Bibliotēkā viesojas Žans Luī Lepretrs

Ziņa publicēta 13.05.2011
12.maijā Madonas novada bibliotēkā viesojās Francijas vēstniecības Latvijā padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas institūta Latvijā direktors Žans Luī Lepretrs.

Vizītes laikā padomnieks apskatīja visas bibliotēkas nodaļas, iepazīstoties ar bibliotēkas krājumu un piedāvājumu, īpašu interesi izrādot arī par tehniskiem un organizatoriskiem jautājumiem, aplūkoja izstādi "Kultūras bagātība Francijā".

Madonas novada bibliotēkai ar Francijas institūtu Latvijā (Francijas kultūras centrs) izveidojusies jau ilglaicīga sadarbība un šī nebija pirmā reize, kad Ž.L.Lepretrs viesojās bibliotēkā, taču šī tikšanās reize bija īpaši sirsnīga, jo jau šajā vasarā padomnieka pilnvaras Latvijā beigsies un viņš atgriezīsies Francijā.

Sadarbībā ar Francijas kultūras centru bibliotēkā tikušas eksponētas šādas izstādes:
2011.gadā: "Šopēns Parīzē. Komponista darbnīca", Jana Artisa-Bertrāna "Ilgstoša sadarbība, kāpēc?";
2009.gadā: "Frankofonā komiksa gadsimts";
2007.gadā: "Žils Verns. Viņa dzīve un daiļrade".

Daiga Lapiņa
ES informācijas un Uzziņu lasītavas vadītāja
Fotogrāfijas no bibliotēkas arhīva