Aktivitātes martā

Ziņa publicēta 26.02.2016
Marts – pirmais pavasara mēnesis. Šajā mēnesī diena izlīdzinās ar nakti un tās ir vienāda garuma. Senie latvieši martu dēvēja par Sērsnu mēnesi, un 25.martā atzīmēja Māras dienu – lielo kukaiņu, kustoņu un kāpostu dienu. Pēc Māras dienas spriež par nākamo vasaru, rudeni un gadu vispār. “Ja 25.martā nakts un diena skaidra, un ja dienā spīd saule, tad būs auglīgs gads un laba pļauja”. Maziem solīšiem ziemu nomaina pavasaris. Gaidīsim saulainu 25. martu, bet lai ātrāk tas pienāktu, tad aicinām Jūs uz bibliotēkas organizētajām aktivitātēm martā:

No 7. līdz 12.martam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) rīko jau septīto E-prasmju nedēļu Latvijā. Tās ietvaros arī MNB notiks E-prasmju nedēļas aktivitātes. Aicinām visus interesentus, kas vēlas iepazīties un apgūt interneta piedāvātās iespējas.

9. martā seminārs “UNESCO Latvijas dārgumi un vietējā mantojuma izzināšana” Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu novadu pašvaldību un skolu bibliotēku  darbiniekiem. Semināra ietvaros no plkst. 12:00  - 14:00 paredzētas divas lekcijas uz kurām tiek aicināts ikviens interesents:

• “UNESCO Latvijas dārgumi un to nozīme vietējā mantojuma izzināšanā.”
Evija Maļkeviča, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja.

• “Tradicionālo prasmju un dzīvesveida dokumentēšana Pieminekļu valdes 1928. gada ekspedīcijas fotonegatīvos Madonas apriņķī.”
Gunita Baumane, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Vēstures departamenta galvenā krājuma glabātāja.

* Darbosies SIA Latvijas Grāmata grāmatu galds

Abonementā:

Tematiskās izstādes:

“Madonai 90” - Izstāžu cikls Laika elpa literatūrā:

1949. gada 25. marta deportēto piemiņai
  • “Tāli gadi, tuvi laiki” - Miervaldim Birzem 95
  • Grāmatzinātniekam, bibliotekāram Aleksejam Apinim 90
  • "Atmiņas dzīvo mūžīgi” - 1949. gada 25. marta deportācijas

Uzziņu lasītavā:

Tematiskā izstāde:

• “Darini svētkus” (radošas idejas Lieldienām)

Eiropas Savienības informācijas lasītavā:

Tematiskā izstāde:

• “Sievietes Eiropā”

Pasākumi:

• 7.-12. marts “E-prasmju nedēļa Latvijā”

Konferenču zālē:

• Latvijas Nacionālās Bibliotēkas ceļojošā izstāde “Mūžam zaļie septiņdesmitie. Rokmūzikas leģendas britu nedēļrakstā Melody Maker”

Bērnu literatūras nodaļā:

Izstādes:

• “Klausījosi, brīnījosi, kas aiz kalna gavilēja: Lieldieniņa braukšus brauca, asnus veda vezumā”
  • UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas”

“Met līkumus, lokumus;

Jo tālāk tiek,

Jo lielāka top”

Iepazīsti Latvijas upes.  Izstāde veltīta starptautiskajai ūdens dienai (22.03.)

Pasākumi:

• “Protu un varu” - Izsludinām ātrlasīšanas un glītrakstīšanas konkursu 2.-4. klašu skolēniem;
  • "Mana Madona” - Zīmēšanas konkurss pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem Brīvdienas bibliotēkā!;
  • 14.03. -  “Tevi gaida Cipariņš” (matemātikas diena);
  • 15.03. – “Zīmējam Madonu!”;
  • 16. un 17.03.- čaklo roku darbnīca no 11:00- 13:00

“Klausījos, brīnījos, kas aiz kalna gavilēja

Lieldieniņa braukšus brauca, asnus veda vezumā”

• 18.03.- jaunas grāmatas un spēles