Aktivitātes aprīlī

Ziņa publicēta 05.04.2016
Aprīlis mūs šogad lutina ar siltu un patīkamu laiku! Savukārt mēs savus apmeklētājus aprīlī lutināsim ar interesantiem pasākumiem!

15.04. Sākot no 10:00. Svinēsim 15. Novadu Grāmatu svētkus  visas dienas garumā! Pasākuma ietvaros paredzēta Grāmatu komercizstāde Madonas novada bibliotēkā, kurā piedalīsies izdevniecības: Zvaigzne ABC, Lauku Avīze, Jumava, Nordik, Avots, Divpadsmit, Latvijas Grāmata. Pircēji piedalās Jaunumu izlozē svētku noslēgumā.

Bērniem un jauniešiem paredzēti pasākumi visas dienas garumā: „Kā top ilustrācijas grāmatām?” – radošuma  stunda kopā ar mākslinieci Signi Ērmani- Ļitvinu (Lauku Avīze);

„Rīga-Maskava: 21.gadsimta mīlasstāsts” - iepazīšanās ar grāmatas autori Sabīni Košeļevu (Zvaigzne ABC) Madonas Valsts ģimnāzijā; „Lielā ķeza” – muzikāla tikšanās ar autoru Uldi Punkstiņu Madonas novada bibliotēkas lasītavā; Spēle “Uzcel savu Madonu” - atraktīvā un izzinošā veidā iepazīsti pilsētas vēsturi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Pieaugušajiem noteikti interesēs “Latvijas Avīzes” publiskā diskusija „Veselības aprūpes problēmas: kā tikt pie speciālista?”, piedalās Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks (ZZS) un nozares eksperti; „Ievas stāsti” – saruna ar populārākā  stāstu žurnāla galveno redaktori Sandru Eglīti.

Visiem kopā:

Jaunumu izloze  Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā.

Tikšanās „Zemgalietis” – notikumi un cilvēki dzīves stāstos kopā ar aktieri Uldi Dumpi un grāmatas autori  Līgu Blauu Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā.

Madonas novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu zīmējumu izstāde „Ģimene manā sirsniņā”.

Detalizētu pasākuma programmu skatīt Madonas novada bibliotēkas tīmekļa vietnē.

18.04.-24.04. Norisināsies Bibliotēku nedēļa 2016. Šī gada vadmotīvs: Attiecības. Sadarbība. Kopiena. Bibliotēku nedēļas ietvaros paredzētas šādas aktivitātes:

• Grāmatu maiņas punkts;
  • Mēs savai bibliotēkai (dāvinām CD, grāmatas, spēles u.c.) u.c aktivitātes;
  • "Tirgus te, tirgus tur” lekcija jauniešiem.

Abonementā:

Tematiskās izstādes:

• “Dāvinu sirdi” - Jānim Ezeriņam 125
  • "Šai dienai nav vakara, bet mūžīgs rīts…” - Jānim Veselim 120
  • “Angļu literatūras pērlei Šarlotei Brontē 200”
  • “Noderīgu padomu grāmata”

Uzziņu lasītavā:

Izstādes autoriem  novadniekiem – 2016. gada jubilāriem

• “Acis vārdus salasa pa burtam…” 27.aprīlī Andai Līcei – 75!

Fotokonkurss:

• “Mana mīļākā vieta Madonā”. Izstādes atklāšana, uzvarētāju apbalvošana.

Eiropas Savienības informācijas lasītavā:

Pasākums:

• “Tirgus te, tirgus tur” lekcija jauniešiem.

Bērnu literatūras nodaļā:

Izstādes:

• Madonas novada PII  audzēkņu darbu izstāde  “Ģimene manā sirsniņā”
  • Zīmējumu konkursa “Mana Madona”  darbu izstāde
  • “Cīrulīti, mazputniņ,   Pavasara nesējiņ…”–  izstāde par putniem

Pasākumi:

• Madonai- 90. Glītrakstīšanas un ātrlasīšanas konkursa 2.-4. klašu skolēniem “Protu un varu!”  fināls.
  • Madonai- 90. UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” aktivitāte - stāstnieku pēcpusdiena “Mana ģimene dzīvo Madonā”
Informāciju apkopoja

MNB ESIUL vadītāja