Aktivitātes februārī

Ziņa publicēta 29.01.2016
Sveiciens gada visīsākajā mēnesī – februārī! Lai gan šis mēnesis ir īsākais, tas nebūt nenozīmē, ka tajā būs vismazāk ko darīt. Gluži otrādi – mēs jūs gaidīsim uz dažādiem pasākumiem un izstādēm. Aizvadīsim ziemu ar darbiem un tiksimies ar interesantiem cilvēkiem, lai ātrāk pienāk košais pavasaris!

10. februārī plkst. 10:00 bibliotēkas lasītavā tikšanās ar biedrības "Socionika" praktizējošo konsultanti, socionikas maģistri Veltu Līviju Miķelsoni.

Kas ir socionika? Tā ir zinātne par rakstura tipu dažādību un savstarpējām attiecībām. Tikšanās laikā arī Tev būs iespēja iepazīt 16 rakstura tipus un atrast savējo!

Būs iespēja iegādāties V.L.Miķelsones grāmatu „Atrodi sevi” par īpašu cenu: 15 €

17. februārī Jumavas diena Madonā, kuras ietvaros paredzēta:

• Tikšanās ar Juri Visocki (apgāda valdes loceklis);
  • Apgāda „Jumava” grāmatu tirdzniecība;
  • Plkst. 14:00 tikšanās ar autoru Pēteri Strubergu - Pasaules latviešu klaidoņu brālības prezidentu, jūrmalnieku, kurš pazīstams kā aizrautīgs pasaules apceļotājs: pabijis 80 valstīs, iepazinis ne vien dažādu eiropeisku un eksotisku zemju dabas un kultūras vērtības, bet arī nacionālās virtuves īpatnības.

Abonementā:

Tematiskās izstādes:

• “Madonai 90” - Izstāžu cikls “Laika elpa literatūrā”
  •  „Vīrs zilajā lietusmētelītī” Gunāram Janovskim 100
  •  „No pavasara balti gulbji skrien, Uz vasaru zem zilajām debesīm” Jānim Grotam 115

Uzziņu lasītavā:

Tematiskā izstāde:

• “-Tikai dzimtā valoda dzēš sāpes,

Prieku, dziesmas dod, atdod pasaulei…” (G.Vieru).

Dzimtās valodas dienai veltīta izstāde

Eiropas Savienības informācijas lasītavā:

Tematiskā izstāde:

• „Kas ir digitalizācija?”

Pasākumi:

• „Tīra vide - tīra sirdsapziņa. Lekcija skolēniem”

Konferenču zālē:

• Latvijas Nacionālās Bibliotēkas ceļojošā izstāde „Nonkonformisms grafikā 1944-1990”

Bērnu literatūras nodaļā:

• „Tobiass dodas pasaulē” Jurim Zvirgzdiņam-75
  • 10.02 – 24.02. “Dzimtā valoda” UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” aktivitāte veltīta Starptautiskās dzimtās valodas dienai 21.februārī

Pasākumi:

• Tematiski grāmatu apskati, ekspreskonkursi. „Tobiass dodas pasaulē” Jurim Zvirgzdiņam- 75;
  • Madonai- 90 Literārās jaunrades konkurss:
o   “10x jaunāks par Madonu”- vecums 9+,

o   “Mana pilsēta vakar, šodien un rīt”- 6.- 12. klašu skolēni;

• Madonai- 90 Zīmējumu konkurss pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem “Mana Madona”;
  • 09.02. Droša interneta diena;
  • 25.02. UNESCO projekta „Stāstu bibliotēkas” pasākums ģimenēm “ Manu mīļo lācīti….”.