Ceļojošā izstāde „Fake ≠Fact Info Lab”

Ziņa publicēta 19.10.2020
Madonas novada bibliotēkā aicinām aplūkot ceļojošo izstādi „Fake ≠Fact Info Lab.” Laikmetā, kad arvien pieaug iedzīvotāju pieeja lielam informācijas apjomam no neierobežota daudzuma avotu, tostarp, nerediģētām platformām internetā un sociālajos tīklos, palielinās nepieciešamība pēc prasmēm, kuras ļautu atšķirtu baumas no īstenības, ziņas no viedokļiem, faktus no viltojumiem, informāciju no nepatiesas informācijas un dezinformāciju no žurnālistikas.

Ceļojošās izstādes „Fake ≠Fact Info Lab” ir daļa no rīkkopas skolotājiem “Fake ≠ Fact”. To izstrādājis Zviedru institūts jauniešu avotkritikas prasmju uzlabošanai un dažādu informācijas kanālu izmantošanai. Rīkkopā tiek aplūkoti dažādi naratīva veidošanas paņēmieni, un kā tajos atpazīt manipulāciju, kas radīta, lai slēptu nepatiesu un maldinošu informāciju.

Ceļojošā izstāde Madonas novada bibliotēkā būs aplūkojama līdz 21. novembrim.

Izstādes tapšanu  atbalsta Zviedru institūts, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, Dānijas Kultūras institūts, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, LU Sociālo zinātņu fakultāte un LNB.