AKTIVITĀTES MAIJA MĒNESĪ

Ziņa publicēta 28.04.2018
Maija mēnesī aicinām apmeklēt Madonas novada bibliotēku, lai iesaistītos mūsu organizētajās aktivitātēs, aplūkotu izstādes un izvēlētos savai gaumei, interesēm un vajadzībām atbilstošus izdevumus.

IZSTĀDES

Abonementā
02.05. - 31.05. Šī Dieva zeme – ar Gaujas lejām,

ar stārķu ligzdām un kurmju ejām –

ar Cēsīm, Talsiem un jaunām sejām,

ar ļaužu balsiem un Raiņa dzejām, -

Imantam Ziedonim 85

21.05. - 30.06. “Mana Latvija no četriem novadiem austa” : izstaigāt Vidzemi. Izstādes noslēgumā izspēlējam spēli ”Izzini Vidzemi”

Uzziņu lasītavā
14.05. - 31.05. “
… Mājas darbi aizpilda visu brīvo laiku plus vēl pusstundu /nezināms autors/ - celtniecība, būvniecība - nozaru literatūras popularizēšana no Uzziņu lasītavas krājuma

ESIP/EDIC
02.05. - 31.05.
Izstāžu cikls  “2018. - Eiropas Kultūras mantojuma gads”.

Konferenču zālē

02.05. – 15.05. «Pastmarku stāsti» - Ungārijas Pastmarku muzeja izstāde bērniem, kas tapusi ar Ungārijas vēstniecības atbalstu.

Bērnu literatūras nodaļā

02.05. - 30.05. “mācos, brīnos, priecājos” - Maijai Laukmanei – 65

02.05. – 22.05. “Bet, māmulīt, pasaki gan,-

Vai es…esmu tik labs kā tu man? “

/Z. Lorencs/

PASĀKUMI

Piektdien, 11. maijā Atvērto durvju diena “DEMO - KRĀTIJA”, Madonas bibliotēkai - 95:

Pulksten 10.00 - 12.00 prezentācijas struktūrvienībās:

·         Abonementā: „Tik dažāda grāmata”

·         Jaunākās periodikas lasītavā: “Jaunumi! Tavs palīgs ikdienas steigā”

·         ES informācijas un uzziņu lasītavā, EDIC Madonas informācijas punktā: “Bibliotēka ir durvis laikā”

·         Konferenču zālē: Ungārijas vēstniecības izstāde:  “Pastmarku stāsti”

·         Bērnu literatūras nodaļā: „Kur bērnam augt”

pulksten 12:00 - pateicoties VKKF atbalstītajam projektam “Par latviešu literatūru, autoriem un lasīšanu: literāras tikšanās Madonas novada bibliotēkā” būs iespēja tikties ar interesantām personībām: ar dzejnieku, tulkotāju Edvīnu Raupu un publicistu, filozofu, tulkotāju, dramaturgu, dzejnieku, Satori galveno redaktoru, dīdžeju Ilmāru Šlāpinu.

Otrdien, 15. maijā pulksten 12:30 laipni gaidīti visi, kam interesē dramaturģija, režija, skatuves māksla, jo tad Madonas novada bibliotēkā viesosies dramaturgs un režisors Lauris Gundars. Tikšanās atbalstītājs ir VKKF projekta “Par latviešu literatūru, autoriem un lasīšanu: literāras tikšanās Madonas novada bibliotēkā” ietvaros. Īpaši gaidīti amatierteātru režisori un dalībnieki, lai, izbrīvējot sev pusdienlaika pauzīti, uzzinātu ko jaunu gan par lugu tekstu pieejamību, izmantošanu, autortiesībām u. c. aktualitātēm.

Sestdien, 19.maijā no 19:00 – 24:00 bibliotēka iesaistās Muzeju nakts aktivitātēs par tēmu “Šūpulis”. Atgriežamies pie pamatvērtībām – brīvo laiku ģimene pavada kopā – “spēlējoties”. Nāc un spēlē spēles!

Maijā “mācos, brīnos, priecājos..” - sarunas par Maijas Laukmanes daiļradi (pēc pieprasījuma).

21.maijs – 10. septembris Fotokonkurss “Pieķerts lasot!”.

Laipni aicinām ikvienu interesentu!
Ieeja bez maksas.

Informāciju apkopoja:
Madonas novada bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas un uzziņu lasītavas vadītāja Daiga Poča-Lapiņa.