Latvijas simtgades gadā būsim izgodājuši mūsu pamatvērtības: vidi – tiekoties ar mežiniekiem, kultūru – ieklausoties triju paaudžu bibliotekāru stāstījumā, veselību – uzzinot novadnieku mediķu pieredzi. Mūsu reģiona vēsture, tās izzināšana, materiālu, lietu, stāstījumu, atmiņu saglabāšana novadpētniecības krājumā, grāmatās, muzejos, kāpēc izvēlei tam pievērsties visa darba mūža garumā ir vērtība, kas rosina tam atvēlēt savu brīvo laiku, kas mudina jaunās paaudzes cilvēkus domāt par Latviju, būt gataviem to saudzēt un pasargāt – tēmas, par kurām vēlamies runāt tikšanās laikā.
Aktuāla tagadne mirklī jau pārtop par vēsturi – tādēļ ir vērts to piefiksēt gan ar tradicionālām, gan ar mūsdienu tehnoloģiju piedāvātajām iespējām. Pasākumu cikla aktivitātes tiek nofilmētas un saglabātas Madonas novada bibliotēkas novadpētniecības krājumā. Paldies Kārlim Kumsāram! Pateicoties šim VKKF atbalstītajam projektam esam ieguvuši skārienjutīgo monitoru, kas tiks turpmāk izmantots izstāžu papildināšanai, lai ar interaktīvām metodēm popularizētu novadpētniecības krājumu.
Norises novadā ir vienlaikus gan sociālās domas šodiena, gan vēsture. Bez vēstures nav sakņu, bez saknēm nav identitātes. Par identitāti domājam apziņas, atmiņas, rakstības un pat sajūtu līmenī. To ietekmē laiks, vieta, vide, kas, savukārt, nemitīgi mainās. Stabilitāti piešķir tradīcijas, pārmantotība. “Kur tad patiesībā meklējamas identitātes? Taču ne skapī, muzeja noliktavās vai mežā. Tieši cilvēciskā pieredze ir tā norise, kas plūst, bagātinās, mainās, uztur spēkā un noraida identitātes.” (K. Vērpe)
Tiksimies un sarunāsimies! B. Matīsa sociālajā medijā facebook pirms pāris gadiem bija ierakstījusi: “Madona ir kā plauksta – mēs visi viens otram blakus kā pirksti.” Sadarbojamies, esam kopā, veidojam savu stāstu kopā ar pārējiem. Lai mums izdodas!
Sarmīte Radiņa