Rūdolfa Baltaisvilka izstāde

Ziņa publicēta 22.02.2020
Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē no 24. februāra līdz 19. martam aicinām apskatīt izstādi, kas veltīta mūsu novadniekam, aktierim, režisoram, skatuves pedagogam, rakstnieces Ilzes Indrānes dzīvesbiedram Rūdolfam Baltaisvilkam (13. 08.1903- 01.12. 1995). Viņš bija aizrautīgs, interesants, pārliecināts, ka teātra māksla cilvēkam tikpat nepieciešama kā maize, kā gaiss.

Strādājis teātros: Daugavpilī, Liepājā, Rīgā (Nacionālajā, Muzikālajā (Operetes), Jaunatnes), Valmierā un Ventspilī.

R. Baltaisvilks: “Es zinu, ka visa dzīves jēga pastāv spējā būt radošam. Kamēr cilvēks ir radošs, viņš nevar novecot.”

Septiņdesmito gadu beigās un astoņdesmito gadu sākumā  Rūdolfs Baltaisvilks darbojās arī ar Praulienas teātra aktieriem un iestudēja lugas „Mārtiņciems", „Mājās ienāk vedekla" un „Kam tu zviedzi, kumeliņ...".

Izstādi varam skatīt pateicoties Praulienas pagasta bibliotekāres Lilitas Cimdiņas ieguldītajam radošajam un izpētes darbam, Ainas Pidikas izstādes veidošanas  prasmēm, režisora ģimenei un Praulienas pagasta cilvēkiem, kas dalījās ar materiāliem, fotogrāfijām, atmiņām, lai pirms pāris gadiem, kad R. Baltaisvilkam apritēja 115. dzimšanas diena, taptu šī izstāde Praulienā.

Tagad piedāvājam iespēju izstādi skatīt Madonā. Atnāciet, apskatiet, uzziniet, atceraties! Laipni aicinām!

Sarmīte Radiņa,
‌galvenā bibliotekāre