Piedāvājam izmantot elektroniskos resursus

Ziņa publicēta 08.06.2017
Madonas novada bibliotēkā iespējams izmantot dažāda satura elektroniskos resursus un datu bāzes - atliek tikai izvēlēties, kura no tām noder konkrētajā brīdī.

·         MADONAS, CESVAINES, ĒRGĻU, LUBĀNAS UN VARAKĻĀNU NOVADU BIBLIOTĒKU KOPKATALOGS - iespēja meklēt izdevumus, kas pieejami visu 5 novadu bibliotēkās.

·         LNB DIGITĀLĀS BIBLIOTĒKAS PORTĀLI

o   VĒSTURISKO KARŠU PĀRLŪKOŠANA 

Dažādi laikmeti un robežu izmaiņas

Portāls piedāvā jaunas iespējas Latvijas karšu izpētei:  vēsturisko karšu meklēšanu, atlasi un pētīšanu, vietvārdu un adrešu meklēšanu, laukumu un attālumu mērīšanu un vēsturisko kartogrāfisko datu salīdzināšanu ar mūsdienu datiem.

Karšu portālā ir iekļautas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām - senās Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā, pirmās Latvijas neatkarības laikā izdotās kartes un pilsētu plāni.

o   LASĀMKOKS 

Elektroniskā bibliotēka bērniem

Lasāmkoks piedāvā interaktīvu vidi. Portāls veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniedz aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu. Katrai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma bērni, jaunākā skolas vecuma bērni, pusaudži, pieaugušie – ir atšķirīgs, bērnu grāmatu mākslinieka Reiņa Pētersona izstrādāts dizains.

Portālu veido LNB bērnu literatūras centrs.

o   WWW ARHĪVS 

Vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas no 2008. gada izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā atrodamas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

o   GRĀMATU PORTĀLS 

Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā Grāmatu portālā ir iekļauti aptuveni 6000 grāmatu – vairāk kā 1,5 miljonu lappušu – gan Latvijas, gan trimdas izdevumu. Tās ir kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasītas, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī.

o   PERIODIKAS PORTĀLS 

Meklē un lasi vēsturiskos laikrakstus un žurnālus Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas. Tie ir izdevumi, kas bibliotēkā ir visvairāk pieprasīti, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī — daži laikraksti ir nolietoti, citiem cauri var redzēt druku no otras puses, un ne visas publikācijas var precīzi atpazīt automātiskā režīmā. Iesaisties digitālās bibliotēkas veidošanā un labo pamanītās kļūdas!

o   RAKSTI LATVIJAS PRESĒ 

Nacionālā Analītikas datubāze ir datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950. gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

·         Open Access resursi (angļu val.)

Open Access ir viena no starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (Electronic Information for Libraries - Elektroniskā informācija bibliotēkām) http://www.eifl.net realizētajām programmām un tās uzdevums ir izglītības informācijas nodrošināšana attīstības un pārejas valstu bibliotēku lietotājiem Programma atbalsta un veicina brīvpieeju zinātniskajai literatūrai dalības valstīs, tādējādi sekmējot zinātnisko un akadēmisko darbību, kā arī to ekonomisko attīstību. Tās darbības labā prakse balstīta uz Budapeštas brīvpieejas iniciatīvu, kas tika akceptēta 2002. gadā.

Open Access resursi ir brīvi pieejami ikvienam lietotājam visā pasaulē bez līgumu un autortiesību ierobežojumiem jebkurā vietā un laikā, neatkarīgi no to atrašanās vietas.

o   BRĪVPIEEJAS GRĀMATAS 

o   BRĪVPIEEJAS ŽURNĀLI 

·         PASAKAS.NET 

Resurss bērniem, kurā ir atrodamas pasakas audio, teksta un pat video formātā!

·         FILMAS.LV 

Nacionālā Kino centra un Kultūras informācijas sistēmu centra kopīgi veidotais portāls, kur paveras dažādas iespējas ceļojumam pa Latvijas filmu pasauli.

Visplašākā un precīzākā datu bāze par Latvijas filmām – sadaļā FILMU KATALOGS atrodamas ziņas par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada.

Gandrīz 100 no šīm filmām iespējams bez maksas noskatīties datorā kādā no 874 Latvijas publiskajām bibliotēkām, filmu saraksts pamazām tiek papildināts. SKATĪTIES > BIBLIOTĒKĀS ir iespēja iepazīt Latvijas filmu izlasi un varbūt pat atklāt sev līdz šim nezināmo un grūti pieejamo Latvijas kino.

Latvijas filmas var izmantot kā papildu instrumentu skolas programmas mācību materiāla apgūšanai – sadaļā FILMAS SKOLĀS izlasi visu par šo iespēju.

