Jauns gads – jauns piedāvājums!

Ziņa publicēta 14.01.2016
Bibliotēkas apmeklētāji nu jau būs pamanījuši, ka foajē telpās displejā iespējams pārlūkot Madonas novada bibliotēkas piedāvājumu, uzzināt, kuras ir pagājušajā gadā lasītākās grāmatas un preses izdevumi. Jaunumu sadaļā varat skatīt: kādas izstādes apskatāmas, kādi pasākumi gaidāmi. Lai informētu un atgādinātu par paveikto 2015. gadā, piedāvājam vizuālu ieskatu bibliotēkas aktivitātēs.

Nākamais solis – veidot digitālās izstādes. Pirmā no tām ir Oļģerta Skujas fotogrāfiju izstāde: „Rīga. Barikāžu laiks. 1991. 16.janvāris.” Digitālā izstāde CD formātā būs kā papildinājums MNB novadpētniecības materiālu krājumam. Saņemta autora parakstīta atļauja, ka ieskenētās fotogrāfijas (ar atsauci uz autoru) skolēni un studenti drīkst izmantot mācību darbu veidošanā.

Par barikāžu laiku O.Skuja raksta laikrakstā Stars. – 1991. Nr. 7. 19. janvārī 1. lpp.:

„ – varētu rādīt un runāt daudz. Taču ko arī neteiktu, viss šobrīd reducēts uz vienu – mums jāiztur mūsu bērnu, mazbērnu, mūsu tautas nākotnes vārdā.   Jāiztur līdz galam, ja reiz esam spējuši atmosties.”

Pagājuši 25 gadi: cerības, atceres, ikdiena, realitāte, pārdomas. Nupat, nupat  tapis jauns O.Skujas dzejolis:

*  *  *

Laiks pātago gadu zirgus,

Un tie traucas, krēpēm plīvojot

Kā barikāžu ugunskura liesmām,

Pirms jau divdesmit pieciem gadiem.

... Bet mana senā vējjaka,

Pa reizei vēl makšķernieka plecus sildot,

Kopā ar atmiņām uzvēdī to ugunskuru dūmu smārdu,

Kas nakts tumšajās debesīs, liesmās vīdamies,

Rakstīja šodienas brīvības vārdu.

Rakstīja un ierakstīja Laikā,

Lai tie, kas esam,

Un tie, kas nāks rīt, parīt, aizparīt,

Spēj tālo brīvības gaismu sevī saskatīt.

12. 01. 2016.

Informāciju apkopoja S.Radiņa