvēnu, Teņa diena ir cūku diena un mājlopu svētdiena, lai godinātu cūku patronu Teni. Savukārt Bašķu dienā godina govis un zirgus, tāpēc šajā dienā par šiem dzīvniekiem īpaši jārūpējas. Arī Jaunajā gadā neaizmirsīsim mūsu saknes un latviešu kultūru! Arī 2016. gadā gaidīsim Jūs uz bibliotēkas rīkotajiem pasākumiem!

Abonementā:

Tematiskās izstādes:

• “Madonai 90” - Izstāžu cikls “Laika elpa literatūrā”
  • “Izdziedi dvēseli” Raimondam Paulam 80
  • “Dziļuma cilvēki” Džekam Londonam 140
  • ”Zibens uzturētājs” Andrim Jakubānam 75
  • "Barikādēm 25"

Uzziņu lasītavā:

Tematiskā izstāde:

•  “Pirms simts gadiem (1916 - 2016)”

Eiropas Savienības informācijas lasītavā:

Tematiskā izstāde:

• “Nīderlande - ES Prezidējošā valsts”

Konferenču zālē:

• Maijas Žubes personālizstāde

Bērnu literatūras nodaļā:

Izstāde:

• ”Lasītākās grāmatas -2015”

Pasākumi:

• 13.01 . Pieklājības dienai veltīts pasākums “Pieklājība. Kas tā tāda?”- tematiska nodarbība 1.-2. klašu skolēniem.
  • 28.01. UNESCO projekta „Stāstu bibliotēkas” pasākums ģimenēm “Ko es lellei vārdā likšu?”
  • Madonai - 90. Literārās jaunrades konkurss.
    • “10x jaunāks par Madonu” -  vecums 9+
    •  “Mana pilsēta vakar, šodien un rīt” -  6.- 12. klašu skolēni