Vairāk nekā 60 Latvijas filmu izlasi iespējams legāli un bez maksas noskatīties jebkur Latvijas teritorijā, kur vien pieejams internets. Meklē sadaļu SKATĪTIES > VISUR, arī šis saraksts tiek papildināts, vienojoties ar Latvijas filmu producentiem.

 

Tāpat piedāvājam izmantot arī Madonas novada bibliotēkas abonētās datu bāzes:

·         LURSOFT LAIKRAKSTU BIBLIOTĒKA* 

Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju un ziņu aģentūras BNS krājums Internetā, kas vidēji ik dienas tiek papildināts ar tūkstots jaunām publikācijām. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada. Lursoft laikrakstu bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā ne tikai lasīt publikācijas Internetā, bet arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem parametriem

Žurnāls „Skolas Vārds” ir analītisks, praktisks un ērts e-žurnāls izglītības profesionāļiem. Žurnāls iznāk katru otro nedēļu e-formātā. Žurnāls veltīts izglītības jautājumiem, kas saistoši gan skolu vadītājiem, gan skolotājiem. Žurnālā var lasīt analītiskus rakstus par aktuālām izglītības problēmām, profesionāļu pieredzi un komentārus, lēmumu skaidrojumus, skolu projektu pieredzi, skolotāju pieredzes materiālus, intervijas ar izciliem skolotājiem, skolu direktoriem, izglītības jomas speciālistiem, rakstus par mūžizglītību, tālākizglītību un iespējām profesionālajā pilnveidē, kā arī ārvalstu pieredzi. Redakcijas dāvana skolotājiem – katrā numurā  publicējam metodiskos materiālus dažādos mācību priekšmetos, ko skolotāji var praktiski izmantot savā darbā. Žurnāls iznāk katru otro nedēļu no 2012. gada oktobra. Žurnāls neiznāk jūnijā un jūlijā.

Ikvienam, kurš strādā pirmsskolā! Katru mēnesi: aktuāli raksti, psihologu ieteikumi, rotaļnodarbību apraksti, pasākumu scenāriji, praktiska pirmsskolu pieredze, metodiskie materiāli!

Žurnāls tiesiskai domai un praksei – iespēja piekļūt žurnāla “Jurista Vārds” elektroniskajai versijai.

·         LETONIKA (pieejama arī attālinātā piekļuve*) 

Letonika.lv ir latviska uzziņu un tulkošanas sistēma internetā, kas sniedz sistematizētu enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju, radot jaunus, apzinot esošos un apkopojot vienuviet unikālus un kvalitatīvus digitālos resursus par Latviju latviešu valodā.

·         NOZARE.LV* 

Biznesa portāls Nozare.lv ir nacionālās informācijas aģentūras LETA informācijas pakalpojums, kurā, apvienojot LETA speciālistu zināšanas un pieredzi operatīvās un analītiskās informācijas sagatavošanā, vienkopus tiešsaistes režīmā pieejama aktuālākā un kompetentākā biznesa informācija.

·         LETA ARHĪVS* 

LETA arhīvs, kas ir viens no plašākajiem kvalitatīvas un vispusīgas informācijas avotiem Latvijā, būs jums neaizstājams palīgs, lai ātru un ērti iegūtu interesējošo informāciju par personām, uzņēmumiem, notikumiem un statistiskiem datiem u.c. Mūsu arhīvā uzkrātie materiāli ļauj iegūt pilnīgu informāciju, kā arī viegli un ātri analizēt un prognozēt notikumus laika gaitā. Katru mēnesi LETA arhīvs papildinās par 60,000 informācijas vienību, un šobrīd tajā ir vairāk nekā 4 miljoni ierakstu. LETA arhīvā ir apkopoti materiāli no dažādām pašu veidotām un publiski pieejamām datu bāzēm latviešu, krievu un angļu valodā sākot no 1991. gada.

·         ENCYCLOPÆDIA BRITANNICA LIBRARY EDITION (pieejama arī attālinātā piekļuve*)

ENCYCLOPÆDIA BRITANNICA LIBRARY EDITION ir universāla daudznozaru enciklopēdisko publikāciju datu bāze bibliotēkām, kurā apkopota informācija visām vecuma grupām (bērniem, studentiem un pieaugušajiem), līdz ar to tā noderēs gan mācību, gan studiju, gan arī darba procesā, ļaujot gūt informāciju dažādās zinātņu nozarēs.

 

*Lai autorizētos šajās vietnēs, vaicājiet palīdzību bibliotekārēm!

Array
Array
Array
Array
Array
Array