Patriotisma gaismas sēkliņas

Ziņa publicēta 05.11.2019
Rakstnieci Daci Judinu –Nīmani uzrunājām pie mums paviesoties, pateicoties VKKF atbalstītajam projektam “Pārlapojam grāmatas kopā ar autoru”. 11. novembrī plkst. 13:30 Madonas novada bibliotēkā aicinām gan vidusskolēnus, gan ikvienu interesentu ieklausīties rakstnieces Daces Judinas un mūziķa Artura Nīmaņa veidotajā koncertprogrammā “Simtgades stāsti un dziesmas” projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Ar vēlmi meklēt un atrast, izzināt un saprast, izgodāt un saglabāt, ar grāmatu fragmentu un dzejas lasījumiem, instrumentālo mūziku, sarunām par Latvijas vēsturi un dažādu dzimtu likteņiem, kopīgu sadziedāšanos latviešu tautasdziesmās un spēka dziesmās novembra pēcpusdienas pelēkumā sēsim patriotisma un gaismas sēkliņas mūsu sirdīs.

“Mainās laiki, iekārtas, varas un valdības. Cilvēki paliek. Tāpat kā viņu dzīve, likteņi. Dzīves un likteņstāsti. Tāpēc man tik ļoti patīk rakstīt par cilvēkiem.“ ”Reizēm man jautā – no kurienes tu to visu ņem, nu, romānos? No dzīves - izlasītā, redzētā, noklausītā, pašas un citu piedzīvotā. Ja spēj apstāties un ieskatīties, ieklausīties un pieskarties, nevis, augstprātīgi pieri raucot, paiet garām, tad ik uz soļa gaida kāds stāsts, kas lūdzas pierakstāms.”

Dace Judina-Nīmane ir psiholoģisku mūsdienu detektīvromānu, piedzīvojumu romānu, eseju un dzejas autore. Lasītāju atzinīgi novērtēta autores romānu sērija “Izmeklē Anna Elizabete”, iznākuši darbi: “Tase melnas kafijas”, “Ziemas blūzs”, “Dīvainais Līgovakars”, “Mēnesis pie jūras”, “Siers otrajai pelītei”. “Trīs klikšķi līdz laimei”, “Ceturtais kauliņš”, “Tīrītājs”, “Amnēzija”, “Cietāks par dimantu”.
Izdota Simtgades romānu sērija: “Septiņi vakari”, “Gredzens”, “Kad klusums kliedz”, “Uzraksti man… vakar”. Vēstures un likteņlappuses klājas pāri viena otrai, top jauns grāmatu cikls “Laika stāsti”.

“"Deviņi” ir pirmais romāns jaunajā sērijā “Laika stāsti” – cilvēki, vara, likteņi, laiks. Četri atskaites faktori, ko laiks izdara ar cilvēku," skaidro Dace Judina. "Tas ko nevar pastāstīt, tas, ko nevar pierādīt, bet dziļi sirdī mēs jūtam, kas tas ir tas spēks, kas mūs uztur pie dzīvības, pie saprašanas. Tā ir kā pasaka pieaugušajiem," papildina A.Nīmanis.

Mūziķim A. Nīmanim izdoti vairāki albumi: “Daba. Ūdens”, “Orākuls”, “Divi. Pusnaksts sarunas”, “Millectrinium” u.c. – elektroniskā mūzika: meditatīva, filozofiska, meklējoša. Nupat iznācis jauns albums “Klātbūtne”.

Abu autoru kopdarbs ir dzejas un eseju krājums “Divi” un vairākas literāri muzikālas programmas, ar kurām iepriecināt lasītājus, klausītājus, likt aizdomāties, uzburt svētkus.

Atnāciet, ieklausieties, sadzirdiet! Līdzi varat paņemt kādu svecīti, kuru pēc pasākuma iedegt bibliotēkas pagalmā vai doties uz Lāčplēša dienas atceres pasākumu turpinājumu plkst.16:00 Poruka ielā, kur jau tradicionāli, pateicoties Madonas Grāmatu draugu biedrības vadītājas Beātes Ozoliņas iniciatīvai, sadarbībai ar ielas iedzīvotājiem, iestāžu, veikalu darbiniekiem, pasākuma viesiem, jaunsargiem, 11. novembra vakars izskan un izgaismojas mūsu Madonā.


Sarmīte Radiņa